Staraj się zrozumieć innych, ale przede wszystkim słuchaj siebie

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak komunikujesz się z innymi? Z klientami, zespołem, partnerami biznesowymi? Od jakiegoś czasu uważniej interesuję się tematem komunikacji, talentów, odkrywania mocnych stron, dzięki inspiracji i rozmowom z Małgorzatą Kusyk z Agile Pmo i Katarzyną Jagiełło z Talent Up. Ostatnio inaczej patrzę na style komunikacji. Spotkanie Brainstorm z Ekspertem odbyło się 10 maja w stylowych wnętrzach Restauracji L’Entre Villes w Sopocie. W roli eksperta Anna Flis – Prezes, Członek Zarządu, Przedsiębiorca, Praktyk Biznesu, Dyrektor Zarządzający z 17 letnim doświadczeniem w międzynarodowej korporacji General Electric, która sprawdziła się w wielu obszarach organizacji. Laureatka nagród za: wyniki sprzedaży, usprawnienia w procesach, zrządzanie zespołami oraz nastawienie na potrzeby klientów. 

18 maja w ramach Akademii Zwinnej Liderki prowadziłam warsztat Twoja marka w sieci. Wizerunek w social mediach.  To wspaniałe uczucie kiedy można dzielić się wiedzą i praktycznymi wskazówkami jak pokazać siebie w sieci, zachowując równowagę i być z zgodzie ze sobą. Jak sie okazuje kobiety mają w sobie wiele przekonań, dlaczego nie chcą mówić o sobie. Szerzej napisałam o tym na moim blogu >>> TUTAJ <<<“Odwaga i równowaga” to hasło fantastycznej konferencja z okazji VI Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, zorganizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu Karta Różnorodności. 

Ogólnopolski Dzień Różnorodności to największe doroczne wydarzenie realizowane w ramach koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wspierającej przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy, Karty Różnorodności. Z tej okazji, dzięki State Street Bank Polska, partnerowi głównemu wydarzenia, Polskę po raz pierwszy odwiedziła Fearless Girl – rzeźba przedstawiająca Nieustraszoną Dziewczynkę, która symbolizuje siłę konieczną, by przeciwstawić się ciągle aktualnemu problemowi dyskryminacji kobiet w świecie biznesu oraz równych szans w miejscu pracy. 

Nie mogło nas tam zabraknąć, jesteśmy zawsze tam gdzie mówi się o kobietach.  

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jestem gadułą lubię rozmawiać, opowiadać, czasem zadawać niewygodne pytania. Jednak podczas Konferencji Brand Elite w Radomiu, która odbyła się 29 maja, milczałam i słuchałam ze wzruszeniem historii Przemysław Świercz, który w wyniku wypadku na motorze stracił nogę, ale nie poddał się i nie stracił zapału do życia i pasji. Dzisiaj jest Kapitanem Reprezentacji Polski w AMP Futbolu oraz zawodnikiem Husarii Kraków. Jego entuzjazm i radość życia udziela się każdemu z ogromną siłą. Jego niesamowita relacja i przyjaźń z Jakub Lewandowski to wspaniały przykład budowania mistrzowskiego zespołu opartego na zaufaniu, szczerości i wyznawaniu tych samych wartości. Ich przepis na sukces to m.in.

✅ Wspólne świętowanie sukcesów z zespołem

✅ Wzajemne wsparcie – każdy ma prawo do podjęcia własnej decyzji

✅ Skupienie – każdy z nas jest różny

✅ Akceptacja inności w drugi człowieku

 

Dziękuję Anna Słopiecka za profesjonalną organizację konferencji Brand Elite Spotkania z Marką w Radomiu. Poziom mistrzowski w łączeniu ludzi i zarażaniu innych wiarą w swój wspaniały projekt dla lokalnych przedsiębiorców. 

30 maja to dopiero było spotkanie! Kto nie był – niech żałuje. To było fantastyczne spotkanie, pełne szczerości, otwartości i wielu pięknych słów, które padły. Dziękujemy Beata Stefańska za wiedzę i wiele cennych uwag i podpowiedzi jak rozwijać swoją inteligencję emocjonalną i jak słuchać sercem a nie rozumemKilkoma dzielimy się z Wami:

➡ Zawsze pamiętaj o sobie
➡ Zdrowy egoizm to cudowna rzecz
➡ Pytaj siebie co tak naprawdę czujesz
➡ Staraj się zrozumieć innych 

Uczestniczkom spotkania dziękuję za otwartość i radość dzielenia się tym co czujecie i tym jak zarządzacie swoimi firmami. Anna Milkowska, Edyta Teclaw Barbara Chwesiuk – dziękuję za udział w dyskusji, Wasza wiedza była ogromnie cenna i motywująca do działania;-) Agnieszka Gniotek pięknie dziękujemy za Twoją gościnę i możliwość organizacji spotkania w tak pięknych wnętrzach;-)

Fot. Twoja Sesja Tatiana Pałucka

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach. Chcesz wziąć udział w najbliższym? Zapytaj o terminy monika@ladybusinessclub.com

Chcesz zaprosić nas na swoje wydarzenie – napisz do nas patronat@ladybusiness.pl

Emilia Bartosiewicz – prezes i założycielka Lady Business Club Business Women Foundation

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas