Nie muszę wybierać, bo mogę wszystko!

2 grudnia późnym popołudniem Toruń powitał ponad 30 mądrych i wesołych kobiet biznesu. To wyjątkowe Otwarte Spotkanie Lady Business Club pomogły przygotować nasze cudowne Tatiana Dembska i Adrianna Kasprzak. Obie mieszkające w Toruniu, chętne, żeby pokazać nam swoje piękne miasto i… pomóc zdobyć wiedzę z dziedziny piernikarstwa. Zanim jednak nauczyłyśmy się piec pierniki, podobnie jak w trakcie każdego Spotkania LBC, miałyśmy szansę porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i wysłuchać dwóch interesujących prezentacji.

W ramach cyklu Tell Your Story podzieliła się z nami historią swojej zawodowej (ale też i prywatnej) drogi, Adrianna Kasprzak – twórczyni marki kosmetyków naturalnych Naturalne Atelier, autorka projektu #TheWomanPower, specjalistka od rekrutacji i komunikacji oraz certyfikowana trenerka sprzedaży i kompetencji miękkich. Opowiedziała o tym jak #TheWomanPower staje się marką, ale też i tworzy społeczność zrzeszającą kobiety, w ramach której powstają różne inicjatywy, o tym jak długa była jej droga do miejsca, w którym jest dzisiaj i z całą mocą podkreśliła zdanie, które jest jej dewizą:

„Jestem sumą moich osiągnięć, potknięć i decyzji. Wiem, że nie muszę wybierać, bo mogę wszystko!”.

W panelu Make Your Business Better swoją wiedzą podzieliła się z nami Ewa Migo – konsultantka biznesowa i trenerka międzynarodowej firmy szkoleniowej Integrity Solutions w Polsce oraz certyfikowana trenerka biznesu (certyfikacja 2019 rok INTRA), kobieta sprzedaży. Była mowa o tym jak zmienił się świat biznesu w trakcie pandemii i jak to wpłynęło na możliwości sprzedażowe, a także co stało się dla klientów najważniejsze i co cenią sobie najbardziej. Dowiedziałyśmy się także jak zrozumienie naszych stylów zachowania wpływa na działanie, a przez to także na kontakty z naszym otoczeniem biznesowym.

Nasycone dużą dawką wiedzy biznesowej i wzruszone nieoczekiwanym zwrotem akcji podczas wystąpienia Adrianny, mogłyśmy nawiązywać relacje i wymieniać się doświadczeniem, nie tylko biznesowym. W tajemnicy dodam, że ten nieoczekiwany i wzruszający zwrot akcji zapewniła nam Aldona Talaga Działocha, która spontanicznie przeczytała nam swój wiersz, nawiązujący przekazem do tego, o czym opowiadała Adrianna.

Pozwolę sobie, za zgodą Autorki, przytoczyć go w całości.

Ocean
W pogoni za odpowiedzią, dotykam zakamarków mojej duszy
Płynę oceanem tak głębokim, że boję się być sama
W niebezpiecznym błękicie doznaję ekstazy i zwątpienia
Na dnie czy pod powierzchnią jest ta tajemnica?
szukać głęboko czy tylko się rozglądać?
Oczy mam zamknięte czy toń tak ciemna?
A może opadnę bezwiednie, poczuję zimny, grząski grunt,
by wzbić się  na nowo
Nie, zostanę tu na chwilę
Ta cisza niezwykłą, mrok i tajemnica, otula mnie
Nie boję się, odnalazłam spokój
Mogę głębiej – nie chcę
Mogę szybciej – nie chcę
Otworzę oczy, spojrzę dookoła
Za mną ogrom pracy, przede mną ocean możliwości
Popchnij mnie ……
Tracę siły,
zamykam się w sobie, czuję bagaż ogromny
Zrzucam go, nieistotny dzisiaj
Oddycham, spoglądam do swojego wnętrza (serca)
Skrywam w sobie taką moc
Odnajdę ją
Otworzę
Ruszam rękoma
Mogę, chcę ………………..unoszę się
I choć zatrzymujesz mnie życie raz po raz ….
Ciągle ku słońcu wzbijać się będę
Nie przestanę
    Póki czas
        Póki siła
            Póki wiara we mnie ……jest

Dziękuję za ten piękny czas i do zobaczenia w Krakowie, 14 stycznia! >>>TUTAJ<<< znajdziecie więcej szczegółów. Wpiszcie już ten weekend do kalendarzy pod hasłem LBC. Kraków czeka!

Pozdrawiam, Emilia Bartosiewicz – Brożyna – założycielka i prezes Lady Business Club.

fot. Joanna Lewicka

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas