Fundacja LBC: Znamy już oficjalne wyniki Plebiscytu  Lady Business Awards 2018

To już druga edycja Plebiscytu organizowanego przez Lady Business Club Business Women Foundation. Pomysł na Plebiscyt zrodził się w mojej głowie jakieś 5 lat temu, ale idealny czas pojawił się dopiero rok temu. Długo zastanawiałam się nad warunkami, kryteriami, bo przecież jak nagrodzić wszystkie kandydatki? Osobiście chciałabym nagrodzić każdą odważną kobietę biznesu, która na chwilę się zatrzymała, przyjrzała się uważnie temu co osiągnęła, gdzie jest i z czego jest dumna. Jak się okazało dla wielu kandydatek to była już swego rodzaju wygrana – zatrzymać się i dostrzec z wdzięcznością co jest ważne dzisiaj, gdzie byłam kiedyś.

Piękna i uroczysta Gala, która odbyła się 26 października w pięknych miejscu Galerii Bagatelle w Warszawie zgromadziła ponad 100 przedsiębiorców, członkiń Lady Business Club, mediów, partnerów, ludzi związanych z biznesem. Dopiero tuż przed Galą kiedy zobaczyłam ilość krzeseł na sali, które dostarczyła firma Rent Design, wspaniałe dekoracje Alex, catering dostarczony przez Weranda bistro, stoisko Mokate i Loyd oraz wodę Kropla Beskidu i Redbull, zdałam sobie sprawę z ogromu przedsięwzięcia. 4 miesiące pracy całego zespołu na czele z Moniką Zielińską – koordynatorką Lady Business Awards 2018, Katarzyną Szulczewską, która wykonała całą oprawę graficzną oraz Marty Karczewskiej, która nawiązała wiele cennych relacji z organizacjami spoza Polski w tym jednym dniu miały swój wielki finał.

Wierzę, że uczestnicy tego wieczoru wyszli z ogromną dawką pozytywnej energii, radości i inspiracji, której z pewnością nie zabrało.

Galę poprowadziłam wspólnie z Janem Pawłem Tomaszewski właścicielem firmy Idź Do Przodu, współautora książki Doskonali Niedoskonali, mówcą motywacyjnym.

Pragnęłyśmy wyróżnić wybitne kobiety biznesu w całej Polsce, które stworzyły wyjątkowe firmy i silne marki, za którymi stoją jakościowe produkty i rzetelne usługi. Kobiety, które z powodzeniem prowadzą firmy od co najmniej 5 lat. Chciałyśmy docenić i nagrodzić ich ogromny wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości.

Zdobycie tytuły Lady Business 2018 to wyraz uznania i potwierdzenie wybitnych osiągnięć zawodowych laureatki i wysokiej pozycji rynkowej firmy. Wygrana to prestiżowe podsumowanie działalności, ale też inspiracja do zmian i rozwoju swojego biznesu. A przede wszystkim szansa stania się inspiracją dla innych kobiet.

Zdobycie prestiżowej nagrody to wzmocnienie pozytywnego, profesjonalnego wizerunku kobiety biznesu, a także potwierdzenie wysokiej pozycji firmy i jej wiarygodności.

Laureatki zostają Honorowymi Członkiniami Lady Business Club i otrzymują 12 miesięczny pakiet członkowski Lady GOLD.

Laureatkami w kategorii “Własna firma minium 5 lat” zostały:

 • Diana Pakulska – Okraska, Eclipse Projekt z Warszawy za zmienianie postrzegania przestrzeni biurowych i wzrost obrotu firmy o blisko 300 % w ciągu ostatnich dwóch lat.
 • Jolanta Kreczmańska, Dyrektor Zarządzający Kalmar z Warszawy – ogólnopolskiej sieci oferującej grzejniki dekoracyjne za unikatowy koncept biznesowy i kreowanie pięknego polskiego designu w Polsce i za granicą.
 • Daria Prochenka, Clochee Sp z o.o. ze Szczecina za zbudowanie rozpoznawalnej polskiej marki kosmetycznej, produkującej całkowicie ekologiczne kosmetyki i propagowanie zdrowej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
 • Jolanta Suława, DZT Service Sp z o.o. ze Świebodzic za chęć rozwoju firmy i zespołu, ale przede wszystkim duży wkład w rozwój polskiej branży ciepłowniczej, gazowej, wentylacjach i klimatyzacji.
 • Kinga Wnuk, właścicielka Niepublicznego Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Liceum Ogólnokształącego im. Stanisława Konarskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego za ogromny wkład w rozwój polskiej edukacji, innowacyjne podejście do kształcenia młodego pokolenia, które tworzy nasz kraj.
 • Ewa Rogoż, Centrum inkubacji i biznesu Idea Place z Wrocławia za zapoczątkowanie idei cooworkingu we Wrocławiu oraz przestrzeni łaczenia biznesów od startupów po światowe firmy na Dolnym Śląsku 
 • Kamila Gutowski, właścicielka Skills Net Sp. z o.o. z Warszawy za skuteczne zarządzanie 400 pracownikami, edukowanie i tworzenie dobrej przestrzeni pracy dla młodych ludzi.

W kategorii „Przedsiębiorcza Polka za granicą” zwyciężyła Violetta Lukasiewicz, właścicielka Polish School z Wielkiej Brytanii za propagowanie języka i kultury polskiej za granicą, i pokazanie możliwości Polaków w innym kraju. 

W kategorii Wyróżnienie Specjalne, przyznawane przez członkinie Lady Business Club, za całokształt dotychczasowych osiągnięć otrzymała Gosia Baczyńska – jedna z najbardziej rozpoznawalnych projektantek, artystek i kobiet biznesu w Polsce i za granicą. Nagrodę wręczyła Jaga Hupało, właścicielka konceptu Jaga Hupało Born to Create, laureatka wyróżnienia specjalnego Lady Business Awards 2017.

Wyróżnienia specjalne otrzymały:

 • Brygida Beck, Medyczne Centrum Naukowo Diagnostyczne BB-med. w Radomiu za promowanie zawodu diagnosty laboratoryjnego oraz aktywne działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej
 • Magdalena Depa – Muniak, Apetyt na zdrowie z Tarnowa za innowacyjny pomysł wprowadzenia na rynek koncepcji DIETdrive
 • Marika Krajniewska Work for Fun z Warszawy za inspirujące połączenie biznesu z kulturą i literaturą i wspieranie młodych talentów
 • Aldona Laczycka z Almot Sp. z o.o. z Piaseczna za doskonałe zarządzanie, rozwój firmy zgodnie z trendami, najwyższymi standardami i ekologią
 • oraz Agnieszka Chołuj właścicielka Spaceplan Sp. z o.o. za zbudowanie zespołu pracowników, którzy mówią o niej, że są jest nie tylko wspaniałą szefową, ale i cudownym człowiekiem.

Część artystyczną uświetniła swoim występem Marta Kuszakiewicz w towarzystwie Michała Pijewskiego, a na zakończenie wystąpiło Trio z Tap & Dance Jazz w składzie Agata Lange, Ewa Maciak na czele z Jirina Nowakowska, która 25 lat temu przywiozła stepowanie do Polski.

Dziękujemy naszym sponsorom wydarzenia Lady Business Awards: Idea Money, Weranda Bistro, Celeste, Mokate, Loyd, Galeria Bagatelle, Spark Silver Jewelry, Kropla Besikdu, Salve Medica i Batida Catering.

Do ​​grona​​ partnerów ​​dołączyli ​t​akże: wypożyczalnia mebli Rentdesign, Jaga Hupało – Born To Create, Yonelle, Feniks, InterContinental, red bull, Uplive.pl, Laser 3d, Pałac Cieleśnica, Bialcon, Hampton by Hilton, Hotel Post Fusch, Teatr Studio, Teatr Dramatyczny, Polski Związek Stepowania, Art Sushi, Restauracja Signature, perfumeria Quality, Studio Manilov, Art Novisti, RDL Hydraulics, Testimo, Agnieszka Wanat, Pracownia Kobiet, Alex Deco, Alles, Etno Caf, ibi.pl, Red Bull.

Wsparcia medialnego udzielili: Rzeczpospolita, Biznes musi sprzedawać, Biznestuba.pl, Damskie Sprawy, Marketing przy kawie, dwie szpilki, Marketing dla Ciebie, RMF Classic, epr.pl, mamopracuj.pl, Obcasy Podlasia, kobieta.pl, polki.pl, Czerwona Szpilka, Magazyn Pomorski, Kobieta w chmurze, QBusiness.pl, ladybusiness.pl business brands stories, a także Warsaw Highlights Magazine.

fot. Agnieszka Wanat

Autor: Emilia Bartosiewicz – twórczyni i prezes Lady Business Club Business Women Foundation, pomysłodawczyni Lady Business Awards, redaktor naczelna LadyBusiness.pl, właścicielka Imagine Yourself Sp. z o.o.

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas