Dobra marka ma swoją cenę – z czego wynika wartość drzwi wewnętrznych?

Często mówi się o marce producenta, że wpływa na cenę. Czym ona właściwie jest i dlaczego jej budowanie niesie klientom wartość? Z wypowiedzi na forach internetowych wynika, że nabywcy szukają najlepszego stosunku jakości do ceny. Marka w tym rachunku stanowi wskazywaną jakość, fachowe wykonanie i szybką realizację. Niestety związana jest często z wyższą ceną. Z tego tekstu dowiesz się, co jeszcze zawiera w sobie ta cena.

Zacznijmy od historii. Historii bardziej prawdziwej niż dokumentalny film, jaki mogliście oglądać wczoraj. Ta dotyczy drzwi. Drzwi o niskiej wartości. Bohaterem jest Pan Zenek, który montuje za „stówkę” i rekomenduje kompletne drzwi za tzw. „tysiaka”. Przenieśmy się w czasie o dwa tygodnie. Decydujecie, że klamka zapadła, a Pan Zenon Wam pomoże.

Zapraszacie owego pana do swojego domowego zacisza i już po kilku godzinach cieszycie się pięknym wnętrzem. Tak miało być – myślicie. Wieczorem, polerując futryny, zauważacie ryskę lub dwie, a może i 15. Zgłaszacie następnego dnia reklamację do producenta, a po 2 tygodniach on ją odrzuca, ponieważ jego zdaniem otarcia powstały w czasie montażu albo niewłaściwego użytkowania. Co teraz?

Dzwonicie do już zaprzyjaźnionego Zenona, który montaż realizował. Połączenie jedno, drugie, trzecie. Nie odbiera. „Drań” myślisz w duchu. A na domiar złego nie masz ani faktury, ani jego danych, być może jedynie rysopis pamięciowy, ale nic poza tym. Tak oto radość z pięknego wnętrza prysła, a Wy zostaliście sami z problemem. Co teraz?

Gwarancja wysokiej jakości 

Takie sytuacje jak powyższa zdarzają się na co dzień. Warto pamiętać, że tanio, zazwyczaj nie znaczy dobrze. A firmy cenią się nie tylko, dlatego, że od dziesięcioleci pracują na własną reputacją. Ich produkty mają nie tylko wyższą wartość, ale kupując je macie pewność, że odzwierciedla ona know-how, lepsze materiały oraz profesjonalną obsługą – nie tylko przed sprzedażą.

Fakt, że producent odpowie Wam w serwisie Facebook lub Instagram i zaoferuje wsparcie, to tylko dodatkowe ułatwienia w kontakcie. Warto też pamiętać, że większa trwałość produktu to nie dzieło przypadku, to lata testów poparte certyfikatami i sprawdzone akcesoria renomowanych partnerów.

Skąd taka dbałość o detal produkcji drzwi wewnętrznych?

Firma, która nie buduje swojej reputacji, która nie doskonali technologii tworzenia, to firma która naraża na szwank swoje dobre imię. Pracowała na nie latami i nie powinna pozwolić na zachwianie wizerunku doświadczonego producenta. To firma, która tworzy pod wymiar i na życzenie klienta, aby mu pomóc, aby rozwiązać jego problem. W jakości powtarzalnej latami.

Pamiętajmy, że jeden niezadowolony klient zrazi do marki więcej potencjalnych nabywców, niż ambasador produktu – szczęśliwy klient jest w stanie producentowi zapewnić. Poniżej wymieniamy pięć głównych argumentów, które przemawiają za wyborem drzwi wewnętrznych renomowanego producenta.

Marka to tradycja i doświadczenie

CAL jest firmą rodzinną z 35 letnim doświadczeniem, a część pracowników pracuje w niej praktycznie od początku jej istnienia! Doświadczenie załogi i ich przywiązanie do firmy przekłada się na najwyższą jakość produktów, czyli drzwi wewnętrznych marki CAL

Słaba jakość to ujma na honorze. Prawdziwe drzwi muszą być nie tylko prawdziwie drewniane, ale też piękne i przede wszystkim trwałe. Mają się otwierać, zamykać, ryglować i kołysać w rytm, który dyktuje im domownik.

