Zespół stresu postpandemicznego – jak wpłynie na zdrowie Polaków w XXI wieku?

Nasze mózgi potrafią się adaptować. Są w swoim funkcjonowaniu wręcz genialne. Trzeba jednak przyznać, że to, co się dzieje na świecie ostatnimi czasy, jest dla nas bardzo wymagające. W książce „Zespół stresu postpandemicznego” napisanej wspólnie przez Profesora Rafała Ohme oraz Jakuba B. Bączka, autorzy zastanawiają się, jakie są i jakie będą jeszcze skutki pandemii – zarówno z punktu widzenia neuronauki, jak i treningu mentalnego. Co więcej, podają szereg rozwiązań i ćwiczeń, które pomogą Ci wejść w tak zwaną „nową normalność”. I to bez Zespołu Stresu Postpandemicznego!

To ważna lektura, która z pewnością przybliża skutki pandemii, naszych zachować, zmiany w relacjach i związkach. Mimo, że pandemia, z punktu widzenia medycznego, właściwie minęła, to skutki widzimy dopiero teraz. W książce można znaleźć wiele, interesujących badań, spostrzeżeń, ale także podsumowań. Zmieniło się nasze podejście, system pracy i sposoby nawiązywania nowych relacji, np. z klientami. Dlatego warto wiedzieć jak reagować i zrozumieć drugiego człowieka.

Obecnie funkcjonujemy nieco jakby w zawieszeniu pomiędzy starym i nowym. Przed pandemią i (oby już) po pandemii…

Jaka jest więc ta przestrzeń pomiędzy?

Co w niej dostrzegamy?

Czy bardziej zagrożenie, czy raczej szansę?

Jest to czas zjednoczenia obywateli czy przeciwnie – polaryzacji? O co się martwimy i czemu przypisujemy nowe znaczenia?

O tym jest ta książka! Jest też o „Zespole Stresu Postpandemicznego” (PPSD), którego niestety się spodziewamy – wiele badań i obserwacji wskazuje na to, że nasze mózgi nie najlepiej radzą sobie z tak szybkimi i stresogennymi zmianami, jakie pandemia nam przyniosła.

Rafał Ohme oraz Jakub B. Bączek stawiają więc pytania o zdrowie psychiczne, o finanse, by wreszcie zastanowić się nad tematem szczęścia.

Wypalenie, depresja, nowe uzależnienia. AI, praca zdalna, nowa ekonomia. Samotność, poczucie sensu, emocje. Te tematy poruszymy. Wierzymy, że tabele z ćwiczeniami, które przygotowaliśmy, zainspirują Cię do jeszcze lepszego zarządzania sobą w stresie, niepokoju czy frustracji. A że sport jest nam bardzo bliski, pozwól, że potraktujemy tę książkę trochę jak program szkoleniowy. Każdy jej rozdział będzie więc Twoim treningiem adaptacyjnym. A każda część – mikrocyklem, który ma wzmocnić Twoje umiejętności. W tej drodze przyda się oczywiście determinacja i konsekwencja, bo niektóre „treningi” będą trudniejsze niż inne, a część ćwiczeń może być wymagająca. Zachęcamy jednak, żeby nie odpuszczać. Ta książka jest starannie zaplanowana i tylko pełne zanurzenie w jej treści, gwarantuje pozytywne rezultaty. Jesteśmy podekscytowani wspólną podróżą, jaką z Tobą odbędziemy – podkreślają Rafał Ohme i Jakub B. Bączek

Więcej informacji na temat książki tutaj -> https://zespolstresu.pl

Autorzy:

Rafał Ohme – Ekspert w dziedzinie emocji. Światowy pionier w obszarze neuronauki stosowanej. Prowadzi badania i konsultacje na temat emocji w komunikacji i zarządzaniu. Profesor w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie oraz w Szkole Biznesu na Uniwersytecie Stellenbosch w Kapsztadzie (RPA). Stypendysta Fulbrighta, laureat nagród Prezydenta i Premiera RP, finalista konkursu EY – Przedsiębiorca Roku 2015. Założyciel firmy NEUROHM, która prowadzi badania emocji dla działów HR, sprzedaży i marketingu; oraz RO, która szkoli jak korzystać z neurowiedzy w życiu zawodowym i prywatnym.

Jakub B. Bączek – Trener mentalny Mistrzów Świata i Olimpijczyków, mówca inspiracyjny, właściciel kilku firm, autor ponad 100 publikacji i ponad 20 książek, sprzedawanych dziś w 17 krajach. Napisał kilka bestsellerów, takich jak: Zarobić milion, idąc pod prąd25 miniemerytur czy Determinacja (wspólnie z Jackiem Santorskim). Uważa, że marzenia się nie spełniają – marzenia się… SPEŁNIA! Twórca Akademii Trenerów Mentalnych™, trener mentalny olimpijczyków i złotych siatkarzy, mówca numer 1 w Polsce i przedsiębiorca, który udowodnił swoją skuteczność między innymi w takich projektach jak: STAGEMAN, JBB, Wakacje w Sarandzie czy #MentalPower. Jakub to pasjonat życia, podróżnik, człowiek wolny finansowo.


Udostępnij