Dużo nowej energii na wiosnę!

Czas pędzi jak szalony i mamy już kwiecień. I jak mówi stare przysłowie kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata. W działalności LBC to przede wszystkim czas wdrażania naszych planó i postanowień z początku roku – a skupiamy się przede wszystkim na usprawnieniu komunikacji z członkiniami LBC i jasnym komunikowaniu korzyści, które daje nasza organizacja.

Jakie wydarzenia zorganizowałyśmy?

19 lutego to dzień warsztatowy z kompetencji cyfrowych, w ramach fantastycznego wydarzenia zorganizowanego przez Geek Girls Carrots i Przestrzeń from Facebook w Warszawie. Dużo cennej wiedzy z cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji czy marketingu społecznościowego. Warto być świadomym użytkownikiem social mediów i korzystać z nowych narzędzi, które daje nam internet.

28 lutego 2019 roku w Sopockiej Szkole Wyższej odbyła się kolejna konferencja dla przedsiębiorców i menadżerów z Pomorza. Make Your Business Better Pomorze to projekt fundacji Lady Business Club Business Women Foundation, która od 2011 roku integruje i promuje polskie kobiety biznesu. Spotkania to przestrzeń do wymiany doświadczenia oraz poznania wartościowych kontaktów. Wyróżniają się przede wszystkim praktyczną wiedzą bazującą na realnych doświadczeniach przedsiębiorców i ludzi zarządzających firmami.

Podczas konferencji wystąpili: prof. Henryk Mruk, który w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o cechach przywódcy XXI wieku oraz o tym Jaki lider dzisiaj odniesie sukces; Renata Czajkowska z HR Concept, która poruszyła temat uważności i równowagi między życiem biznesowym i prywatnym

W ramach inspirującego cyklu Tell Your Story wystąpiła Patrycja Cierocka – Szumichora – dyrektor kreatywna Patricia Aryton, która opowiedziała historię marki i podzieliła się swoimi spostrzeżeniami jak przeprowadzić rebranding firmy, aby nie stracić dotychczasowych klientów

Fotorelacja z wydarzenia >>>TUTAJ<<< fot. Wysoka Szpilka

4.03 Brainstorm z Ekspertem w Katowicach – w roli eksperta wystąpiła Elżbieta Knop – ekspert z zakresu komunikacji i zarządzania zespołem, coach mentor. Właścicielka Favo Sp. z o.o. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty z komunikacji w zespole. Pracuje z firmami, które posiadają już zespół lub z tymi, które chcą dopiero go zbudować.

Uczestniczki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem i aktywnie dyskutowały o skutecznej komunikacji, efektywnym zespole i motywowaniu ludzi do osiągania wspólnych celów

BRAINSTORM Z EKSPERTEM to kameralne spotkanie dla kobiet biznesu organizowane przez klub biznesowy przy Fundacji Lady Business Club Business Women Foundation w ramach projektu edukacyjnego #Makeyourbusinessbetter

➡️ Ważnym elementem spotkań jest integracja kobiet biznesu, właścicielek firm, które mogą podzielić się swoim doświadczeniem, zadać pytania, znaleźć rozwiązania i inspiracje do dalszego działania.

➡️ Celem spotkania jest także promocja właścicielek i ich firm, możliwość prezentacji ofert i produktów.

13.03 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie związane z zupełnie nowym projektem, nad którym myślimy już od kilku miesięcy. Nie możemy zdradzić na razie zbyt wielu szczegółów, ale z pewnością zaczniemy intensywniej integrować kobiety zarządzające firmami powyżej 15 lat działalności.

Specjalne podziękowania dla Ireny Kurdziel – prezes Grupy Kotrak S.A, Joanny Bochyńskiej – właścicielki pracowni Jota Architekci, Katarzyny Przemyskiej – zarządzającej firmą KP System istniejącej na polskim rynku od ponad 26 lat i Agnieszki Gniotek – właścicielki Galerii Xanadu. Wiele cennych rad, które pojawiły się w trakcie tego spotkania wdrażamy już dzisiaj.

21.03 w Warszawie odbył się Brainstorm z Ekspertem – w świat marketingu sensorycznego wprowadziła nas Aleksandra Potrykus-Wincza – Dyrektor Zarządzająca Mood Media. Opowiedziała o tajnikach i badaniach na temat wpływu zapachu, słuchu i obrazów na podejmowanie decyzji przez klientów.
Cudowna dyskusja nie tylko o marketingu, ale także o zarządzaniu firmą, wyzwaniach i możliwościach oraz trendach, które warto wykorzystać w biznesie.

Lady Business Club od początku swojej działalności stawia na WSPÓŁPRACĘ, WSPARCIE, INSPIRACJĘ, ŚWIADOMY WIZERUNEK. Takim potwierdzeniem jest z pewnością Konferencja “Jak stworzyć nowoczesne i profesjonalnie funkcjonujące Medyczne Laboratorium Diagnostyczne” zorganizowana przez Brygida Beck 21-22.03.2019 w Warszawie.

Jej projekt aktywnie wspierały członkinie Lady Business Club, które wystąpiły w roli prelegentek i ekspertek Dorota RycharskaKatarzyna Jagiełło,Diana Pakulska-Okraska oraz w roli partnera Ewa Mechelewska.

15-16.02 w Warszawie odbyły się dwa fantstyczne warsztaty organizowane przez Akademię Zwinnej Liderki. Oprócz oczywiście ogromnej dawki wiedzy i praktycznych narzędzi, warsztaty dały porządnego kopa do działania. Dziś myślę i działam zupełnie inaczej – efektywniej i lepiej. A wdrożenia wprowadzamy już wspólnie z Moniką Zielińską, która od kilku miesięcy jest Koordynatorem ds. PR-u i Projektów w LBC oraz całym zespołem.

Akademia Zwinnej Liderki to innowacyjny program stworzony przez członkinie Lady Business Club – Małgorzatę Kusyk i Dorotę Rycharską rozwojowy skierowany do osób, które chcą rozwijać się w kierunku autentycznego i świadomego przywództwa. Podczas warsztatów Akademii Zwinnej Liderki uczestniczki zdobywają wiedzę i narzędzia, jak być autentycznym i świadomym liderem w nieustannie zmieniającym się świecie. Jak prowadzić inicjatywy dostosowując się do zmieniającej się rzeczywistości, jednocześnie nie rezygnując z zamierzonych korzyści.

“Zwinność to budowanie relacji, współpraca i zaangażowanie na wszystkich szczeblach. Aktywna komunikacja, a przede wszystkim transparentność – wszystko w projekcie dostępne dla wszystkich. Dodatkowo, prostota i koncentracja na wartości dla klienta, częsta i szybka informacja zwrotna i możliwość częstego wprowadzania zmian. Dzięki tolerancji na niewiadomą otwieramy się na nowe możliwości, a to wpływa na wzrost innowacyjności. Zwinność pozwala na eksperymentowanie i naukę na błędach, umożliwiając rozwój i dostosowanie” – dodaje Małgorzata Kusyk. Więcej na stronie www.zwinnaliderka.pl

Jeśli chcesz dołączyć do grona kobiet, na które zawsze możesz liczyć to napisz lady@ladybusinessclub.com i umów się na spotkanie lub rozmowę online

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas