Fundacja LBC: To już 10 lat wspieramy, łączymy i promujemy przedsiębiorcze Polki – za nami Wieczór Lady Business Awards 2021

Dzisiaj dziękuję za wszystko co dobre, ale także lekcje pokory, które pomogły mi być tu gdzie jestem. Ale nie byłabym tutaj dzisiaj, bez zespołu LBC i wszystkich członkiń aktualnych i byłych, bez partnerów, dobrych i wspierających mnie ludzi.

Społeczność tworzą przede wszystkim kobiety, mądre Ladies Business, utalentowane, ambitne ekspertki, szalone marzycielki i przedsiębiorcze Polki z misją, którą czasem muszą sobie przypomnieć.”

Wszystkie inicjatywy LBC łączy wspólne hasło #MakeYourBusinessBetter, czyli zachęcanie kobiet biznesu do prowadzenia biznesu w zgodzie ze sobą, myśleniu nie tylko o zarabianiu, ale także o budowaniu świadomości produktu czy usługi. Motywowaniu do zmian w biznesie, aby koncentrował się na konkretnej sprzedaży oraz pokazywaniu sylwetki właścicielki tego biznesu.  Promowaniu charyzmatycznych, utalentowanych i przedsiębiorczych Polek, które są inspiracją dla innych kobiet marzących o biznesie.

Świętowanie 10 lecia LBC połączone było z ogłoszeniem wyników 5 edycji Plebiscytu Lady Business Awards. Co roku zostaje on przyznawany za wyjątkowe osiągnięcia, wkład w rozwój różnych obszarów biznesu i wspieranie innych kobiet. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia było hasło #mockobietwbiznesie. Lady Business Awards to jeden z nielicznych konkursów w Polsce, gdzie nagrody i wyróżnienia nie można kupić – jest przyznawane przez niezależną Kapitułę i członkinie społeczności LBC.

W gronie członkiń Kapituły znalazły się członkinie LBC, działające w społeczności powyżej 5 lat:

BEATA BLOCK – Prezes Zarządu, CEO i współwłaściciel RDL Hydraulics Sp. z o.o. – działającej w branży hydrauliki siłowej

INNOCENTA DŹWIERZYŃSKA- Założycielka MedTransfer aplikacji do przesyłania badań obrazowych. Pomysłodawczyni i Członek Zarządu Mednavi, aplikacji pokazującej jak i gdzie można leczyć nowotwory.

ALDONA TALAGA DZIAŁOCHA-Właścicielka Biuro Doradztwa Biznesowego Consallex w Ostrowie Wielkopolskim.

SONIA BARCZYK – GOŁDA-Właścicielka Daress Profesjonalne usługi Porządkowe oraz Tassillo Firmy Sprzątającej ze Śląska.

OLGA WILIŃSKA- Właścicielka firmy IBI.pl koncentrującej się na wszelkiego rodzaju materiałach drukowanych – od pomysłu po druk i dystrybucję. Współwłaścicielka Wydawnictwa Dewroj.

MAGDALENA REHLICH- Właścicielka firmy PROFI COMPANY, zajmującej się reklamą i marketingiem. Ekspert w dziedzinie reklamy z 25 letnim doświadczeniem w branży.

HANNA RUBASZKIEWICZ – Właścicielka firmy Han – Art Studia Dekoracji Okiennych, zajmującej się wykonaniem dekoracji okiennych w domach prywatnych, hotelach, restauracjach, biurach, salonach kosmetycznych.

KATARZYNA KOBIER- Właścicielka międzynarodowego Biura Tłumaczeń Inter-Translate ze Śląska. Największą wartością dla niej jest drugi człowiek – od 2013 roku zaangażowana społecznie w Fundację Wolne Miejsce, Wraz z mamą prowadzi również Salon Sukien Ślubnych w Chorzowie

Laureatkami 5 Edycji Plebiscytu #LadyBusinessAwards 2021 zostały:

W kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY zostały:

  1. Katarzyna Polkowska – właścicielka marki EMKA logistics Olsztyn z Olsztyna

Cała moja działalność zawodowa i społeczna, jest potwierdzeniem na to że losy kobiet są mi szczególnie bliskie – bez względu na ich wykształcenie, status majątkowy czy szczebel kariery. Pomimo wielu przeciwności losu, próby łączenia mieszkania na 2 kraje, kontynuacji kształcenia na uczelni wyższej, choroby nowotworowej oraz typowej „samotności szefa” , nie przestałam kochać tego robię.  Marzę, aby zachęcić innych pracodawców do zmiany podejścia do zespołów którymi zarządzają

  1. Agnieszka Bobrukiewicz – właścicielka marki Christine Granville  z Warszawy

Wierzę w kobiecą siłę i czuję, że to moja misja. Często spotykałam się z opinią, że kobieta nie powinna być na wysokim stanowisku, ma mniej cech przywódczych. Stereotypy mają wpływ na nasze postrzeganie siebie, widzę ile kobiet nie potrafi zawalczyć o swoją pozycję firmie. Ja chce przełamywać stereotypy i pokazywać kobietom, że drzemie w nas ogromna siła. Chcę pokazać kobietom, że nie ma rzeczy niemożliwych. Od lat wspieram kobiety w biznesie w Polsce, USA i Czechach, pomagam im przejść przez cały proces tworzenia biznesów. 

  1. Adrianna Kasprzak – właścicielka Naturalne Atelier Torunia

Swoim produktem, słowem, konsekwencją i rutyną wysyłam kobietom przesłanie: “Jesteś piękna! Nie zastanawiaj się na tym, czy wpisujesz się jakiekolwiek kanony – bo jedynym słusznym kanonem jest to, że się dobrze czujesz i jesteś dla siebie dobra! Traktuj siebie z czułością i miłością. Kochaj swoje ciało, realizuj marzenia i nie bój się być sobą! Poczuj to, że zasługujesz by mówić do Ciebie Złotko! Bo jesteś Złotkiem!” 

W kategorii Nagroda Członkiń LBC dla Członkini LBC:

  1. WSPARCIE: Agnieszka Gniotek – właścicielka Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny z Warszawy

Jedna z członkiń powiedziała o niej: Zawsze chętna do pomocy z tysiącem kontaktów którymi się zawsze dzieli. Jak tylko może zawsze służy kontaktem, radą czy pomocą. Jej rady są boleśnie szczere, ale jej wiedza jest tak niesamowita, że trudno się nad nimi nie zastanawiać. Kontakty zawsze sprawdzone i w punkt. Chętnie też dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami i zawsze stara się myśleć o dobru klubu jako organizacji. Jak klub ma się dobrze to jego członkinie też.

  1. INSPIRACJA: Sylwia Ciszewska z firmy CAL prawdziwe drzwi z Suwałk.

Jeden z opisów brzmiał: Podziwiam sposób w jaki prowadzi swój biznes. Stosuje niesztampowe rozwiązania w komunikacji marketingowej, jest zaangażowana w społeczne działania biznesu. Klasa, skromność i odpowiedzialność – za to Ją cenię. Pokazuje jak ważne w biznesie jest poczucie wizji i sensu,  czegoś co jest znacznie większe niż właściwa organizacja i wykonywanie operacyjnych zadań.

Wyróżnienia otrzymały:

  1. Sylwia Petryna z firmy Petra Consulting z Szczawna Zdroju za rozwój przedsiębiorczości w Polsce, zachęcanie do aktywności biznesowej oraz wspieranie obecności kobiet w biznesie i polityce.

“Pomagam odnaleźć kobietom swoją drogę i rozwijać ich kompetencje aby mogły decydować o sobie, swoim życiu i… w konsekwencji o swoich finansach. Od wielu lat realizuję misję i działam na rzecz szeroko pojętego rozwoju przedsiębiorczości, proaktywności i aktywności m.in. w środowiskach kobiecych”

  1. Ewa Wolaniuk-Kloc z Salonu Fryzjerski „Finezja” z Wrocławia oraz Akademia Barberingu – Ewa Wolaniuk-Kloc za propagowanie rzemiosła fryzjerstwa męskiego wśród kobiet w Polsce.

“Wspieram kobiety caly czas przez swoje życie fryzjerskie. Kobiety są cały czas niedocenione we fryzjerstwie męskim, nawet same sadzą, że nie mogą wykonywać zawodu barbera, bo to tylko dla mężczyzn. Odmieniam ich myślenie, motywuję swoim przykładem od 30 lat”

  1. Anna Nowakowska z RAJT  (hale namiotowe, namioty) za ogromną determinację w utrzymaniu i dalszym rozwoju branży eventowej w Polsce

“W 2020 roku wykonała ogrom społecznej pracy na rzecz branży eventowej w Polsce, zaangażowała się w wiele projektów próbujących ratować branżę eventową. Wykonała ogrom pracy w firmie, stworzyła projekty, które pozwoliły nam przetrwać. Walczyła na każdym froncie jak lew, jako przedsiębiorca, edukator, wolontariusz i społecznik branżowy, oraz żona i mama

  1. Aleksandra Komada – współautorka Teddy Eddie oraz Prezes Edu Bears oraz Diana Kubica właścicielka CLAN CITY oraz współwłaścicielka Edu Bears; za wsparcie szkół językowych w Polsce oraz wprowadzenie nowatorskich metod nauczania w branży edukacyjnej.

“Z naszych metod korzysta ponad 20 tysięcy uczniów w Polsce, Czechach i na Słowacji, współpracuje z nami ponad 300 szkół językowych oraz tysiące nauczycieli. Z dumą obserwuję, jak kobiety, z którymi współpracuję, kroczą tą samą ścieżką co ja, tylko o wiele sprawniej i szybciej. Z nauczycielek z pasją, stają się inspirującymi lokalnymi przedsiębiorczyniami, zapewniają nie tylko edukację na najwyższym poziomie, ale również miejsca pracy oraz tworzą wokół swoich szkół fantastyczne społeczności.

Jako przedsiębiorczyni daję bezpieczne miejsce pracy wielu kobietom, które w mojej firmie zawsze mają ścieżkę rozwoju. Mam kontakt i powiązania z dziesiątkami, a nawet setkami właścicielek szkół językowych w Polsce.

W trakcie wieczoru uczestnicy mogli obejrzeć Wystawę „Smak Kobiecości, malarstwa przygotowanego przez Galerię Xanadu i Dom Aukcyjny, pokazującego różne aspekty kobiecej twórczości.

1 października miała miejsce także premiera kolekcji biżuterii JESTEM… przygotowanej przez Edytę Tecław – właścicielkę marki ViaAroma specjalnie na 10 lecie LBC. 10 zł z każdej sprzedanej zawieszki lub bransoletki zostanie przekazane na cele statutowe Fundacji Lady Business Club Business Women Foudation.

Fenomenalne wystąpienia Marty Marczak oraz Piotra Buckiego dodały niesamowitego powera i inspiracji do działania.

Partnerami głównymi Lady Business Awards 2021 byli: 

Bank Gospodarstwa Krajowego, Patrizia Aryton, Clochee, Prószyński i Spółka.

W gronie partnerów znalazły się firmy: GS5, Derma Instytut, EBOB, S&A, Xanadu, Pure Story by Dr Rymsza oraz

Perfect Vision, Petra Consulting, Natalia Jefimowa, Viaaroma, Akademia Szczęśliwego Człowieka, Agnieszka Wanat, Studio Manilov,  ibi.pl, Miejsce Pełne Szczęścia, Wydawnictwo Dewroj, Sensivia, Akademia – Restauracja, Artedentyka, Love Skin Food, Wschodnie Smaki, Holispace, Chimimeca, Anna Moskwa, PWN, Han-Art, Insignis

Wsparcia medialnego udzielili nam: 

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Weranda, Magazyn Pomorski, Biznesłomenki, Kobieta w Chmurze, ladybusiness.pl,

Więcej informacji o wydarzeniu i plebiscycie tutaj: https://ladybusinessawards.pl/

Bądź na bieżąco z wszystkimi informacjami o wydarzeniu śledząc nas w social mediach:

Profil na Facebook’u

Profil na Instagramie

Wydarzenie Lady Business Awards

__________________

Więcej o Lady Business Club: 

Lady Business Club to pierwszy w Polsce ogólnopolski klub kobiet biznesu, który powstał w 2011 roku aby integrować środowisko ambitnych i przedsiębiorczych kobiet biznesu zarządzających firmami minimum 2 lata lub posiadających minimum 5 lat doświadczenia biznesowego. Działa przy fundacji Lady Business Club Business Women Foundation i do tej pory skutecznie połączył już kilkaset kobiet biznesu, które do dziś współpracują biznesowo i utrzymują serdeczne relacje. Naszą wizją i marzeniem jest połączenie jak najwięcej przedsiębiorczych Polek w Polsce i na świecie, tak aby mogły współpracować, wymieniać się doświadczeniami i wiedzą. Główne działania organizacji skupiają się na WSPIERANIU kobiet w zarządzaniu firmami, INSPIRACJI do zmian i podejmowaniu konkretnych działań, budowaniu pozytywnego WIZERUNKU oraz zwiększaniu ROZPOZNAWALNOŚCI kobiet w środowisku lokalnym i ogólnopolskim.

Dowiedz się więcej  TUTAJ

fot. Agnieszka Wanat

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas