Właścicielko firmy – znajdź idealną społeczność dla Ciebie

klub biznesu

Słoneczny poranek, w powietrzu unosi się zapach aromatycznej kawy. Z uśmiechem od ucha do ucha patrzę na zdjęcia z ostatnich spotkań z cyklu Brainstorm z Ekspertem organizowanych przez fundację Lady Business Club Business Women Foundation.

Zastanawiam się właściwie dlaczego? Przecież takich spotkań jak te zorganizowałam już kilkadziesiąt, a włączając w to również konferencje biznesowe to będzie ich spokojnie już kilkaset. Brainstormy przechodziły różne formy, zarówno w prezentacjach, wystąpieniach ekspertów, a także jeśli chodzi o zaangażowanie uczestniczek spotkań.

Dochodzę do wniosku, że właśnie teraz cieszę się bardziej, bo przybrały taką formę, która sprawdza się najlepiej i przynosi najlepsze rezultaty. Cieszę się także dlatego, że tyle cudownych kobiet, na co dzień zapracowanych i w biegu, chciało spotkać się w określonych miejscach i czasie. Z jednej strony jako ekspertki z drugiej strony jako odważne właścicielki firm, które są otwarte na to co nowe, inne, nieznane. Tym razem w roli ekspertek wystąpiły Justyna Toros – współwłaścicielka Agencji Interaktywnej Testimo z Gliwic, Edyta Duchnowska – właścicielka Kancelarii Radcy Prawnego Edyta Duchnowska z Warszawy oraz Katarzyna Lebiedowicz – Grzanka – właścicielka Kancelarii KLG z Gliwic.

W działalności Lady Business Club (istniejącego na polskim rynku od 2011 roku) bardzo dużo mówimy o odwadze, konsekwencji, ambicji i zaufaniu, autentycznym promowaniu siebie i swojej firmy, stawianiu na siebie i swój osobisty PR. Jestem przekonana, że aby zrobić kolejny krok w biznesie trzeba być ambitnym, odważnym i mieć marzenia. Jak powiedział Richard Branson – ” Jeśli Twoje marzenia Cię nie przerażają, to znaczy że są za małe”.

Dlaczego odważnym? Ponieważ aby wyjść z utartych ścieżek i zobaczyć, że nie zawsze to co robisz i co doskonale znasz, działało rok temu, miesiąc temu, sprawdzi się dzisiaj – świat idzie do przodu – warto to czasem zauważyć i przyznać się, że nie wszystko wiesz i umiesz;-)

Konsekwentnym i elastycznym bo co Ci odwaga, jeśli nie będziesz działać? Czasem nawet wtedy kiedy nie będzie Ci się chciało, bo zła pogoda, bo zły nastrój, bo problemy z klientem. Sama decyzja to za mało – kolejne kroki są ważniejsze.

Spotkanie brainstorm to niesamowita platforma wiedzy, bo dzielimy się nie tylko tym co się nam udaje, ale także tym co sprawia nam trudności, odbierają energię do działania. Przecież własny biznes to nie codzienne fajerwerki, ale także nieprzespane noce, myślenie o firmie 24 h na dobę. W takich momentach warto mieć dobrych i zaufanych ludzi wokół siebie, kobiet, które doskonale nas rozumieją, kobiet, które nas inspirują i motywują do działania.

Po spotkaniach w lipcu nawiązało się wiele relacji, powstał już jeden projekt biznesowy, kilka członkiń znalazło nowych klientów, klika nowych osób zdecydowało się na dołączenie do naszej społeczności, widząc ogromny potencjał rozwoju i dzieleniu się wiedzą. Bo w życiu nie zawsze chodzi o to aby tylko brać, ale także dużo dawać.

W książce potęga podświadomości jest napisane, że w relacjach, biznesie, pieniądzach musi byś strumień. Jeśli potrzebujemy czegoś więcej to musimy dawać tyle samo wg zasady przypływ odpływ. Ważna jest równowaga.

A Ty jakiej społeczności szukasz? Czego potrzebujesz aby przejść na inny poziom w swoim biznesie? Może LBC jest właśnie dla Ciebie? Napisz lady@ladybusinessclub.com

Pozdrawiam, Emilia Bartosiewicz, założycielka i prezes Lady Business Club

Weź udział w Plebiscycie Lady Business Awards 2018. Zapisy do 30 września 2018

Dołącz do grupy Make Your Business Better

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas