Ciągłe pogłębianie swojej wiedzy i uważna obserwacja to klucz do sukcesu – wywiad z Eweliną Mierzejewską z Argentyny.

Najpiękniejsza podróż to taka, gdzie nowe otoczenie, czyli niesamowite widoki, inspirują nas do nowego spojrzenia na świat i nasza własną osobę. Gdzie rozmowa z drugim człowiekiem nakłania nas do refleksji, gdzie nowe doświadczenie naszej duszy nie zniknie z naszych umysłów, nawet jeśli niemożliwe jest zrobienie jej zdjęcia. Najpiękniejsza podróż to taka, gdy wiemy, że staliśmy się piękniejsi dzięki niej. - mówi Ewelina Mierzejewska, Polka z Argentyny w wywiadzie z Emilią Bartosiewicz - redaktor naczelną LadyBusiness.pl

EM: Najpiękniejsze w Argentynie jest podejście ludzi do życia i sposobu do opisywania rzeczywistości. Argentyńczycy słyną z niebywałego poczucia humoru, który pomaga im w zwalczania konfliktowej sytuacji ekonomicznej kraju. Jeśli chodzi o miejsca, to Argentyna jest wspaniałym terenem dla miłośników przyrody i fotografii. Lodowce, Andy, kolorowe góry Purmamarca, wybrzeże pełne pingwinów, ork, wielorybów i lwów morskich to niezwykle scenografie. Argentyna posiada wiele miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco i jest bardzo różnorodna ze względu na swoje duże obszary, sięga od początków Amazonii, And, aż do Końca Świata czyli Uschuaia.

EB: Jak czuje się przedsiębiorcza Polka w argentyńskim świecie biznesu?

EM: Fantastycznie! To zdecydowanie mój świat, pełen kreatywnych i interesujących ludzi walczących o swój rozwój i byt. Uczę się bardzo dużo na przykładzie argentyńskiej ekonomii, która różni się od naszych europejskich przyzwyczajeń. Czuję, że moja wizja świata powiększyła się o 100% odkąd tutaj jestem. Argentyna jest o tyle przyjaznym krajem, że nie czuję się tutaj dyskwalifikowana ze względu na moje pochodzenie, akcent, bądź wygląd.

EB: Prowadzisz biuro wirtualnie, skąd ten pomysł? Czy praca online jest trudna czy przyjemna?

EM: Jestem osobą, która lubi być wolna, nie przywiązuje się do rzeczy i miejsc. Tym bardziej, że bardzo często pracuję w terenie szukając inspiracji, ludzi i nowych miejsc. Chcę tworzyć nową turystyczną rzeczywistość, nie powtarzać już utartych szlaków. W moim przypadku praca online to konieczność. Dla osób zdyscyplinowanych i ambitnych to najlepsze wyjście. Czasami pojawiają się problemy, jeśli chodzi o ustawienie standardów czasowych. Mogłabym pracować 24h na dobę, jednak walczę o mój komfort i wygospodarowanie czasu dla moich przyjaciół i najbliższych. Czasami przerywam bardzo ciekawy projekt, aby zachować równowagę w moim życiu.

EB: Proszę dokończyć zdanie: „Własny biznes to…..”

EM: Nieustanne tworzenie lepszej rzeczywistości.

EB: Jeśli ten wywiad przeczyta jakaś Polka, która jest w Argentynie i myśli o własnej firmie, to co być jej doradziła?

EM: Nie myśleć, tylko działać. W Ameryce Południowej możesz nauczyć się więcej od sprzedawcy ręczników na ulicy niż od etatowego pracownika. Podziwiaj upór, siłę i motywację innych, a nie zewnętrzny blichtr.

EB: Podróże dla wielu osób to pasja, hobby, Ty masz to na co dzień. Co jest Twoją pasją/do robisz po godzinach?

EM: Z zawodu jestem „profem” (po hiszpańsku – nauczycielem). Moją obsesją jest ciągły rozwój i nauka. Uczę się wszystkiego, co mogę zrealizować w danym czasie. Wcześniej uczyłam się języków obcych: od arabskiego po chiński. Gdy zaczęłam się interesować światem startapów, zaczęłam kursy tematyczne od finansów po google analytics. W tym momencie zaczęłam produkować hobbistycznie perfumy, uczę się ogrodnictwa, szkolę w kreowaniu gastronomicznych nowości, mam chrapkę na nieruchomości i tworzenie bielizny. Ostatnio poszłam na kurs drukarstwa, dzisiaj wieczorem pierwszy raz w życiu wydziergałam szalik (śmiech). Moim marzeniem jest mechanika samochodowa i konstrukcja maszyn latających.

Ewelina Mierzejewska – pasjonatka języków obcych, podróży doświadczalnych, świadomych wyborów życiowych i szacunku do równowagi przyrody i świata. Z zawodu nauczyciel języka francuskiego, z pasji człowiek ciekawy wszystkiego i eksperymentujący. Z pochodzenia Polka, z wyboru Latynoska, która potrafi cieszyć się najprostszymi sprawami. Zainteresowana innością drugiego człowieka i różnorodnością tego świata.

Link do strony firmy: www.optionargentina.com

Emilia Bartosiewicz – redaktor naczelna LadyBusiness.pl, twórczyni i Prezes Lady Business Club Business Women Foundation, współtwórca Akademii Marki z Klasą, ekspert budowania marki osobistej w internecie.

 


Udostępnij