Fundacja LBC: II edycja Konferencji Make Your Business Better 14.09.2023

Za nami Konferencja łącząca świat przedsiębiorczych kobiet, prowadzących własny biznes oraz kobiet biznesu, pracujących na stanowiskach managerskich w korporacjach. Te pierwsze bardzo często spoglądają z zazdrością na te drugie, podziwiając duże budżety i zespoły. Z kolei kobiety z korporacji mówią o sprawczości i szybkim podejmowaniu decyzji oraz możliwości realizacji ciekawych, autorskich projektów w sektorze MŚP. Nie zawsze znają wyzwania, z którymi zmierzają się inne kobiety.

To była doskonała okazja do poznania nowych trendów w biznesie, nawiązania nowych relacji oraz spojrzenia na Twój biznes z innej perspektywy. Skupiłyśmy się na światowych trendach i transformacji cyfrowej liderek przyszłości, przy jednoczesnym zadbaniu o własny mindset i równowagę w życiu i w biznesie.

Czym różni się ta Konferencja od innych wydarzeń?

 • Konferencja łączy świat przedsiębiorczych kobiet, prowadzących własny biznes oraz kobiet biznesu, pracujących na stanowiskach managerskich w korporacjach. Te pierwsze bardzo często spoglądają z zazdrością na te drugie, podziwiając duże budżety i zespoły. Z kolei kobiety z korporacji mówią o sprawczości i szybkim podejmowaniu decyzji oraz możliwości realizacji ciekawych, autorskich projektów w sektorze MŚP. Nie zawsze znają wyzwania, z którymi zmierzają się inne kobiety.
 • Konferencja łączy kobiety z obu tych światów i zachęca do twórczej wymiany doświadczeń, zarówno pomiędzy prelegentami, jak i uczestniczkami.
 • Pokazuje jak wiele możemy się od siebie nauczyć, wymieniając się wiedzą i doświadczeniami. Dlaczego warto spojrzeć na biznesy z innej perspektywy. Poruszamy tematy bardzo biznesowe, ale także te, które pomogą w prowadzeniu biznesu z lekkością, radością i uśmiechem.

Konferencja odbyła się 14 września 2023 roku w Teatrze 6 Piętro w Warszawie.

W trakcie prezentacji, wystąpień i paneli dyskusyjnych swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się ponad 16 ekspertek i przedsiębiorców, którzy z sukcesem działają w biznesie m.in. Wystąpili:
Magda Malec, Sylwia Petryna, Sulawa Jolanta, Magda Dąbrowska, Ksawery Stojak, Zbigniew Dzideczek, Kinga Dębska, Jola Taperek, Łukasz Piątek, Emilia Bartosiewicz – Brożyna, Renata Żukowska, Ola Gościniak, Karolina Kizińska, Magdalena Marszalkowska, Marta Polakow-Stepanow, Agnieszka Gniotek

Poruszyliśmy następujące tematy:

 • Poziom zaawansowania technologicznego polskich przedsiębiorstw na bazie raportu Banku Światowego – Magda Malec, Bank Światowy

+ Jak w ostatniej dekadzie kształtowała się produktywność polskich firm?

+ Jakie bariery mają polskie firmy w wdrażaniu nowych technologii?

+ Jak publiczny system wsparcia może efektywniej wspierać polską przedsiębiorczość?

Magda Malec – Ekonomistka, konsultantka w Banku Światowym, Stypendystka Komisji Fulbrighta na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku i Narodowego Centrum Nauki.Od 8 lat pracuje dla ośrodków badawczych, instytucji publicznych i międzynarodowych, gdzie zajmuje się analizą i kształtowaniem publicznych systemów wsparcia, w tym instrumentów wsparcia przedsiębiorców i sektora prywatnego. 

 • “Kompetencje przyszłości i dojrzałość cyfrowa firm” – Eliza Kruczkowska, Polski Fundusz Rozwoju

+ Czym są kompetencje przyszłości i jakie umiejętności mogą być pożądane w przyszłości?

+ Jakie kompetencje będą najbardziej cenione w przyszłości przez pracodawców?

+ Czy obawiać się sztucznej inteligencji i automatyzacji rynku pracy?

+ Jak zbadać poziom dojrzałości cyfrowej Twojej organizacji?

Magda Gajownik de Vries Menadżerka w Departamencie Rozwoju Innowacji w Polskim Fundusz Rozwoju, gdzie odpowiada za  ofertę – doradczo szkoleniową dla dużych przedsiębiorstw w zakresie innowacji, transformacji cyfrowej i energetycznej. 

 • Interaktywna dyskusja: “Biznes w obliczu zmian – jak przygotować firmę na kolejne etapy rozwoju?”

+ Sylwia Petryna + Jolanta Suława + Magda Dąbrowska – Jak różnorodność wpływa na budowanie zespołu? + Ksawery Stojak – Jak pokonać technologiczne bariery w rozwoju firmy?

Ksawery Stojak – Menedżer w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie realizuje projekty wspierające digitalizację i transformację cyfrową polskich przedsiębiorców. 

Sylwia Petryna – Mentorka, trenerka, przedsiębiorczyni. Założycielka Petra Consulting.Autorka jedynej w Polsce Szkoły Mentorów i Trenerów w międzynarodowej certyfikacji. Certyfikowany Coach ICF i Praktyk Kaizen. 

Jolanta Suława – Działa w branży ciepłowniczej, a swoją karierę rozpoczęła ponad 45 lat temu. Powołała do życia cztery spółki, które działają jako Grupa DZT, należącej od niedawna do grupy E.ON. 

Magda DąbrowskaManager z 20-letnim doświadczeniem w sektorze HR. Wiceprezes Grupy Progres, zarządza Centrum Usług Wspólnych. 

 • Praktyczny warsztat “5 efektywnych elementów skutecznej negocjacji” – Zbigniew Dzideczek

+ Na czym polega sukces w negocjacjach i jak go zmierzyć

+ Kilka narzędzi obrony przed manipulacją nie tylko w biznesie

+ Jak efektywnie prowadzić negocjacje

+ Sukces rozleniwia porażka uczy – praktyczne doznania

+ Gdzie kończy się perswazja czy wpływ a zaczyna się manipulacja

Zbigniew Dzideczek – Przedsiębiorca, trener i wytrawny negocjator. Członek Klubu Trenerów Biznesu oraz mentor Youth Business Poland. Współpracownik i partner Scotwork Limited światowej firmy szkoleniowej w zakresie negocjacji oraz członek założyciel John Maxwell Team Polska, Wykładowca akademicki i autor książki „Negocjacje to fascynująca podróż”

 • Wywiad na żywo z gościem specjalnym – Kingą Dębską – polską reżyserką i scenarzystką. Wywiad prowadzi Emilia Bartosiewicz – Brożyna.Jej filmy fabularne to: „Hel”, „Moje córki krowy”, „Plan B”, „Zabawa zabawa”, „Zupa nic” i czekające na premierę w trakcie Festiwalu Filmowego w Gdyni „Święto ognia”.Laureatka kilkudziesięciu nagród, w znacznej mierze publiczności. Ma swoją gwiazdę w Alei Gwiazd w Łodzi.

+ Zmiana w życiu jest zawsze możliwa

+ Życie zaczyna się po 50 – tle

+ Nie spełniajmy marzeń innych tylko swoje

 • “Przekraczając Barierę Samotności w Biznesie” – Jola Taperek

+ Samotność w biznesie – czym jest i jak rozpoznać u siebie symptomy poczucia izolacji

+ Zmień narrację i redefiniuj samotność – czyli nowe liderskie spojrzenie i zmiana przekonań na temat alienacji w miejscu pracy

+ Zacznij od siebie – 5 rzeczy, które jako liderka możesz zmienić, aby poczuć się mniej samotna i bardziej spełniona

Jola Taperek Certyfikowana trenerka mentalna, trenerka biznesu i mentorka. Właścicielka szkoły językowej Modern School w Olsztynie oraz Mental WOW Academy. Autorka książki #Sheworld – czyli o sile kobiet w życiu i biznesie. Wykładowczyni  Akademii Trenerów Mentalnych Biznes.

 • Jak straciłem Balans i zyskałem Życie? Historia o tym jak przetrwać osobistą i korporacyjną apokalipsę”. – Łukasz Piątek

+ Jak jest ? Mam się dobrze! Tylko co to tak naprawdę znaczy?

+ Czuję, że żyję czy znieczulam życie? – nieWidoczne metody przekraczania cienkiej czerwonej linii w życiu i biznesie.

+ Czy warto to robić ? – Twoja racja, Moja racja czy korpoRacja?

