Białystok – nowe miasto na mapie Spotkań Otwartych LBC

Mimo, że spotkania dla kobiet organizujemy od ponad 10 lat, to za każdym razem, kiedy spotkanie odbywa pierwszy raz w nowym mieście, poziom ekscytacji sięga zenitu.

Naprawdę;-) wkładamy wiele serca w takie spotkania zawsze mając nadzieję, że chociaż jedna osoba (oczywiście liczymy na więcej:-) wyjdzie zainspirowana i zmotywowana, aby coś zmienić w swoim biznesie, a może w życiu. Wierzę, że jedno i drugie jest ze sobą ścisłe powiązane.

Dlaczego wciąż czujemy leki deszczyk emocji? Bo kiedy organizujemy spotkanie w zupełnie nowym dla nas miejscu to nie znamy hotelu, nie wiemy kto dokładnie przyjdzie (tzn. uczestniczki zapisują się na spotkania, weryfikujemy je, ale czy nas polubią na dłużej?;-) Chociaż patrząc na ostatnie spotkania LBC to połowa uczestniczek takich spotkań to aktywne członkinie LBC i przyjeżdzają z różnych miast z całej Polski. Potwierdza to tylko naszą tezę, że nie ma znaczenia gdzie prowadzisz biznes, o wiele ważniejsze jest to czy jesteś otwarta na nowe relacje, nową perspektywę, czasem lokalną czasem z zupełnie innej branży.

Jednak Białystok powitał nas cudownie. Mimo ogromnego upału i przebudowy na dworcu PKP uczestniczki spotkania okazały się cudownymi kobietami, otwartymi na to co nowe. Dla wielu z nich to było pierwsze spotkanie biznesowe, w którym uczestniczyły, ale zaufały rekomendacji innych członkiń społeczności LBC i zdecydowały się przyjść na spotkanie ale także dołączyć do społeczności lbc na dłużej. O salę i catering zadbał Hotel Royal, znajdujący się w samym centrum Białegostoku.

Tym razem dwie, wspaniałe kobiety biznesu z różnymi doświadczeniami biznesowymi i prywatnymi podzieliły się swoją perspektywą patrzenia na biznes. Pierwsza Małgorzata Lewkowska – właścicielka szkoły językowej English Time oraz platformy do nauki języka angielskiego pod marką English Time ONLINE – w swoim wystąpieniu: “Na naukę nigdy nie jest za późno. Jak się uczyć i dlaczego nauka pomaga w biznesie?” z radością i lekkością opowiadała o języku:-) A właściwie jak miłość do nauki języka zaprowadziła ją do założenia własnej firmy (aktualnie startuje z drugą marką). Jej niezwykła chęć poznawania świata i determinacja z pewnością jest przykładem, że w życiu można osiągnąć wszystko jeśli się tylko tego pragnie i wierzy, że jesteśmy w stanie zmienić świat wokół nas i wnieść prawdziwą wartość w życie klienta.

Z kolei Ewa Grzegorczuk – założycielka Akademii Rozwoju Salonu Beauty oraz Akademii Dream Team, beauty&skin coach oraz właścicielka sieci salonów kosmetycznych Cosmeo w Łomży i Zambrowie w prezentacji: “Od ambicji do poczucia sensu. Jak prowadzić biznes w lekkości i radości?” pięknie podsumowała kilkanaście lat swojej zawodowej ścieżki mówiąc, że

“Biznes to ludzie, a ludzie to emocje”.

Zachęcała także do nieustającego rozwoju, ale takiego z głową i z ważnym pytaniem. Czy w tym całym zdobywaniu wiedzy chodzi o wiedzę czy o transformację? Bo przecież bardzo często obserwujemy ludzi, którzy zdobywają wiedzę cały czas ale nie wykorzystują jej w swoim życiu czy biznesie.

 

Spotkania wyjazdowe LBC czyli takie, które organizujemy raz na kwartał w innym mieście niż Warszawa to także okazja do luźnych rozmów podczas kolacji lub śniadań. Bez agendy i bez spięcia możemy na wprost rozmawiać o tym co dobre w naszych biznesach, ale także o tym, czego nie wiemy czy nam nie wychodzi. A czasem jedna aplikacja, jedno narzędzie czy jedna podpowiedź może znacznie ułatwić Ci pracę.

Tym razem zwiedziliśmy także przepiękny ogród i Pałac Branickich w Białymstoku cały czas rozmawiając nie tylko o biznesie, ale o sztuce, kulturze czy naszych ulubionych artystach. W takich momentach można też poszaleć ze zdjęciami tzn. np. zobaczyć siebie w zupełnie innej odsłonie w kadrze aparatu koleżanki.

Jakie będzie kolejne miasto, które odwiedziny pierwszy raz? Jeszcze nie wiemy. Może w Twoim? Jesteśmy otwarte 🙂

Pozdrawiam, Emilia Bartosiewicz – Brożyna, założycielka Lady Business Club,

Więcej zdjęć >>>TUTAJ<<<

Fot. Tatsiana Volkava LV Studio

Chcesz dołączyć do społeczności? Zapisz się >>>TUTAJ<<<

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas