Raz w miesiącu otwieramy drzwi do społeczności LBC

27 kwietnia, w Warszawie, w Restauracji Bliski Wschód, odbyło się kolejne Spotkanie Otwarte Lady Business Club. Sala wypełniona była po brzegi, emocje momentami sięgały zenitu, energia kipiała.

Joanna Olszewska, prezeska BPO Network – w ramach Tell Your Story – podzieliła się z nami swoją, naprawdę wyjątkową, historią. Jej droga od fizjoterapeutki do właścicielki agencji pośrednictwa pracy łączącej przedsiębiorców z osobami z niepełnosprawnością, wypełniona była ciężką pracą fizyczną, emocjami i morzem empatii, która w pracy z osobami ciężko doświadczonymi przez los, jest niezbędna. Wiedza i doświadczenie, które zdobyła w ciągu tych dwudziestu lat, sprawiły, że doskonale zna potrzeby zarówno jednej, jak i drugiej strony.
Jej misją jest edukowanie pracodawców i uświadamianie im, że osoba z niepełnosprawnością może być doskonałym pracownikiem, z wyjątkowymi kwalifikacjami, umiejętnościami i wiedzą. Wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do kontaktu z Joanną TUTAJ. Warto też zajrzeć do poradnika “Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością. Co warto wiedzieć?”

Prelekcja Anny Czamarskiej również wzbudziła wiele emocji. Dotyczyła bowiem sytuacji okołorozwodowych, zwłaszcza spraw związanych z majątkiem. Z doświadczenia Anny wynika, że kobiety, wchodzące w związki, rzadko myślą o ewentualnym rozstaniu, nie biorą pod uwagę najgorszego scenariusza, a co za tym idzie, nie zabezpieczają się finansowo. Jak podkreśliła, mężczyznę można tak naprawdę dobrze poznać dopiero w trakcie rozwodu, dzieci podczas sprawy o alimenty a rodzeństwo w trakcie sprawy spadkowej. Jeżeli potrzebujesz porady prawnej, skontaktuj się z Anna Czamarska Kancelaria Adwokacka.

Tematy, poruszone w trakcie spotkania, dotyczyły każdej z nas lub bliskich z naszego otoczenia. Dlatego słowa naszych prelegentek zostaną z nami na długo. Raz w miesiącu otwieramy drzwi do przestrzeni biznesowej Lady Business Club. To znakomita okazja do poznania społeczności LBC i jej członkiń, zdobycia merytorycznej wiedzy, wymiany biznesowych doświadczeń oraz możliwość prezentacji Twojej marki. Spotkania Otwarte LBC to połączenie modułu Make Your Business Better (dawka wiedzy merytorycznej) oraz Tell Your Story (część inspirująco – motywacyjna).

Do udziału w spotkaniu zapraszamy interesujące osobowości, wspaniałe kobiety biznesu, świadome własnych talentów i kompetencji, ale także słabości i wyzwań, z którymi mierzą się każdego dnia. Spotkasz inne właścicielki firm działające w biznesie minimum dwa lata, menedżerki, kobiety biznesu poszukujące społeczności, w której mogłyby wymieniać się swoimi doświadczeniami, otwarte na nowe relacje.

Różnią je historie biznesu czy styl zarządzania, jednak łączy radość z realizacji zawodowych marzeń. Robią to, o czym marzyły i czerpią z tego satysfakcję. Oprócz spraw zawodowych znajdują także czas na swoje pasje, zainteresowania i działalność społeczną. Każda z uczestniczek spotkania ma 20 sekund na przedstawienie siebie i swojej firmy przed wszystkimi uczestniczkami spotkania. Przed spotkaniem i w trakcie masz możliwość nawiązania relacji, poznania innych kobiet, wymiany kontaktów, szczerych rozmów o biznesie i nie tylko.

Od 10 lat społeczność LBC aktywnie łączy przedsiębiorcze Polki. To już blisko 200 dotychczas zrealizowanych konferencji i spotkań biznesowych.

  • Może właśnie podczas takiego spotkania zdobędziesz nową klientkę, a może poznasz przyszłą partnerkę biznesową?
  • Może ktoś pomoże Ci rozwiązać problem, z którym się borykasz?
  • Może usłyszysz ważną sugestię lub inspirację do innego spojrzenia na Twoje dotychczasowe działania.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania: 20 maja do Poznania, a 22 czerwca ponownie do Warszawy. Szczegóły już niebawem!
fot. Agnieszka Wanat

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas