Czego chciałbyś życzyć sobie i innym przedsiębiorczym kobietom w nadchodzącym roku?

Przedsiębiorcy to naprawdę duża grupa społeczna i wystarczy odrobina dobrej woli i chęci współpracy, żeby miała całkiem dużo do powiedzenia w walce o lepsze jutro z korzyścią również dla pracowników.

Wszystkim przedsiębiorczym kobietom, także sobie, chciałabym życzyć, przede wszystkim, dużo zdrowia. To jedyna rzecz, której nie da się kupić. A ponadto – pasji do pracy, nieskończonych pokładów pokory i cierpliwości, samych świetnych ludzi wokół, tony miłości i sukcesów. Nie tylko tych spektakularnych, ale też tych małych, tworzących piękniejsze jutro. I spełnienia marzeń, nawet tych głęboko skrywanych. Niech Nowy Rok powieje dobrym wiatrem w żagle zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym. 

Gracjana Rytwińska – Jaworska – CEO Newearth z Olsztyna, zajmującej się sprzedażą działek na Mazurach.

W prezencie na Nowy Rok chciałabym otrzymać czasozmieniacz. Taki, jaki miała Hermiona w Harrym Potterze. Dlaczego? Bo planuję dać jeszcze większą wartość edukacyjną moim kolekcjonerom i miłośnikom sztuki. To bardzo czasochłonne działania. 

Już w styczniu kolejne „Rozmowy kobiet”, od lutego ruszają comiesięczne bezpłatne webinary na tematy związane ze sztuką od strony praktycznej – prawnej, konserwatorskiej czy podatkowej. Jeszcze przed wakacjami uruchomimy pierwszy, stacjonarny kurs z zakresu historii sztuki i produkty online. Wszystko po to, aby miłośnicy sztuki śmielej wchodzili na rynek, stawali się kolekcjonerami, mądrze inwestowali pieniądze – a przy tym – rozwijali się, uczyli i dobrze bawili. Sztuka to hobby dla wszystkich, którzy chcą wejść do tego świata. My pomagamy zrobić pierwsze kroki, a potem partnerujemy przez lata w całej podróży przez ten fascynujący obszar. 

Agnieszka Gniotek, właścicielka Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego www.galeriaxanadu.pl

Życzenia noworoczne zwykle dotyczą zdrowia, szczęścia i pieniędzy, a ja tak trochę przewrotnie, poproszę o spokój i żelazne nerwy dla wszystkich przedsiębiorczych kobiet. Życzenia te są o tyle istotne, że szykuje się dosyć ciężki czas dla prowadzących firmy. Tylko powściągliwość i opanowanie mogą nas uratować. Ważne jest też zachowanie zdrowego rozsądku i trzymanie się razem. Bo przedsiębiorcy to naprawdę duża grupa społeczna i wystarczy odrobina dobrej woli i chęci współpracy, żeby miała całkiem dużo do powiedzenia w walce o lepsze jutro z korzyścią również dla pracowników.

Anna Januszkiewicz – właścicielka Eslabon z Łodzi, agencji reklamowej specjalizującej się w reklamie przestrzennej, takiej jak litery podświetlane, totemy, flagi, ścianki reklamowe oraz gadżety reklamowe. 

Życzę nam wszystkim spokoju. Tego w sercu i tego za drzwiami. Życzę aby Nowy Rok 2023 sprzyjał realizacji wszystkich planów osobistych i biznesowych. Przedsiębiorczyniom, w tym sobie, życzę, żebyśmy sprawnie wykorzystywały zmieniające się otoczenie i znajdowały sposób aby przy wiejącym wietrze zmian nie stawiać murów, tylko budować wiatraki.

Sylwia Ciszewska – Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi z Suwałk

Ostatnie 2 – 3 lata nauczyły mnie nowego spojrzenia na biznes, na możliwości, na poszukiwanie szans rynkowych, a także na budowanie relacji biznesowych. To wymuszone na nas zatrzymanie spowodowało w mojej głowie, pewnego rodzaju, zmianę „zwrotnicy” i w życiu zawodowym i prywatnym.

Pomimo błędów i porażek – bo każdy przedsiębiorca je popełnia – życzę sobie, abym utrzymała obrany kurs, abym sięgała po to co jeszcze rok temu wydawało mi się nieosiągalne, abym nadal ufała ludziom pomimo rozczarowujących zawodów, których w tym roku doświadczyłam. Świat, który nas otacza jest pełen możliwości, życzę sobie i przedsiębiorczym kobietom szeroko otwartych oczu. Czasem okazuje się, że nie warto daleko szukać. Ostatnie lata w moim przekonaniu zmiękczyły pojęcie konkurencji – mam poczucie, że udaje nam się bardziej współpracować, niż konkurować.

Bądźmy chronione przed zawiścią, przed brudnymi zagrywkami, przed nadużyciami. Otaczajmy się ludźmi, którzy dodają nam skrzydeł. Niech Lady Business Club dmucha w nasze skrzydła i zagrzewa nas do rozwoju.

Katarzyna Gajek – właścicielka Agencji Ślubnej Aspire (www.aspire.pl) oraz Agencji Nieruchomości GK Real Estate (www.gkestate.pl)

Żyjemy w czasach, w których tak trudno jest nie popaść w przygnębienie. Nawet nie chcę tutaj wymieniać powodów, bo jestem pewna, że większość z nas ma ich aż za dużo. Negatywne emocje zaciemniają nasz osąd. Strach paraliżuje. Dlatego chciałabym życzyć wszystkim przedsiębiorczym kobietom – po pierwsze odwagi. Byśmy nie bały się podejmować przemyślanych decyzji. Abyśmy uwolniły się od obaw i śmiało przeszły przez następny rok. Bo niemoc decyzyjna ma swoje konsekwencje. Jedyny sposób na ich uniknięcie to przezwyciężenie tej niemocy i pójście do przodu. Przyszłość nie jest znana. Ale bez wiary, że sobie poradzimy, tworzymy samospełniającą się przepowiednię. Nie dajmy się sparaliżować. Znajdźmy moc, by uwolnić się od negatywnych emocji i nie pozwolić, by rzeczy, na które nie mamy wpływu rządziły naszym życiem. Te śmiałe, przemyślane decyzje zaowocują w tym roku. Sprawią, że bez względu na warunki jakie zastaniemy, będziemy lepiej przygotowani.

Po drugie, także prywatnie, skupienia się na sobie. Na rozwoju, również duchowym. Poznawania nowych ludzi, bo to oni dają nam inspirację. Módlmy się za innych, pielęgnujmy obfitość i pomagajmy sobie nawzajem. I wszystko będzie lepsze.  

Renata Gutowska – Współwłaścicielka i CEO rodzinnej firmy ToM PaR, zajmującej się produkcją akcesoriów motoryzacyjnych, w tym produktów przeznaczonych do utrzymania samochodów w czystości przez cały rok.

Przedsiębiorcza kobieto pamiętaj JESTEŚ WAŻNA, JESTEŚ WYSTARCZAJĄCA, taka jaka jesteś. Najważniejsza jest relacja ze sobą, bo kiedy siebie znasz, akceptujesz i KOCHASZ, dojrzale dzielisz się tym z innymi. Życzę Ci zatem abyś zawsze pamiętała o sobie, abyś zawsze wierzyła w siebie i abyś zawsze odważnie patrzyła w przyszłość.

Sylwia Petryna – właścicielka Petra Consulting z Wałbrzycha

W Nowym Roku życzę i sobie i wszystkim innym kobietom, szczególnie tym prowadzącym firmy w Polsce, dużej otwartości na zmiany, cierpliwości i uśmiechu każdego dnia. Uśmiech czyni cuda, rozjaśnia nawet najtrudniejsze chwile, a że sytuacja na rynku do łatwych nie należy wiele wyzwań przed nami. Wierzę jednak, że w kobietach siła i że razem możemy nieskończenie dużo.

Olga Wilińska – właścicielka www.sztukapelnaemocji.pl z Warszawy

W 2023 roku życzę sobie i Wam przede wszystkim zdrowia dla Was i Waszych bliskich. Wierzę, że będąc spokojne o zdrowie jesteśmy w stanie przenosić góry, bo wszystkie kobiety przedsiębiorczynie są superbohaterkami. Czuję, że najbliższy rok będzie rokiem przełomowym. Dlaczego? Wielu z nas przemaglował wystarczająco rok 2022, który nie był łatwy. Ale to właśnie z trudnych sytuacji uczymy się najlepiej, wyciągamy najtrafniejsze wnioski. Często jest to też czas, w którym zauważamy potrzebę zmiany, szybko ją wdrażamy i widzimy od razu efekty naszych działań, bo dostosowanie się do aktualnej sytuacji rynkowej może przynieść świetne rezultaty. Na przykład dodanie do oferty produktów fizycznych, pierwszych produktów online np. e-booków czy kursów online, które pomogą skalować Wam biznes. 

Wiele moich kursantek kursów Jestem Interaktywna, gdzie uczę jak wyklikać własną stronę WWW i sklep online na WordPressie stworzyło takie produkty i dużo zyskały w ostatnim czasie. Jedna z nich – Marta w czasie pandemii uzbierała pieniądze na zakup domu, inna – Iza założyła swój biznes online i zaczęła świetnie zarabiać – teraz niczego się nie boi, bo trudne czasy już zna, inne dołożyły do swojej oferty produkty online i uniezależniły swój biznes od tego czy świadczą swoje usługi w formie 1:1, czy też nie. Dlatego życzę też Wam odwagi do wdrażania zmian oraz jak najwięcej momentów WOW, w którym wpadniecie na najlepsze pomysły dla Waszego biznesu. Wkroczmy w 2023 z dobrym zdrowiem, odwagą i świetnymi pomysłami! Bądźmy Interaktywne!

Aleksandra Gościniak – właścicielka marki Jestem Interaktywna z Poznania

Wytrwałości, unikania pochopnych decyzji. Możliwości szukania dodatkowych źródeł dochodu, aby nowe szanse dawały możliwość dalszego rozwoju na wyższym poziomie. Bo jeśli nawet zamykają się jedne drzwi to zawsze otwierają się kolejne. Życzę przedsiębiorczym kobietom, aby mogły mieć wsparcie, we wspólniku, mężu, pracownikach, razem stawimy czoła nadchodzącej rzeczywistości. Tak jak w czasie pandemii trzeba umieć się dostosować. Życzę więc elastyczności i mądrych decyzji dla każdej z nas.

Aleksandra Bobkowska – właścicielka skleppieknydom.pl oraz centrum handlowego w Baninie koło Gdańska.


Udostępnij