Potrafię otwierać skrzydła mocy – wywiad z Marzeną Ramotowską

Wierzę, że wszyscy mamy olbrzymie jej pokłady w sobie! Wierzę, że #SiłaJestWeMnie - mówi Marzena Ramotowska, trener mentalny i właścicielka Ślubnej Pracowni w wywiadzie z redaktor naczelną LadyBusiness.pl Emilią Bartosiewicz - Brożyną

EBB: Jesteś przykładem kobiety biznesu, która działa w dwóch, można powiedzieć różnych branżach. Łącznikiem jest z pewnością marka Twojego imienia i nazwiska. Warto pracować nad swoją marką osobistą?

MR: To prawda łącznikiem jest marka mojego imienia i nazwiska, jednocześnie ja wciąż widzę duże możliwości połączenia tych dwóch, z pozoru różnych branż ze sobą. Mówię „z pozoru”, ponieważ bardziej traktuje je jako komplementarne, uzupełniające się, wspólnie dające spektakularne możliwości. 

Oczywiście, że warto pracować nad swoją marką osobistą, bo to ona pozwala nam się wyróżnić na tle innych. 

Tak naprawdę na każdym etapie naszego życia rozwijamy ją i nad nią pracujemy. Doskonalimy markę osobistą poprzez rozwój talentów, doświadczenie zawodowe i nabyte umiejętności. Działania, które podejmujemy na co dzień, również na nią wpływają. 

W zasadzie, dotyczy ona nie tylko naszego życia zawodowego, ale również prywatnego. To jacy jesteśmy w życiu prywatnym, może być bowiem pełnym odzwierciedleniem tego, jak będą odbierać nas nasi współpracownicy bądź osoby z branży.

EBB: Wiem, że kochasz podróże. Wiele razy rozmawiałyśmy, że wnoszą wiele do Twojego życia. Co dokładnie?

MR: No i przyszedł czas na mój ulubiony temat (uśmiech). Podróże są moją wielką pasją. Zatracam się w nich do tego stopnia, że potrafię totalnie odciąć swoją rzeczywistość, aby w pełni rozkoszować się w tym co piękne, niepowtarzalne, wyjątkowe – w cudach, które oferuje nam świat.

W podróżach znajduję inspirację, która płynie do mnie poprzez poznawanie nowych kultur, religii i ludzi. Kocham różnorodność. Uwielbiam to uczucie, gdy po każdej kolejnej podróży wracam z głową pełną pomysłów i nowych planów.

EBB: Z czego nie mogłabyś w życiu zrezygnować?

MR: Z moich największych wartości, a są nimi rodzina, pasje i rozwój. Zazwyczaj zanim podejmę jakąś trudną życiową decyzję, to najpierw sprawdzam, czy to jest spójne z moimi wartościami. Jeśli jest, to idę w to, jeśli nie, odpuszczam.

EBB: Od kilkunastu lat nie tylko prowadzisz firmę, ale także zarządzasz domem i dziećmi. Jak łączysz rolę kobiety biznesu i mamy?

MR: Kiedy jesteś w związku na odległość od 17 lat, a firmę prowadzisz od 12 lat, powoli przyzwyczajasz się do sytuacji, która dla innych, być może na co dzień, jest dużym wyzwaniem. O dziwo, po jakimś czasie potrafisz tak sobie zaplanować dzień, pracę i inne obowiązki, że starcza Ci jeszcze czasu na pasje, codzienne rytuały i rozwój.

Ale do tego dochodzi się po jakimś czasie. Na początku, nie ukrywam jest to spore wyzwanie, zwłaszcza organizacyjne. 

Osobiście odbieram tą sytuację jako wspaniałą lekcję determinacji, wewnętrznej siły i sprawdzenia swoich umiejętności organizacyjnych na najwyższym z możliwych poziomów. 

EBB: Z czego jesteś dumna?

MR: Jestem dumna z siebie i mojej rodziny. Wspólnie stworzyliśmy tak piękny świat, w którym każdy z nas czuje się wspaniale i wyjątkowo. Świat, do którego chcemy zawsze wracać i traktujemy go jak swój azyl… 


Udostępnij