Poznaj nawyki bogatych i biednych

"Pozytywny stosunek do świata nikomu nie przyniesie sukcesu i bogactwa, nie da się być bogatym, tylko tym myśląc". W książce Nawyki bogatych i biednych znajdziesz wiele konkretnych nawyków bogatych, które sprawią, że zaczniesz zmieniać swoje myślenie, a co ważniejsze także działanie.

Książka Michaela Yardneya i Toma Corleya Nawyki bogatych i biednych nie jest kolejnym poradnikiem pełnym wskazówek, jak szybko się wzbogacić, a jego autorzy nie są typowymi twórcami tego rodzaju książek. W odróżnieniu od podobnych publikacji ich wspólna praca mówi nie tyle o zdobywaniu bogactwa, co o sztuce bogatego życia. Jest to książka o kształtowaniu sposobu, w jaki ludzie bogaci czują, myślą, działają i postępują. Jest to książka o rozwijaniu nawyków bogatych i rezygnowaniu z nawyków ubogich.

W pierwszym odczuciu spodziewałam się kolejnej książki, która będzie zawierała tylko porady bez pokrycia, złote myśli, od których nie zmieni się mój świat finansowy i myślenie o pieniądzach. Ale przyznam, że ta publikacja mnie zaskoczyła.

Poglądy i przekonania biednych i bogatych bardzo się różnią – można je zobaczyć w bardzo interesującej tabeli przygotowanej przez autorów książki, którzy przez kilka lat badali i analizowali codzienne praktyki 233 ludzi sukcesu i 128 tych, którym się nie powiodło. W książce odsłaniają różnice między nawykami obu grup. A jest ich naprawdę wiele. Opierają się nie tylko na wynikach badań socjologicznych, ale i informacjach z dziedziny fizjologii, neurologii i psychologii – podanych w formie luźnego dialogu z czytelnikiem.

Można przeczytać także wielu bardzo ciekawych, a czasem zaskakująco prostych nawykach, które można prowadzić już teraz w naszym postępowaniu, żeby pieniądze pracowały dla nas. Ale samo myślenie to za mało, trzeba działać i wyrazić chęć zmiany. Zastanawiające są także nawyki ludzi sukcesu, nie można przejść obok nich obojętnie. Polecam lekturę szczególnie tym, którzy mają poczucie, że robią tak wiele aby więcej zarabiać i stać się bogatym człowiekiem, a na końcu dnia zastanawiają się czy kupić to czy tamto, bo nie stać ich na kupno obu rzeczy. I co najważniejsze ludzie bogaci, zanim zapłacą wszelkie rachunki, odkładają minimum 10 % swoich dochodów w formie oszczędności czy inwestycji. A codziennie robią 5 rzeczy, które realnie zbliżają ich do realizacji swoich biznesowych celów. Tylko 5 rzeczy, ale tych konkretnych.

Czego możesz spodziewać się po tej książce? Posłuchaj jednego z autorów >>>TUTAJ<<<

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Kompania Mediowa w serii Inwestuj w siebie. Dostępna w sprzedaży >>>TUTAJ<<<


Udostępnij