Jak coś robisz, rób to na 200% – wywiad z Sonią Barczyk-Gołdą

Czym wyróżniają się kobiety ze Śląska? i jak można na tym zbudować swoją markę w biznesie opowiada Sonia Barczyk-Gołda, właścicielka firmy Daress, świadczącej profesjonalne usługi porządkowe.

Emilia Bartosiewicz: Jesteś prawdziwą Ślązaczką, wielokrotnie o tym rozmawiałyśmy, co wg Ciebie wyróżnia kobiety biznesu ze Śląska patrząc na inne kobiety w Polsce?
Sonia Barczyk-Gołda: Urodziłam się na Śląsku i tutaj wychowałam, mieszkam z moją rodziną i stąd pochodzi mój tato, ale w mojej rodzinie płynie jeszcze krew górali z Podhala i dziadka z Kielc. To połączenie dodaje mi dodatkowej adrenaliny. Mama i babcia zawsze powtarzały: Sonia musisz być silna bo na Śląsku żyją tylko twardzi ludzie. Na Śląsku kobiety nie mogły pokazać, że są miękkie. Tato był górnikiem strzałowym, codziennie drżałam, że nie wróci. Powtarzał: Nie pokazuj że się boisz bo wszyscy wokół będą się bali, a zwłaszcza Twoje młodsze rodzeństwo. Ty masz być silna również dla nich.

EB: Budujesz swoją markę z sukcesem już od kliku lat, co ją wyróżnia spośród innych marek działających w podobnej branży?
SBG: Jak coś robisz, rób to na 200%. Dla mnie porządki i czystość kojarzyły się z bezpieczeństwem i przejrzystością wszystkiego dookoła. Lubię mieć wszystko na swoim miejscu, uporządkowane, podpisane, ułożone. Czyste kojarzy mi się z pozytywnym nastawieniem i z energią oraz uczciwością. To staram się pokazać w relacjach z klientami i pracownikami oraz z rodziną.

EB: Jaka umiejętność lub Twoje uzdolnienie znajduje uznanie w oczach innych ludzi?
SBG: Kiedyś jeden z klientów powiedział, że jestem sympatyczna i dlatego ze mną współpracuje. Moi pracownicy mówią, że konsekwencja i dotrzymywanie obietnic.

EB: Co robisz szczególnie dobrze i z pasją?
SBG: Wszyscy dookoła mówią o pasji. Dla mnie to nie jest puste słowo. Jeden z moich kolegów, będąc ze mną na rejsie w Grecji, powiedział: Sonia teraz rozumiem Twoją pasję. A sytuacja nie była idealna. Wszyscy mieliśmy chorobę morska po sztormie 8 w skali Beauforta i nikomu nic się nie chciało. Podczas sztormu uszkodziła się pompa wody i trzeba było wybrać trochę wody z łazienki. Poprosiłam o szmaty, gąbkę i płyn do mycia, podkasałam rękawy i zabrałam się za sprzątanie i czyszczenie filtrów.

EB: Z czego jest najbardziej dumna patrząc na dotychczasowe dokonania, to gdzie dzisiaj jesteś?
SBG: Patrząc wstecz, niczego nie żałuję, nic bym nie poprawiła, nic nie zrobiła inaczej. To wszystko co się wydarzyło miało swój cel mnie ukształtowało. Z tego jestem dumna.

EB: Kiedy poczułaś po raz pierwszy, że sukces (spełnienie, szczęście, bezpieczeństwo, radość życia) staje się rzeczywistością?
SBG: Kiedy po 5 latach prowadzenia działalności (czyli w 2012-2013) nadal miałam większość tych samych klientów, a nowi się pojawiali. Kiedy zatrudniałam dodatkowych ludzi do koordynacji i obsługi. W tej chwili mam około 60 pracowników z czego sporo osób pracuje ze mną od początku, a firma działa na rynku ponad 10 lat.

EB: Co motywuje Cię do działania?
SBG: Spotkania, zmiany, ludzie. Jedyną pewną jest ZMIANA.

EB: Co jest Twoją największą inspiracją?
SBG:
Moją inspiracją jest RODZINA. Jak dzieci patrzą na mnie i mówią: Mamo, jeśli Ty dasz radę ja również (mój syn miał wtedy 7 lat). Moja córka, która przyszła na świat, kiedy otwierałam firmę. Chcę jej pokazać, że kobieta dużo może. Mój mąż, który jak potrzebuje wesprze mnie radami. Inspirują do tego, aby pokazać im wolę walki i chęć osiągania celów, konsekwencję w byciu i przedsiębiorcą i rodzicem. Moją inspiracją są inne kobiety, które spotykam na w całej Polsce i mam nadzieję na świecie.

Dziękuję za rozmowę.

Sonia Barczyk- Gołda – Właścicielka Daress Profesjonalne usługi Porządkowe na Śląsku. Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Katowicach oraz licznych szkoleń z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem europejskim, motywowania pracowników i zarządzanie przez cele. Manager produkcji i logistyki z doświadczeniem w środowisku międzynarodowym. Członek Zarządu Lady Business Club Business Women Foundation Więcej>>

Emilia Bartosiewicz – redaktor naczelna LadyBusiness.pl, założycielka i prezes Lady Business Club, pomysłodawczyni plebiscytu Lady Business Awards.


Udostępnij