Nie mniej ważny jest design, indywidualny styl drzwi, który umożliwia kształtowanie wg wybranego wzoru. Np. frezowanie w kolekcji La Linea CAL możesz zrealizować zgodnie z własnym pomysłem. To gwarancja, że kolor skrzydła dopełni indywidualna linia, koło czy inny emblemat stworzony dla Ciebie. Projektanci CAL nie tylko wykonają Twoje wymarzone drzwi wewnętrzne, ale także dopracują je „w każdym CALu” dzięki wyśrubowanej kontroli jakości produkcji. Warto podkreślić, że drzwi od CAL mają nawet pięć lat gwarancji. To trwałość na lata.

Najwyższa jakość to także:

  • Wsparcie klienta po realizacji zakupu

Zawiasy się rozregulowały? A może drzwi podrapał zwierzak? Dziecko dało upust fantazji permanentnym markerem? Jeżeli postawicie na renomowaną markę, macie 100 proc. gwarancji, że producent pomoże Wam odzyskać piękno pomieszczenia. Decydując się na drzwi wewnętrzne w CAL możecie być pewne, że otrzymacie profesjonalne wsparcie oraz poradę technologów, a w razie potrzeby serwis wysłany prosto z firmy. Technolodzy pomogą Wam dobrać lakier pod kolor drzwi, aby można je było odświeżyć lub pracownicy CAL zabiorą podwoje do Kliniki drzwi, gdzie producent dokona ich renowacji. Ta jest jednak odpłatna.

  • Szczerość w stosunku do Klienta

Nie obiecujemy Klientom gruszek na wierzbie, wprost mówimy, że nasze drzwi wewnętrzne są w niemal 100 procentach drewniane. Pewnie o tym nie wiecie, ale część producentów stosuje okrągłą semantykę opisującą drzwi jako drewniane, aby ukryć fakt, że są one wykonane z materiałów drewnopochodnych, sprzedając za wyższą cenę drzwi z płyty wiórowej z elementami drewna sosnowego jako drewniane.

Czym nie są prawdziwe drzwi wewnętrzne?

Nie są cienką ramą z drewna wypełnioną tzw. plastrem miodu czy płytą wiórową otworową. Zdaniem CAL, który od dziesięcioleci tworzy drzwi na specjalne zamówienia, drzwi wewnętrzne powinny być wypełnione drewnem. I takie właśnie oferuje, jako jeden z niewielu producentów. Niezachwianie trzyma się drewna jako głównego materiału do produkcji skrzydeł i ościeżnic. CAL to marka drzwi prawdziwie drewnianych. W świecie chorób cywilizacyjnych, w tym alergii, stawiamy na minimalną ilość klejów, a tym samym na zdrowie domowników.

Czasem trzeba zapłacić więcej, aby otrzymać zdecydowane maksimum

Drzwi od producenta, który na dobre imię swojej fabryki pracował latami, są zazwyczaj droższe. Wyższa cena jest odzwierciedleniem pracy ludzkiej, jakości produktu i wsparcia, którego rzemieślnik udziela na lata. Wartość drzwi wynika z lepszych i droższych materiałów oraz satysfakcjonujących płac dla zespołu. Dlaczego są droższe niż od lokalnego stolarza? Ponieważ ich trwałość jest poparta kosztownymi testami w niezależnych laboratoriach i certyfikatami.

Nawet w trudnych czasach #DayAfterCorona nie warto na niektórych rzeczach oszczędzać. To nie prawda, że płacicie tylko „za markę i nazwę producenta”. A kto tak twierdzi zawsze może skorzystać z pomocy Pana Zenona.


Udostępnij