+ Jak nie zwariować i zacząć żyć w zgodzie z samym sobą?

Łukasz Piątek – manager, mentor oraz trener biznesu. Zawodowo związany z rynkiem sprzedaży usług B2B. Zarządza zespołem sprzedażowym oraz prowadzi szkolenia z elementów sprzedaży tj. prospecting, obsługa klienta, komunikacja, asertywność, budowanie efektywnych zespołów, kształtowanie właściwych postaw, zmianę nawyków oraz myślenia.

 • Interaktywna dyskusja: “Jak zachować balans między światem wirtualnym a rzeczywistym w biznesie?”

+ Ola Gościniak + Karolina Kizińska + Magdalena Marszałkowska + Marta Polakow – Stepanow 

Ola Gościniak – Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. Bądź Online. Laureatka w XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu oraz Lady Business Awards w kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY. 

Karolina Kizińska – Mentorka kobiecych biznesów online, właścicielka marek Superkobiety Onlajnu i Kompozytornia. Jej misją jest wspierać kreatywne i przedsiębiorcze kobiety w budowaniu zyskownego biznesu online. Autorka książki „Superkobiety Onlajnu, czyli jak się spełnić w biznesie (online)”.

Magdalena Marszałkowska – Praktyk i ekspert komunikacji i marketingu. PR manager z bogatym doświadczeniem, popartym licznymi sukcesami i nagrodami. Obecnie od ponad 5 lat pracuje dla SWAROVSKI

Marta Polakow -Stepanow – Ekspertka w zakresie komunikacji, przedsiębiorca i praktyk biznesu. Współwłaścicielka agencji Tailor Made PR, moderator metody Design Thinking. 

Agnieszka Gniotek – Historyk i krytyk oraz właścicielka Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego, Zajmuje się sprzedażą produktów i usług premium oraz luksusowych, a także budową i marketingiem kolekcji prywatnych oraz firmowych. Laureatka Lady Business Award 2021 w kategorii Wsparcie. Finalistka konferencji Sales Angels 2021. Ekspert programu telewizyjnego “Łowcy Skarbów”.

Organizatorem Konferencji jest: Fundacja LBC Business Women Foundation, która od 2017 roku działa przy ogólnopolskim klubie kobiet biznesu – Lady Business Club, aby uzupełnić jego działalność edukacyjną. Zachęca właścicielki firm do patrzenia na biznes z innej perspektywy i wprowadzania zmian w biznesie. Edukuje w zakresie zarządzania firmą, rozpoznawalności marki w internecie, wzmacniania pewności siebie, doskonalenia kompetencji oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Aktywnie działa i realizuje wspólne projekty z najlepszymi ekspertami na rynku, w szczególności w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, rozpoznawalności oraz integracji polskich kobiet biznesu.

Dziękujemy Partnerom Konferencji:

Partner Główny: Bank Gospodarstwa Krajowego

Partner Honorowy: Ministerstwo Cyfryzacji

Partnerzy: Teatr 6 piętro, LadyBusiness.pl, Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny, Forum Firm, Advanced Business Solutions Institute, Anywhere Platforma medialna, PolecanyBiznes.pl, Warto Znać, Sprawny Marketing, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Orion Media Group, biznes2biznes, BiznesTuba, Mamopracuj.pl, Kobiety przy kawie, My Mamy Moc, Pieniądz jest kobietą, Damosfera, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Drzewo Sukcesu, Sukces jest kobietą, Kierunek Zysk, Strefa Nieruchomości, WOW Mental&Biznes Jola Taperek, Royal Catering, VIA AROMA, Grupa DZT, Biznesłomenki, The Amber Business and SPA Hotel, Kawa Popularna

Otrzymałyśmy wiele pozytywnych opinii i komentarzy na temat wysokiej merytoryki spotkania, cudownej energii prelegentów i otwartości w dzieleniu się wiedzą. To nas motywuje jeszcze bardziej do dalszego działania. Planujemy już kolejną edycję Konferencji pod koniec marca 2024. Informacje o wydarzeniach organizowanych przez Lady Business Club i Fundację LBC znajdziesz w kalendarzu LBC

fot. Agnieszka Wanat

Więcej zdjęć > TUTAJ <

Dołącz do największego wieczoru biznesowego w tym roku i poznaj Laureatki w Plebiscycie Lady Business Awards > szczegóły TUTAJ <

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas