Znamy Laureatki VII edycji Plebiscytu Lady Business Awards 2023
1 grudnia 2023 w Teatrze 6.Piętro w Warszawie poznaliśmy laureatki 7 edycji Plebiscytu Lady Business Awards, organizowanego od 2017 r. przez Fundację LBC, działającą przy ogólnopolskim klubie kobiet biznesu – Lady Business Club.
Wygrana to prestiżowe podsumowanie działalności, ale też inspiracja do zmian i rozwoju swojego biznesu. To wzmocnienie profesjonalnego oraz pozytywnego wizerunku kobiety biznesu, a także potwierdzenie wysokiej pozycji firmy i jej wiarygodności.
Laureatki w kategorii Wsparcie i Inspiracja wybrane zostały przez członkinie społeczności LBC na podstawie ankiety. Z kolei Laureatki w Kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY wyłoniła Kapituła, w której zasiadły:
- Sylwia Petryna – Mentorka, trenerka, przedsiębiorczyni od 20 lat. Założycielka Petra Consulting. Autorka jedynej w Polsce Szkoły Mentorów i Trenerów w międzynarodowej certyfikacji. Certyfikowany Coach ICF i Praktyk Kaizen. Laureatka Plebiscytu Lady Business Awards 2023 w kategorii Wsparcie wybrana przez członkinie społeczności LBC
- Edyta Tecław – Założycielka ViaAroma – marki biżuterii zapachowej i niezwykłych aromatycznych mieszanek na bazie olejków eterycznych sprowadzanych z destylarni na całym świecie. Laureatka Plebiscytu Lady Business Awards 2023 w kategorii Inspiracja wybieranej przez społeczności LBC.
- Marta Wojtal – Artystka, influencerka, fotograf. Dostrzega i uwiecznia w swoich fotografiach emocje w sposób wyjątkowy, a przed jej obiektywem stają polskie i światowe gwiazdy najwyższego formatu: Mike Tyson, Kliczko, Udo Kier, Martyna Wojciechowska, Robert Lewandowski i wielu innych.
- Eliza Kruczkowska – Dyrektor departamentu rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Koordynuje największy w Europie Środkowo-Wschodniej program rozwoju start-upów. Pomysłodawczyni m.in. centrum edukacji technologicznej, Centralny Dom Technologii i projektu „Startupy w Pałacu”.
- Zofia Dzik – Impact inwestor, innowator, doświadczony C-Level menadżer, pionier rynku fintech w obszarze direct w CEE. Wieloletni Członek szeregu rad nadzorczych spółek giełdowych (m.in. CCC S.A., BRW S.. InPost S.A., PKOBP S.A.) oraz członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW.
- Katarzyna Gaweł – Head of Diversity, Equity & Inclusion (DEI) w Ringier Axel Springer Polska, dziennikarka i współprowadząca podcast Forbes Women. Od kilku lat wspiera równy głos kobiet i mężczyzn w mediach #EqualVoice, bo wierzy, że media mają ogromny wpływ na świadomość społeczeństwa w zakresie równości.
- Daria Prochenka – Prezes Zarządu Clochee s. z o. o. – producenta kosmetyków naturalnych i organicznych do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Kosmetyki Clochee bez kompleksów stoją na półkach wśród znanych, światowych marek.
- Renata Żukowska – Wice Prezeska Fundacji LBC Business Women Foundation. Ekspert w zakresie budowania strategii rozwoju oraz tworzenia wizerunku inwestycyjnego firm. Założycielka i Prezes Advanced Business Solutions Institute.
Laureatkami 7 Edycji Plebiscytu #LadyBusinessAwards 2023 zostały:
W kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY:
- Magda Dąbrowska – współwłaścicielka Grupy Progress z Gdańska. Firma specjalizuje się w pracy tymczasowej, rekrutacjach stałych, doradztwie biznesowym i szkoleniach oraz w optymalizacji procesów HR-owych. Eksperci Grupy Progres działają w ponad 20 oddziałach na terenie Polski i Ukrainy. Od 2002 roku firmie zaufało jej 1300 firm. Rocznie zatrudnia 20 tysięcy pracowników.
Jej misją jest mówienie głośno o rzeczach niewygodnych, a czasami niepopularnych, ale bardzo ważnych z perspektywy równości i tolerancji wszystkich osób w polskich firmach. “Prywatnie najbardziej jestem dumna z siebie i drogi, którą przeszłam, bo dzięki temu jestem szczęśliwą kobietą, mamą i partnerką. Natomiast zawodowo, udało mi się spełnić wiele marzeń. Między innymi wprowadziłam do naszej organizacji Kodeks etyki. Przez 20 lat mojej pracy, walczyłam o prawa kobiet oraz o równouprawnienie.”
- Karolina Kizińska – właścicielka marki Super kobiety onlajnu z Poznania.
“Najbardziej jestem dumna z… odważenia się do bycia wrażliwą. Do dzielenia się swoją historią – zarówno wzlotami, jak i upadkami. Jestem dumna, że szczerze pokazując wyzwania, przed jakimi stawałam, błędy jakie popełniłam, wnioski, jakie wyciągnęłam, pomagam kobietom zobaczyć w tym siebie. Poczuć, że sukces to kręta droga, ale warto po ten własny sięgać. Biznes online, narzędzia, strategie… to tylko sposób na pokazanie siebie światu – ze wszystkimi tego szansami i obawami. Czuję dumę, że towarzyszę innym kobietom w tej podróży. A to, że dzięki temu wiele kobiet zmieniło swoje życie o 180 stopni, czy że zarabiają dziś świetne pieniądze… jest drugorzędne. Cieszy mnie, oczywiście. Ale najbardziej cieszy mnie, gdy się odważają, mówiąc: Teraz czas na mnie.”
Okazało się, że stawiając na swoje Supermoce, postawiła również na sukces finansowy. W samym 2022 roku osiągnęła niemal milion złotych przychodu, a przeprowadzona 10-dniowa kampania wygenerowała sprzedaż rzędu 200.000 zł, i to dwukrotnie.”
- Magdalena Placek – właścicielka Jagoda JPS. Jest liderem w projektowaniu oraz produkcji maszyn sadowniczych, ogrodniczych i rolniczych ze Skierniewic.
“Każda nagroda i wyróżnienie daje mi zawsze dodatkową motywację do działania. Jako kobieta w branży produkcyjnej, wśród rolników nie zawsze jestem postrzegana wiarygodnie, a taka nagroda upewniłaby moich klientów, że kobieta również może mieć kompetencje w prowadzeniu działalności przemysłowej.
jest firmą produkcyjną, branżą typowa “męską”, m.in. z uwagi na fakt, że większość zawodów to pracownicy fizyczni, techniczni, bądź inżynierowie. Kiedy dołączyłam do firmy, zatrudnione były tylko 2 kobiety, w ciągu paru lat udało mi się zwiększyć zatrudnienie kobiet do 5, w tym promowałam kobietę na najważniejsze stanowisko w firmie – Kierownika Produkcji.
Firma JAGODA JPS była założona i zarządzana przez 3 wspólników, w tym moją mamę. W 2015 roku mama tragicznie zginęła w wypadku samochodowym, a 2 miesiące później zmarł jeden wspólnik. Zdecydowałam się zrezygnować z dotychczasowej kariery w międzynarodowych mediach i podjąć się zarządzania spółka. Jestem dumna, że udało mi się wdrożyć w firmę, bez wcześniejszego przygotowania, oraz kontynuować jej działalność mimo wyjątkowo trudnych okoliczności. Cieszy mnie również fakt, że udaje mi się łączyć macierzyństwo prowadzeniem działalności, a także znajdowaniem czasu na pasje, jakimi są podróże oraz aktywność fizyczna.”
- Beata Block – właścicielka RDL Hydraulics z Pomorza z branży hydrauliki siłowej i rozwiązania dla przemysłu; narzędzia i elektronarzędzia dla domu, ogrodu, na utrzymanie ruchu / oddziały w Gorlicach, Katowicach, Poznaniu i Warszawie.
“W młodości w siebie nie wierzyłam. Podcinano mi skrzydła. Nie czułam wsparcia w moich, trzeba przyznać szczerze, nie zawsze oczywistych i mądrych decyzjach i wyborach. Postanowiłam w pewnym momencie, że muszę wziąć życie w swoje ręce. Po studiach zaczęłam mocno inwestować w podnoszenie swoich kwalifikacji. Wiedziałam, że tego mi nikt nie zabierze. Chciałam koniecznie udowodnić sobie i innym, że jednak coś potrafię. Dumna że nigdy się nie poddałam. Konsekwentnie i z uporem idę ciągle do przodu, po drodze wyboistej i krętej. Mam nowe pomysły i je realizuję, stworzyłam świetny zespół pracowników, klientów i dostawców, z którymi razem się wspieramy. Po latach nauczyłam się akceptacji siebie. Jestem spełniona! Duma na pozytywne postrzeganie świata bardzo mnie pobudza do kolejnych wyzwań”.
