O Fundacji LBC

Fundacja LBC od 2017 roku działa przy ogólnopolskim klubie kobiet biznesu – Lady Business Club, aby uzupełnić jego działalność edukacyjną. Zachęca właścicielki firm do patrzenia na biznes z innej perspektywy i wprowadzania zmian w biznesie. Edukuje w zakresie zarządzania firmą, rozpoznawalności marki w internecie, wzmacniania pewności siebie, doskonalenia kompetencji oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Co robimy?

Inicjujemy i prowadzimy programy współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości kobiet, współpracując z organami władzy państwowej, samorządowej, instytucjami edukacyjnymi oraz mediami.

Aktywnie propagujemy ideę Lady Business: kobiety przedsiębiorczej, niezależnej, odważnej i pewnej siebie, działającej w oparciu o wartości i biznesową etykę, świadomie budującej markę w internecie.

Aktywnie łączymy kobiece biznesy i zachęcamy do współpracy z innymi. przedsiębiorczymi kobietami.

W ramach Programu Make Your Business Better wspieramy działania poprawiające zarządzanie firmą i wzrost konkurencyjności przedsiębiorczych kobiet w Polsce i za granicą, w szczególności średnich przedsiębiorstw.

Badamy potrzeby przedsiębiorstw i postaw przedsiębiorczych Polek oraz ich potrzeb w zakresie innowacji.

Poprzez Plebiscyt Lady Business Awards zachęcamy kobiety biznesu do mówienia o swoich sukcesach, ale porównywania się do siebie samych.

Od 12 lat społeczność LBC łączy i promuje przedsiębiorcze Polki, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Fundacja LBC od 6 lat edukuje i zachęca kobiety biznesu do wchodzenia w kolejne etapy rozwoju biznesów. Chcemy, aby każda właścicielka firmy odważnie zmieniała swój biznes i korzystała z dopasowanych do jej potrzeb narzędzi cyfrowych. Uwolniony w ten sposób czas i potencjał skierowała na zarządzanie i skalowanie biznesu.
Wierzymy, że aby to osiągnąć potrzebna jest wspierająca moc społeczności. Dzięki zaangażowaniu naszych partnerów i dostawców cyfrowych narzędzi mamy realny wpływ na zmianę i transformację cyfrową kobiecych biznesów w Polsce. 

Renata Żukowska
Wiceprezeska Fundacji LBC

Emilia Bartosiewicz-Brożyna
Prezeska Fundacji LBC
Founder Lady Business Club

Kto za tym stoi?

Misja Fundacji

Aktywnie działamy i realizujemy wspólne projekty z najlepszymi ekspertami na rynku, w szczególności w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, rozpoznawalności oraz integracji polskich kobiet biznesu, a także działań edukacyjnych.

Misja Fundacji - wsparcie

Wsparcie

Prowadzimy otwarty projekt dla właścicielek firmy MAKE YOUR BUSINESS BETTER, jako program rozwojowy, wspierając działania poprawiające zarządzanie firmą i wzrost konkurencyjności przedsiębiorczych kobiet w Polsce i za granicą. Badamy potrzeby przedsiębiorstw i postaw przedsiębiorczych Polek poprzez. Wspieramy w nawiązywaniu relacji nauki z biznesem.

Misja Fundacji - edukacja

Edukacja

Stawiamy na działania edukacyjne mające na celu wdrażanie programów związanych z uczeniem się przez całe życie, uwzględniające tematykę transformacji przemysłowej i cyfrowej, rozwój kompetencji cyfrowych, digitalizację i rozwój przedsiębiorczości.

Misja Fundacji - Rozwój

Rozwój

Aktywnie propagujemy ideę Lady Business: kobiety przedsiębiorczej, niezależnej, odważnej i pewnej siebie, działającej w oparciu o wartości i etykę biznesową, świadomie budującej markę w internecie. Inicjujemy i prowadzimy programy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości kobiet, umożliwiając im nawiązanie wartościowej współpracy z potencjalnymi partnerami biznesowymi

Misja Fundacji - Inspiracja

Inspiracja

Inspirujemy do działania dzieląc się historiami ambitnych i odważnych kobiet biznesu, które prowadzą firmy minimum od 3 lat. Tworzymy przestrzeń do rozwoju osobistego i zawodowego, poprzez organizowanie konferencji, warsztatów oraz inspirujących spotkań.

Aktualne projekty Fundacji

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA GO DIGITAL

GO DIGITAL

Unikalny program digitalizacji, który wzmacnia firmy przedsiębiorczych kobiet w Polsce.

Dzięki niemu zyskasz dodatkową energię do efektywnego zarządzania i przyspieszysz rozwój Twojego biznesu.

Program ten realizowany jest przez LBC przy wsparciu Mastercard Strive, globalnej inicjatywy Caribou Digital i Mastercard Center for Inclusive Growth oraz Polskiego Funduszu Rozwoju

PROGRAM ONLINE

Make Your Business Better

Projekt dla przedsiębiorczych Polek, właścicielek firm, które prowadzą biznes i zarządzają firmą minimum 3 lata. Jest odpowiedzią na największe potrzeby i wyzwania, z którymi zmierzają się właścicielki firm w Polsce i za granicą. Make Your Business Better wspiera działania poprawiające kompetencje w zakresie zarządzania firmą, którego celem jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorczych kobiet w Polsce i za granicą.

Program powstał na bazie obserwacji działalności firm polskich kobiet biznesu w ciągu ostatnich 11 lat.
Słuchając ich potrzeb, oczekiwań, także ich możliwości czasowych i budżetowych oraz odwagi aby spojrzeć na siebie aktywnie i odpowiedzieć

  • czego potrzebują, aby pójść dalej;
  • czy mój biznes przynosi mi satysfakcję;
  • czy to jak wygląda moja firma obecnie było moim marzeniem, jak mają się polskie realia do szarej rzeczywistości prowadzenia własnej firmy.
Lady business award
BEZPŁATNY PLEBISCYT

Lady Business Awards

Plebiscyt dla właścicielek firm organizowany nieprzerwanie od 2017 roku. Promuje biznesy przedsiębiorczych Polek, a także wartości i postawy przedsiębiorcze wśród kobiet.

Celem Plebiscytu jest pokazanie jak Polki budują świetnie prosperujące firmy, rozpoznawalne marki, które stanowią prawdziwą wartość na rynku. A także promowanie kobiet, które talentem, swoją pracą i charyzmą osiągają sukces finansowy i osobisty. Są wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń mądrych, odważnych i zdolnych kobiet. Wprowadzają kobiecy pierwiastek i nową jakość do świata biznesu.

Zachęca właścicielki firm do mówienia o sobie i swoich osiągnięciach.

Konferencja

Make Your Business Better

To konferencja łącząca świat przedsiębiorczych kobiet prowadzących własny biznes i kobiet pracujących na stanowiskach managerskich. Chcemy pokazać jak wiele możemy się od siebie nauczyć i wymieniając się swoją wiedzą i doświadczeniem spojrzeć na swoje biznesy z innej perspektywy.

Poruszymy tematy bardzo biznesowe, ale także te, które pomogą w prowadzeniu biznesu z lekkością, radością i uśmiechem na twarzy.

konferencja dla kobiet biznesu

Chcesz współpracować? Napisz

Wesprzyj Fundację

Wesprzyj nasze działania, pomóż realizować nasze projekty, które edukują i zachęcają do rozwoju zawodowego kobiety. Twórz razem z nami lepszą atmosferę dla budowania kobiecej przedsiębiorczości w Polsce.
Realizując projekty CSR z Fundacją LBC wspierasz rozwój przedsiębiorczości polskich kobiet biznesu, działających od ponad 3 lat na rynku. Pokazujemy możliwości komunikacji, edukacji oraz współpracy w przestrzeni kobiet chcących podnosić swoje kompetencje oraz rozwijać firmy.
Opieramy działania na wartościach relacji, empatii i inspiracji. Patrzymy na biznes w sposób otwarty, komunikacyjny, gdzie działa efekt synergii oraz możliwość współpracy.

Pomóż nam szerzyć ideę przedsiębiorczości wśród kobiet oraz realizować projekty edukacyjne poprzez darowiznę.

Darowiznę można przekazać na dowolnie wybrane działania statutowe organizacji.
Fundacja LBC Business Women Foundation
ING 50 1050 1025 1000 0090 8028 0739
Wszystkim Darczyńcom, Firmom oraz Instytucjom, którzy wspierają już nasze działania serdecznie dziękujemy za pomoc i zaufanie.
Darowizny od osób fizycznych przekazane na cele statutowe można odliczyć od podstawy opodatkowania darowiznę w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu.
Darowizny od osób prawnych przekazane na cele statutowe można odliczyć od podstawy opodatkowania darowiznę w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.