Poznaj 5 najważniejszych parków narodowych w Argentynie i zachwyć się pięknem natury!

Argentyna to bez wątpienia niezwykły kraj, w którym jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Atrakcje, zabytki, rozrywki –  znajdziesz tam wszystko, ale nie można też zapomnieć o pięknie natury. W Argentynie znajduje się obecnie aż 41 parków narodowych, a każdy z nich zachwyca swoim urokiem i niepowtarzalnością. Odkryj największe skarby przyrody w kraju, z pewnością cię zainspirują!

Argentyna to bez wątpienia niezwykły kraj, w którym jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Atrakcje, zabytki, rozrywki –  znajdziesz tam wszystko, ale nie można też zapomnieć o pięknie natury. W Argentynie znajduje się obecnie aż 41 parków narodowych, a każdy z nich zachwyca swoim urokiem i niepowtarzalnością. Odkryj największe skarby przyrody w kraju, z pewnością cię zainspirują!

Park Narodowy Los Glaciares – największy park narodowy w Argentynie

Leżący w południowej części Patagonii wśród dwóch wielkich jezior: Lago Viedma i Lago Argentino Park Narodowy Los Glaciares wyróżnia się wśród innych największą powierzchnią lądową. To tutaj lodowce tworzą zachwycające i niezapomniane krajobrazy, a jest ich ponad 250! Wśród nich charakterystyczny i zarazem najsłynniejszy Perito Moreno tworzący spektakularne bloki lodu.

Odwiedzając Los Glaciares możesz wyruszyć w rejs przed lodowcem lub, z odpowiednim wyposażeniem i przewodnikiem, wybrać się na spacer po lodowcu. Park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a to oznacza jedno – po prostu musisz go odwiedzić.

Park Narodowy Iguazú – cudowne wodospady

Szukając niezwykłych przyrodniczych wrażeń, koniecznie wybierz się do Parku Narodowego Iguazú, drugim z argentyńskich parków wpisanych na listę UNESCO. Znajdziesz tam największe i zarazem najbardziej imponujące wodospady, od których wprost nie można oderwać oczu. Słynne wodospady są złożone z 19 większych i 275 mniejszych kaskad, rozłożonych na długości 2,7 km. Wraz z otaczającym je subtropikalnym lasem deszczowym tworzą wyjątkowy krajobraz, który możesz podziwiać z różnych miejsc, spacerując po szlakach i mostach, wspinając się na platformę widokową lub płynąc łodzią. Za każdym razem odkryjesz coś nowego.

Park Narodowy Nahuel Huapi – odkryj Andy Paragońskie

Park Narodowy Nahuel Huapi jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów pragnących kontaktu z pięknem natury. Jego nazwa pochodzi od znanego jeziora, które jest otoczone przez park. Rejon ten charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem, znajdziesz tu zatem piękne jeziora, andyjskie lasy, rzeki, stepy, wulkany i malownicze szczyty górskie.

W parku znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele sportu, jak i zwiedzania. Można wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, udać się na wspinaczkę górską, opłynąć jeziora kajakiem lub pojeździć na nartach. Nie brakuje tu również miejsc do zwiedzania takich jak kaplice, pomniki czy muzea.

Park Narodowy Ziemi Ognistej – surowa przyroda Krainy Ognia

Jeden z najsłynniejszych argentyńskich parków znajduje się na najdalej wysuniętym na południe krańcu kontynentu, przy granicy z Chile. Powstał, żeby chronić południowe lasy wilgotne typu lenga oraz wiecznie zielone formacje typu coihue. Największą siłą tego miejsca jest surowy, wyjątkowy krajobraz pełen lodowców, klifów i plaż, wzniesień, gór i dolin wypełnionych rzekami i jeziorami. Park jest zamieszkiwany przez liczne gatunki roślin i zwierząt.

Oprócz wędrowania po szlakach oraz podziwiania pięknych krajobrazów i muzeów w parku możesz skorzystać z wielu atrakcji, na przykład wybrać się na wycieczkę pociągiem na końcu świata lub na rejs po kanale Beagle. Kraina Ognia jest jednym z tych miejsc, z których słynie Argentyna. Wycieczki z biurem podróży LogosTour uwzględniają zwiedzanie parku i doprawdy trudno się temu dziwić!

Park Narodowy Lanin – zobacz wulkan pokryty lodem

Największą atrakcją Parku Narodowego Lanin jest oczywiście wulkan, od którego wzięła się nazwa tego przyrodniczego skarbu. Co ciekawe, mieszkańcy tego rejonu uważają go za święty i otaczają wielkim szacunkiem. Wyjątkowego charakteru nadaje wulkanowi jego pokrywa lodowa, która kontrastując z ciemnymi skałami, tworzy niepowtarzalny widok. To prawdziwa uczta dla oczu. Ponadto w parku można obserwować jeziora, rzeki, stepy oraz zielone przez cały rok lasy araukariowe.

Podróżując do Argentyny, nie zapominaj o przyrodniczych perełkach, które tylko czekają na odkrycie. Wulkany, góry, lodowce, lasy, wodospady – parki narodowe są pełne skarbów. Tych widoków nie zapomnisz nigdy!


Udostępnij