Wyróżnienia otrzymały:
- Krystyna Jarek – właścicielka marki Booster of Innovation z Warszawy
“W 2019 roku, kiedy piąty rok z rzędu nie otrzymałam podwyżki, postanowiłam założyć własną firmę i spróbować swoich sił i udowodnić, że moje kompetencje są warte na rynku zgodnie z moimi oczekiwaniami finansowymi. Okazało się, że rynek wycenił je znacznie wyżej. Jednak nie to było najważniejsze. Zdobyłam pewność siebie. Uwierzyłam w siebie i w to, że mam kompetencje, aby wypracować własny model
Chcę pokazać światu (a przede wszystkim innym kobietom), że powinniśmy śmiało tworzyć swoje model i koncepty i odważnie oferować je światu. Najtrudniejsze w ciągu tych pięciu lat było odważne trzymanie się swojego kursu, śmiałość w promowaniu samodzielnie wypracowanego narzędzia, wytrwałość, aby działać wbrew modzie rynkowej (design thinking) i finalnie zdobycie zaufania klientów z dużych firm, którzy po zrealizowaniu pierwszego kontraktu, wracali do mnie z kolejnymi zleceniami.”
- Jolanta Gowgiel – właścicielka sali zabaw Bajkoland i kawiarni Sececja w Nowym Sączu.
“Biznes , tworzenie to moja pasja ,sposób na życie . Jako matka, która samotnie wychowywała dwie córki , musiałam sprostać wielu wyzwaniom , aby podołać obowiązkom wobec nich i firmy . Nie mogłam „ nawalić” , bo od tego zależało nasze życie . Myślę, że dałam radę , a moje córki są ze mnie dumne . Ponadto wniosła nowe usługi na rynek lokalny. Byłam jedną z pierwszych przedsiębiorców w Polsce, które wprowadziły usługi zabaw dla dzieci i robię to z sukcesem już od 19 lat.”
- Magdalena Karaśkiewicz – właścicielka biura rachunkowego FIN-MAG z Wałbrzycha
“Byłoby to dla mnie wielkie wyróżnienie, aby stanąć na scenie wraz z innymi przedsiębiorczymi kobietami biznesu. Uważam, nie chwaląc się, że w przeciągu tych 6 lat prowadzenia biznesu zrobiłam kawał dobrej roboty i jestem z tego dumna. Spod moich skrzydeł wyszła już nie jedna biznes women.
Mogę być dumna ze swoich osiągnięć zarówno prywatnych jak i biznesowych. Gdy otwierałam firmę ludzie dziwili się, że w tym miejscu to nie pójdzie kto tu, przyjedzie itd. Mimo przeciwności rozkręciłam firmę. Po śmierci męża w 2021 i nie załamałam się a wręcz przeciwnie rozwinęłam skrzydła. Wraz z dziećmi i współpracownikami dokonałam fuzji z jego firmą i tak moja działalność ma kilka skrzydeł. Słyszę od wielu osób, że jestem ich inspiracją to bardzo mnie uskrzydla, daje motywacje do dalszej pracy i chęci niesienia pomocy innym poprzez gąszcz przepisów i nie tylko.”
- Małgorzata Wojciechowicz – właścicielka Polskiego Centrum Edukacji Prawnej placówki kształcenia i doskonalenia zawodowego z Warszawy.
Jest inspiracją dla wielu młodych kobiet. Stale zaangażowana w pomoc w rozwoju zawodowym prawniczek, które rozpoczynają swoją karierę. Mentorka- aktywnie zaangażowana w rozwój młodych naukowców.
Chce wspierać kobiety w rozwoju naukowym, biznesowym i osobistym. Każdego dnia stara się udowadniać że sukces to wybór, a nie płeć. Organizuje darmowe szkolenia dla: adwokatek, notariuszek i komorniczek znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w szczególności ze względu na niepełnosprawność, zdarzenie losowe lub wiek oraz przedstawicielek organizacji non-profit, aktywnie działających w swoim środowisku w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie
- Julia Boguslavska – Założycielka Projektu “Ukrainka w Polsce” powstałego na rzecz ukraińskich kobiet.
Za wspieranie kobiet z Ukrainy na drodze do ich przedsiębiorczości i walkę o finansową niezależność w Polsce.
“Sukces w biznesie to nie tylko domknięte transakcje oraz wyniki sprzedażowe mierzalne pieniędzmi. To również przetrwanie w biznesie oraz eksperymentowanie dopóki Tobie się nie uda. Udawać się powinno nie każdą ceną tylko z godnością oraz dając innym przestrzeń do rozwoju.
Jestem dumna z tego, że z uprawiania biznesu czerpię nie tylko finansowe osiągnięcia. Nigdy bym nie odważyła się otworzyć jakikolwiek biznesu w Ukraine ale zrobiłam to w Polsce i uczę tego Ukrainki, żeby mogły zapewnić sobie stabilność finansową w tym kraju.”
W kategorii Nagroda Członkiń LBC dla Członkini LBC:
- KATEGORIA WSPARCIE: Agnieszka Gniotek – właścicielka Galerii i Domu Aukcyjnego Xanadu z Warszawy
“Wzięła mnie pod swoje „skrzydła” od pierwszych dni w LBC. Zawsze służy radą, kontaktami, rozmową. Ma głowę pełną pomysłów i chętnie się nimi dzieli. Jestem jej niesamowicie wdzięczna za każde słowo, każdą radę i każdy popełniony przez nią blad, o ktorym mi opowiedziała.”
“Widzi człowieka, nie osiągnięcia.”
“Chętnie dzieli się wiedzą, a co więcej – potrafi dopasować ją do rzeczywistej sytuacji osoby, z którą rozmawia. Sama szuka możliwości wsparcia i zawsze robi to merytorycznie.”
“Zawsze znajdzie czas dla każdego i chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą na temat prowadzenia biznesu bez obaw, że ktoś może powielić jej pomysły . Wkłada mnóstwo serca we wszystko co robi, także w pomoc innym.”
“Gdyby nie ona to nie byłoby mnie w LBC. Agnieszka jest osobą mocno stąpającą po ziemi i nie daruje żadnej okazji, aby przekazać informację zwrotną: zarówno pozytywną, jak i negatywną. To rzadkość <3 Wiele drobnych, acz znaczących zmian wprowadziłam w firmie dzięki jej uwagom, czasem nawet rzucanych mimochodem.”
“Zauważa i szczerze mówi o utraconym potencjale. Dla mnie to ogromny feedback.”
“Za kolorową osobowość. Za upór i konsekwencję w realizacji celów. Za serdeczność. Za fachowość.”
“Kobieta wielu talentów, ale zawsze otwarta na pomoc. Cudownie łączy kropki.”
- KATEGORIA INSPIRACJA: Zuzanna Mikołajczyk – właścicielka marki Know How Much z Bergamo.
“Fantastycznie Buduje swoją markę osobistą – podziwiam.”
“Jest moją inspiracją wyjścia do świata ze swoją ofertą i chęcią pomocy.”
“Inspiruje swoimi postami w social mediach, świetnie nakierowuje na nowe trendy.“
“Wspaniale dzieli się wiedzą, korzystałam z jej wsparcia biznesowego i dostałam więcej, niż oczekiwałam.”
“Pokazuje prawdziwe oblicze innowacji i jak ważne jest również w prowadzeniu małego biznesu.”
“Oswaja innowacje i sprawia, że mitologiczny stwór staje się naturalnym narzędziem do rozwoju firmy.”
Partnerami głównymi Lady Business Awards 2023 byli Bank Gospodarstwa Krajowego, Teatr 6.Piętro, Dr Gabriela Clinic, TripYou.
W tym gronie znalazły się także takie firmy jak: PWN, Sylveco, Clochee, VIA AROMA, Patrizia Aryton, HanArt Hanna Rubaszkiewicz Dekoracje Okienne, Petra Consulting, kierunekzysk.pl
Wsparcia medialnego udzielili: Anywhere.pl Platforma medialna, Rebiznes, ladybusiness.pl, Sprawny Marketing, Damosfera, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Glam Style, Polecany Biznes.
Organizator:
Fundacja LBC od 2017 roku działa przy ogólnopolskim klubie kobiet biznesu – Lady Business Club, aby uzupełnić jego działalność edukacyjną. Zachęca właścicielki firm do patrzenia na biznes z innej perspektywy i wprowadzania zmian w biznesie. Edukuje w zakresie zarządzania firmą, rozpoznawalności marki w internecie, wzmacniania pewności siebie, doskonalenia kompetencji oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Współorganizator: Lady Business Club – pierwsza na świecie platforma biznesowa łącząca i promująca przedsiębiorcze Polki z całego świata, zarządzające firmami minimum 2 lata. Przestrzeń dla kobiet biznesu, zainteresowanych aktywnym rozwojem swojego biznesu, promocją usług i produktów oraz dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem.
To społeczność przedsiębiorczych Polek działająca aktywnie w realu i online od 2011 roku.Wspiera i inspiruje kobiety biznesu w obszarze budowania rozpoznawalności i przewagi biznesowej poprzez działania PR i wzmacnianie ich marki osobistej w świecie realnym oraz w internecie. Wspiera członkinie w podnoszeniu kompetencji i rozwoju ich firm.
fot. Fantasmatic Bartosz Bartosiński