Wrocław będzie pamiętał o Lady Business Club

Rozmowy, radosne śmiechy, historie, emocje wypełniają wesoły autobus jadący właśnie z Winnicy Anna w Krośnicach do Hotelu Puro we Wrocławiu. Dochodzi 23:15, a za nami drugi dzień wspólnego wyjazdu członkiń Lady Business Club. Tak naprawdę wszystko zaczęło się jeszcze w styczniu 2021 roku, kiedy to Paulina Sosnowicz, współwłaścicielka Kancelarii Legalica, dołączyła do społeczności LBC. Już od samego początku wspominała, że chce zorganizować spotkanie we Wrocławiu, wierzy w moc wrocławskich kobiet biznesu. Pandemia pokrzyżowała terminy spotkania, ale na szczęście mogłyśmy je zorganizować.

To co przeżywamy w tej chwili nigdy się już nie  powtórzy, jak mówi japońska sztuka przeżywania niezapomnianych chwil ichigo ichie. Spotkanie LBC a właściwie weekend we Wrocławiu jest z pewnością zbiorem takim niezapomnianych chwil.

Spotkania indywidualne, rozmowy nieoficjalne i te umówione, biznesowe, to tylko tło głównej agendy wystąpień i warsztatów, które poprowadziły cudowne kobiety. Sylwia Petryna z Petra Consulting podpowiadała jak zarabiać na swojej wiedzy i doświadczeniu oraz jak uczyć się, aby nie sprzedawać swojego czasu za darmo. Paulina Sosnowicz z Kancelarii Legalica, która była współorganizatorem spotkania, podsumowała najważniejsze elementy legalnego budowania swojej marki, na jakie należy zwrócić uwagę od strony prawnej. Nie zabrakło także networkingu i rozmów. LBC od początku swojej działalności stawia na kameralność spotkań i możliwość prezentacji każdej uczestniczki spotkania, pamiętając, że spotkania otwarte to tylko początek nowych znajomości i zmian podejścia do biznesu.

Wrocławskie kobiety biznesu mogły poznać ponad 20 członkiń społeczności LBC (które przyjechały do Wrocławia m.in. z Warszawy, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Wałbrzycha i Śląska) i jednocześnie opowiedzieć o swoich niesamowitych biznesach. Wierzę, że spotkania otwarte LBC na stałe wpiszą się w kalendarz biznesowych spotkań we Wrocławiu.

Wieczór zakończył się kolacją i nocnym zwiedzaniem przepięknego Wrocławia, który zachwycał zarówno nocą (szczególnie dzielnica neonów skradła moje serce;-) jak w ciągu dnia. To także zasługa fenomenalnego przewodnika Andrzeja Wilka.

Kolejny dzień rozpoczął się od energetycznego poranka z trenerką personalną Zuzą Gąsiewską a następnie uczestniczki wzięły udział w praktycznych warsztatach ze stylizacji z Małgorzatą Kulińską (stylistka.minimalistka) i prawidłowego ustawiania się do zdjęć pod okiem fotograf Agnieszki Wanat. Sonia Barczyk – Gołda, właścicielka Tassilo ze Śląska oraz Agnieszka Gniotek, właścicielka Galerii i Domu Aukcyjnego Xanadu z Warszawy, poruszyły także temat dawania i proszenia o rekomendacje, których wciąż kobiety się uczą. Aldona Talaga Działocha, właścicielka Consallex z Ostrowa Wielkopolskiego podsumowała najważniejsze aktualnie obszary optymalizacji podatkowej, o których każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć.

Szybki lunch, zwiedzanie Wrocławia (oczywiście zatrzymywanie się przy każdym krasnalu;-) i przejazd do magicznej winnicy Anna w Krośnicach. Tam czas stanął w miejscu, bo oprócz degustacji wina i wiedzy na temat win mogłyśmy spacerować wśród niekończących się rzędów winorośli, jabłoni i aronii. Bycie blisko natury, możliwość pobudzenia zmysłu węchu, wzroku i smaku to prawdziwa odskocznia od „pracy za biurkiem”.

Wśród kobiet nie mogło zabraknąć tematu kobiet w męskim świecie – tym razem swoimi spostrzeżeniami podzieliła się Agnieszka Figielek, współwłaścicielka Pasywny M2 z Poznania oraz Aleksandra Jeż, jedna z kilku somelierek kobiet w Polsce. Smakowanie wina z jej spostrzeżeniami było prawdziwą przyjemnością.

 

Przy okazji oficjalnego spotkania, jeszcze w piątek 8 członkiń LBC zmotywowane przez Beatą Block, właścicielką RDL Hydraulics z Pomorza (która w tym roku chce zdobyć Koronę Polski) weszło na Ślężę. Nieoficjalnie powiem, że w trakcie tej wędrówki narodziły się dwa pomysły na nowe biznesy;-)

Od lat zachęcam do szukania swojej społeczności kobiet, bycia częścią grupy, która motywuje, dzieli się swoją mądrością i biznesowym doświadczeniem. Grupy, gdzie można być autentyczną przedsiębiorczą kobietą, która nie musi udawać, że prowadzenie biznesu to łatwe zadanie. Swojej przestrzeni, gdzie inne kobiety wspierają się, mogą liczyć na siebie i cieszą się swoim towarzystwem. Różnorodność poglądów oraz doświadczeń przy jednoczesnej tolerancji i otwartości daje poczucie, że w dzisiejszym świecie nie ma znaczenia gdzie mieszkasz lub prowadzisz biznes, ważne, że samotna liderka może czerpać moc od innych kobiet i nie jest już sama.

Na sukces tego spotkania wpłynęła z pewnością determinacja, zaangażowanie i serce wspaniałej organizatorki Pauliny Sosnowicz, która przez kilka tygodni, wspólnie z zespołem LBC, aktywnie mobilizowała całą społeczność LBC do udziału w tym niezapomnianym spotkaniu. Wierzę, że uczestniczki tego wyjazdu dzięki niej zachowają wrocławskie emocje na dłużej.

Paulina DZIĘKUJĘ.

Pozdrawiam i zapraszam do społeczności LBC, Emilia Bartosiewicz – Brożyna, prezes Lady Business Club.

Więcej zdjęć ze spotkania >>>TUTAJ<<<

Informacje o kolejnych spotkaniach >>>TUTAJ<<<

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas