Sięgaj dalej. Scenariusze szkoleń biznesowych.

Sięgaj dalej

Patrycja Korpacka i Andrzej Zdanowski w swojej książce “Sięgaj dalej. Scenariusze szkoleń biznesowych“ wydawnictwa Słowa i Myśli przedstawili 70 gotowych i sprawdzonych ćwiczeń szkoleniowych, trzymając się zasady minimum teorii, maksimum praktyki.

To idealna pozycja dla tych, którzy poszukują kreatywnych rozwiązań oraz nowych pomysłów do swoich propozycji szkoleniowych. A co więcej, to pierwsza w Polsce książka, w której doświadczeni trenerzy dzielą się swoją autorską wiedzą i spostrzeżeniami na temat prowadzenia szkoleń i osiągania bardzo dobrych wyników. To prawdziwa kopalnia wiedzy jak merytorycznie, humorystycznie i konkretnie przygotować idealne szkolenia.

Znajdziecie w niej przykłady opisanych modułów szkoleniowych następujących tematów: autoprezentacja, mowa ciała, narzędzia wpływów podczas wystąpień publicznych, psychologia w sprzedaży, profesjonalna obsługa klienta, komunikacja z klientem i techniki zwiększające efektywność kontaktu z klientem.

Autorzy zapewnili również dobrą dawkę humoru wplatając w ćwiczenia i moduły ciekawe i śmieszne historyjki, dające do myślenia:

Dwaj koledzy byli zagorzałymi wędkarzami. Obaj kupili sobie bardzo dobry sprzęt do wędkowania. Jednak jeden z nich zawsze miał ogromne sukcesy w łowieniu, a drugi osiągał kiepskie wyniki. Pewnego dnia udali się razem nad to samo jezioro. Wędkarz znany z sukcesów i tym razem wyciągał rybę za rybą, a jego kolega znów nic nie złowił. Po godzinie zdenerwowany zapytał:

– Jak to robisz, że łowisz tyle ryb? Jaką przynętę stosujesz? – Zdziwiony pytaniem kolega odpowiedział:

– Jak to jaką? Robaki!

– Dlaczego?

– Bo ryby lubią robaki! – Zdziwiony banalnym pytaniem wędkarz zapytał kolęgę:

– A ty na co łowisz?

– Na truskawki – padła opowiedź.

– Ale dlaczego na truskawki? Skąd ci to przyszło do głowy? – Zapytał pierwszy.

– Bo ja uwielbiam truskawki i myślałem, że one też…

Autor: Emilia Bartosiewicz – redaktor naczelna portalu ladybusiness.pl, ekspert budowania osobistej marki w internecie


Udostępnij