O wolności, kreatywności i zapachu na Spotkaniu Otwartym w Warszawie

Kiedy myślimy o własnym biznesie, często kierujemy się marzeniami, niezależnością finansową i czasową, ale również pasjami. Jednak w życiu każdej firmy przychodzi w końcu ten moment, kiedy zastanawiamy się nad jej dalszym rozwojem. Moment zmęczenia, rozczarowania, może totalnej niechęci do dalszej pracy. Dlatego tak ważne jest otaczanie się osobami, które pomagają w dalszym wzroście naszych skrzydeł lub dmuchaniu abyśmy mogły dalej lecieć. Od lat zachęcam do szukania właśnie takich społeczności. Miejsc gdzie czujecie się dobrze, wychodzicie z energią do działania, pomysłami do wdrożenia. Chwilą refleksji co możecie zmienić, aby czuć się lepiej ze sobą i w firmie.

Społeczność LBC to nie tylko platforma biznesowa gdzie kobiety mogą promować swoje biznesy, ale też przestrzeń do wymiany poglądów, doświadczeń i wzajemnego wsparcia. Nie zawsze musimy się zgadzać się ze sobą w 100%, spotykać się codziennie. Ważne jest to uczucie, że w razie potrzeby możecie zadzwonić do życzliwej koleżanki, zwierzyć się z problemów a co najważniejsze wspólnie poszukać możliwych rozwiązań.

“Jestem pierwszy raz na Spotkaniu LBC i jestem zaskoczona jak Wy pięknie słuchacie się nawzajem” – tak stwierdziła jedna z uczestniczek spotkania, która przyszła na spotkanie.

To było niezwykle miłe, osobiście wydaje mi się to oczywiste. Tak właśnie działamy, staramy się, oczywiście w miarę możliwości;-) zrozumieć potrzeby innych członkiń w społeczności. Poszukać rozwiązań, pokazać różne perspektywy, które mogą różnić się z uwagi na branże, miejsce prowadzenia biznesu czy doświadczenia. Dajemy przestrzeń do wystąpień i opowiedzenia swojej historii w ramach cyklu Tell Your Story a także dzielenia się wiedzy w panelu Make Your Business Better.

13 września w Galerii Xanadu w Spotkaniu Otwartym LBC udział wzięło ponad 50 kobiet z całej Polski. Między innymi z Wałbrzycha, Wrocławia, Łodzi, Białegostoku, Poznania i Warszawy. Pierwsze wystąpienie to piękna historii Magdy Nowak – projektantki mebli z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, specjalistki od kolorów i haptyczności we wnętrzach, Dyrektor Artystycznej rodzinnej firmy mebli luksusowych Novelle Home Couture oraz CEO KREATOWNI – showroomu z unikatowymi meblami i dziełami sztuki. Kobiety, która po 40 – tce postanowiła zmienić swoje życie i ruszyć nie tylko z nowym biznesem, ale totalnymi zmianami w sferze prywatnej. Dużo mówiła o wolności i kreatywności – to od lat gra w jej duszy. Musiała sobie tylko o tym przypomnieć.

Z kolei Edyta Tecław – właścicielka ViaAroma marki biżuterii zapachowej i niezwykłych olejków eterycznych sprowadzanych z destylarni na całym świecie – większość swojego życia spędziła w USA, Rosji i na Ukrainie, dzisiaj z sukcesem prowadzi swoją firmę. Zaprasza do świata zapachów i uczy jak tworzyć logo zapachowe marki czy jak stworzyć swoje spersonalizowane perfumy.

Świat wokół nas zmienia się codziennie. Kobiety w biznesie każdego dnia zmieniają oblicza firm, które tworzą. Mogą się zatrzymać i czekać, aż wszystko samo będzie lepiej działać. Druga opcja to uczenie się od innych kobiet, czerpania z ich doświadczeń. Do tego potrzebna jest otwartość, ale przede wszystkim gotowość. Nie zawsze, to co usłyszymy, będzie miłe i przyjemne. Jeśli jednak może zmienić na dobre, chociaż jeden element w naszej firmie, to może warto się temu bliżej przyjrzeć?;-)

Życzę otwartości i zachęcam do szukania miejsc, społeczności gdzie Wasze skrzydła mogą dalej rosnąć, albo chociaż

Pozdrawiam, Emilia Bartosiewicz – Brożyna, założycielka Lady Business Club

Spotkania Otwarte LBC w Warszawie odbywają się w Xanadu Galerii Sztuki i Domu Aukcyjnym. Organizowane są tam wystawy i aukcje sztuki współczesnej, a także miejsce w którym właścicielka Agnieszka Gniotek dzieli się wiedzą na temat kolekcjonowania i inwestowania w sztukę czy doboru dzieł sztuki do wnętrza. Propozycje dzieł skierowane są zarówno do kolekcjonerów sztuki młodej, jak i osób zainteresowanych twórczością artystów średniego pokolenia, często uznawanych już za klasyków. Zapraszamy do odwiedzenia Galerii – może znajdziecie swój pierwszy obraz?;-) Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

Fot. Agnieszka Wanat Więcej zdjęć >>>TUTAJ<<<

Chcesz dołączyć do społeczności? Zapisz się >>>TUTAJ<<<

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas