Calm. Uspokój swój umysł. Zmień świat

Calm

Co więc robić, aby odnaleźć równowagę? Nasza mała rewolucja powinna polegać na wprowadzeniu do codziennego życia drobnych zmian, które staną się dobrymi nawykami. Metoda małych kroków pozwoli nam systematycznie odzyskiwać chwile spokoju i uspokoić umysł, aby zacząć cieszyć się prostymi przyjemnościami dnia codziennego, o których zapomnieliśmy albo których nie znaliśmy.

Życie przedsiębiorcy daje wiele satysfakcji, ale bywa również chaotyczne, nerwowe i zbyt intensywne. CZłowiek jest stale w pogotowiu, boi się stracić okazję i martwi się o przyszłość. Doszło do tego, że nie chcąc przegapić czegoś ważnego, przestałem jeździć na wakacj. Zasypiałem, ściskając w ręku smartfon i rozpaczliwie starając się wsukać jeszcze jeden mail – pisze autor

Calm nie jest zwykłym poradnikiem. To raczej przewodnik po kilku obszarach życia, które mają nieodzowny wpływ na nasze codzienne obowiązki, nie tylko zawodowe ale i prywatne. To zbiór praktycznych porad opartych na badaniach i eksperymentach, które warto stosować każdego dnia. Medytacja to nie tylko śpiewanie i wyciszenie to także inne spojrzenie na otaczający nas świat, to wymaga uważności, głębszego spojrzenia, zatrzymania się.

To książka, którą można podarować w prezencie każdemu, ponieważ każdy,  niezależnie od sprawowanej roli czy stanowiska, znajdzie w niej coś dla siebie. Na początku może wydawać się, że są to małe rzeczy, może pozornie nieistotne, ale małe rzeczy tworzą wielki obraz – całość.

FullSizeRender-94

 

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś czy masz minimum 10 osób wokół siebie, dzięki którym jesteś szczęśliwy? Czy wiesz jak się wyciszyć i jak patrzeć na świat? Czy każdego dnia dziękujesz za dobro, które Cię spotkało? Czy wiesz co pozwala Ci na odnalezienie prawdziwego spokoju? Albo czy wiesz co wyzwala i pobudza w Tobie prawdziwą kreatywność? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź właśnie w tej książce. Gorąco polecam.

Więcej przykładów jak medytować i odnaleźć równowagę znajdziesz TUTAJ.

Książkę można zamówić na stronie Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz s.c.

Autor: Emilia Bartosiewicz – redaktor naczelna portalu ladybusiness.pl, prezes Lady Business Club


Udostępnij