Co motywuje kobiety biznesu do działania?

Jakiś czas temu zastanawiałam się na tematem kolejnego LIVE #Emiliawświeciebiznesu i wtedy pomyślałam, że dobrym tematem będzie motywacja. Następnego dnia w trakcie jednej z konsultacji, odnośnie wizerunku w sieci, na pytanie w czym mogę pomóc, padła odpowiedź - “potrzebuję motywacji”. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że temat na LIVE będzie idealny. W trakcie nagrania poprosiłam kobiety z grupy Make Your Business Better, aby odpowiedziały w komentarzach co je motywuje. I oto powstała piękna treść.

W każdym biznesie, czy projekcie bywają lepsze i gorsze dni. W momentach kiedy brakuje nam motywacji sięgamy po książki, webinary, ale szukamy też inspiracji w innych osobach. Może nie zdajemy sobie sprawy, ale każdego dnia my inspirujemy się innymi, ale są dni gdy inni inspirują się nami. Mam tak wiele inspiracji i motywacji że trudno wymienić. Kocham życie, mam dużo energii i tym się właśnie dzielę – jak odzyskać energię i cieszyć się każdą chwilą w zdrowiu. Mój biznes jest moją pasją i dlatego wstaję co rano z przyjemnością. Kiedy słyszę pozytywne wrażenia klientów po zabiegach, to serce rośnie i to jest bardzo motywujące. 

Weronika Ławniczak, właścicielka Instytutu Zdrowia i Urody Holispace, Warszawa

Moją największą motywacją jest moja misja, którą czuję głęboko w sercu. To sprawia, że budzę się codziennie z uśmiechem i powerem do działania. Motywują mnie też ludzie, którzy mają podobne wartości do moich. Cieszę się także z tego, że ludzie niewierzący w siebie, po spotkaniu lub dłuższej pracy ze mną zaczynają na nowo wierzyć w siebie. Największą motywacją dla mnie jest ich radość, gdy otwieram ich skrzydła mocy.

Marzena Ramotowska, trener mentalny, właścicielka Ślubna Pracownia, Olsztyn

Mam ogromne poczucie, że to co robię w mojej firmie ma sens. Motywuje mnie satysfakcja klienta, który otrzymuje zamówienie z mojego sklepu. Kiedy cieszy się z produktów, które ułatwiają mu życie.

Aleksandra Bobkowska, właścicielka www.skleppieknydom.pl, Pomorze

Motywacja jest dla mnie ogromnie ważna. W czasie lockdownu otworzyłam się na online, stworzyłam Akademię, produkty oraz kursy online. Pomagam kosmetyczkom wyspecjalizować się w depilacji woskiem. Motywacją jest dla mnie rozwój i efekty moich studentów, mój własny rozwój, wolność i możliwości finansowe jakie daje mi praca online.

Marta Zaczkowska, właścicielka Wax Specialist, UK

Motywują mnie spotkania z pozytywnymi osobami, które wiedzą czego chcą w życiu i kreują swoją codzienność.

Tatiana Dembska, Prezes Zarządu ALIKON. Sp. z o.o., współtwórca Nomess Sp. z o.o. – Założycielka firm: ATRI Trade, ATRI Invest, Home Staging, ATRI WORK, Toruń

Moja motywacja do pracy jest wewnątrz mnie. To nie tylko poczucie obowiązku za ponad 100 pracowników i ich rodziny, czy kontynuacja rodzinnej pasji. To także radość z tworzenia nowych rozwiązań, doboru materiałów, kolorów, wzorów. Przyjemność łączenia piękna i technologii, dizajnu i użyteczności. Momenty burzliwych dyskusji, prowadzących do odkrywania prostych (choć nie łatwych) sposobów na skomplikowane problemy klientów. Świadomość, że moje nastawienie motywuje zespół do ciągłego doskonalenia firmy i drzwi, które chronią i współpracują z domownikami.

Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi, Suwałki

Moją motywacją jest chęć posiadania własnej, dobrze prosperującej firmy i możliwość rezygnacji z pracy na etacie, bycie panią samej siebie, swoim szefem, chęć realizacji miliona pomysłów, które są w głowie. Pokazania piękna drzemiącego w sutaszu i uszczęśliwiania biżuterią sutasz kolejnego klienta.

Marzena Michałowska, Lady M 

Cudowne życie motywuje mnie do działania i działanie motywuje do dalszej pracy. Ludzie nas nakręcają – jestem wdzięczna za wszystko. 

Ilona Damek

Cieszę się ogromnie, kiedy klient mówi “mam to”, ” jestem w tym”, “i wszystko jest jasne”. To znaczy, że w projekcie łączą się kropki, choć jeszcze dzień lub godzinę wcześniej moja propozycja jawiła jako najbardziej zagmatwany plan na świecie. 

Dorota Rycharska, właścicielka AgileBiznes, Gdańsk

Codziennie, bez wyjątku, motywują mnie nowi pacjenci, nowe badania, nowe wyniki. Obserwuję też, na podstawie wyników pacjenta, procesy stawiania diagnozy, leczenia, zdrowienia. Dyskutuję z lekarzami i pacjentami, będąc łącznikiem pomiędzy tymi ogniwami. Wszystko dla zdrowia – moje konferencje też. Kocham to co robię.

Brygida Beck, Medyczne Centrum Naukowo – Diagnostyczne BB – Med

Moja dusza napełnia się pozytywną energią kiedy moi pracownicy mówią do mnie  “super, że jesteś, bo świat przy Tobie od razu nabiera kolorów i życie staje się łatwiejsze”.

Iwona Betlejewska, Prezes Loxx, Warszawa

Cieszę się, kiedy klienci nie chcą wychodzić z warsztatów. Notują i mówią, że stworzyli cudowny zapach. Gdy piszą i dzwonią, że aromaterapia odmieniła ich życie i noszą moją biżuterię. Kiedy moi pracownicy uwielbiają ze mną pracować i utożsamiają się z marką

Edyta Tecław, właścicielka viaaroma.pl, Warszawa

Mnie do pracy motywuje mój wyższy cel, “why” naszej organizacji od kiedy nazwałyśmy nasze wartości i mamy je w pełni uświadomione, właściwie nawet nie ma mowy o motywacji czy jej braku, bo to jest proces, cykl który się dzieje. Ja już też nie narzucam sobie presji ciągłego działania na ostrej petardzie, chociaż to moja najczęstsza energia. Pozwalam sobie na chwile spokoju, stagnacji, bo wiem że ten czas to zbieranie sił przed kolejnym szalonym i cudownym pędem, rozwojem, skokiem naprzód.

Dla mnie motywacja musi być wewnętrzna, więc nie ma czegoś co mnie motywuje poza mną samą, poza wiarą, że to co robię ma wielki sens i wartość. I kocham to uczucie 

Agata Rozumek, właścicielka Fundacji Mozaika, Częstochowa

Motywacja dla mnie? Zawodowo to dla mnie uśmiech drugiej osoby. Wyrażenia: “ale mi pomogłaś”, “dzięki Tobie dostałam zlecenie”, “jakie to wydaje się teraz proste, oszczędziłam, uprościłam”. Motywuje mnie rozwój człowieka, usługi, firmy. Ta chwila, gdy podczas rozmowy klient odkrywa rozwiązanie, dzięki małym wskazówkom. Ładuję baterie dzięki nowym projektom i relacjom z ludźmi. Wówczas rozwijam siebie i otwieram na nowe wyzwania. Uwielbiam moment wdrożenia i dowiezienia do celu. Wtedy przychodzi moc.

Aleksandra Ruta, Koordynator projektów w Lady Business Club Business Women Foundation, konsultant biznesowy

Kiedy idziesz do miejsca gdzie panuje miła atmosfera, nie ma sztucznej presji czasu, ludzie się uśmiechają, robisz coś, co ludziom przynosi radość, zadowolenie, w zamian masz satysfakcję, zadowolonego klienta 

Małgorzata Kowalska – Płachta, właścicielka SC Beauty Clinic Saska, Warszawa

Im trudniejszy do osiągnięcia cel czy projekt, tym lepiej. Uwielbiam wyzwania i łamanie stereotypów, że czegoś nie nie da zrobić. Na wszystko jest jakiś sposób a ogromnej energii dodaje mi również to uczucie, kiedy projekty kończą się sukcesem. Szczególnie te, które przekraczają wszelkie założenia, przynajmniej podwójnie, te finansowe najbardziej.

Motywuje mnie praca nad ciekawymi projektami i możliwość przewagi nad konkurencją. Chcę wdrożyć jak najwięcej świetnych projektów, które będą używane przez kolejne lata na wielu rynkach. Jeśli chodzi o zegarki, to moim celem jest stworzenie społeczności kobiet, które kupując CHRISTINE GRANVILLE wspierają kobiety na calym swiecie, wiec uciekający czas świetnie mnie motywuje:)

Agnieszka Bobrukiewicz, właścicielka marki CHRISTINE GRANVILLE

Uwielbiam kontakt z klientami, pracownikami – po prostu ludźmi! Ich zadowolenie ze współpracy, elastyczność, gotowość do podjęcia nowych zadań, sumienne pilnowanie projektów, szybka reakcja, jak czasami coś idzie nie tak, to jest to, co mnie nakręca i motywuje do pracy. Dodatkowo czuję się mocno odpowiedzialna za działania jako szefa, który porywa zespół ze sobą i idzie z nim w tym samym kierunku.

Beata Block, Prezes Zarządu RDL Hydraulics 

Inspirujące, prawda? A co Ciebie najbardziej motywuje do działania?

Autor: Emilia Bartosiewicz Brożyna – redaktor naczelna LadyBusiness.pl, założycilelka Lady Business Club, ekspert osobistego PR


Udostępnij