Wiosna i lato w tkaninach dekoracyjnych

W sezonie wiosenno - letnim widać wyraźnie kilka wyróżniających się trendów. Najbardziej rzucają się w oczy tkaniny udekorowane elementami z mocnym połyskiem. Błyszczące nadruki w geometrycznych kształtach, srebrne lub złote nici i malowane rozmyte wzory, ale koniecznie farbą z dodatkiem złota i srebra, to jest to co zachwyca tej wiosny.

Pięknym dopełnieniem tkanin dekoracyjnych są eleganckie, biżuteryjne dodatki w postaci podpięć z perłami lub srebrnych czy złotych sznurów, często z metalowymi elementami ozdobnymi. A wszystko to do złudzenia przypomina kobiecą biżuterię.

W propozycjach na sezon wiosenno-letni mamy też mnóstwo tkanin w żywych bądź pastelowych kolorach gładkich lub z geometrycznymi wzorami ( zasłonowych i obiciowych) .

Modne również są tkaniny naturalne, ale w tym sezonie koniecznie uszlachetnione delikatnym połyskiem. Do nich dobieramy bardziej siermiężne dodatki np. podpięcia z drewnianymi elementami.

Sporo też w tym sezonie grubszych tkanin żakardowych, ale bez wyraźnych wzorów tylko z lekkim błyszczącym rzucikiem. Do nich pięknie pasują podpięcia w formie skórzanych pasów, bądź proste sznury o różnych splotach. Han Art dekoracje okienne warszawa

Niezmiennie w ofercie wiodących firm są różnego rodzaju aksamity.

Na ten sezon firma Sahco proponuje dużo żywych kolorów, pomarańcze, limonki, żółcie, a dla miłośników spokojniejszych zestawień pastelowe róże, niebieskości, seledyny, jasne szarości i fiolety.

Jedwabie są ponadczasowe, ale tej wiosny i lata pojawiają się pastelowe kolory często z perłowym połyskiem.

Szwajcarska firma Creation Baumann wypuściła interesujące tkaniny z wycinanymi wzorami świetnie nadające się na panele dzielące przestrzeń wypoczynkową oraz firanki typu siatka z mniejszym lub większym wzorem.

I na koniec jeszcze przekrój luksusowych akcesoriów do zasłon/firan projektu znanego niemieckiego designera Ulfa Moritza, współpracującego od dłuższego czasu z firmą SAHCO,

Możecie je dowolnie komponować z wybranymi tkaninami tworząc dekoracje swoich marzeń.

Mamy coraz więcej dni słonecznych, więc pora pomyśleć o czymś efektownym i funkcjonalnym do przesłonięcia okien. Życzę pełnej emocji twórczej zabawy.

Autor: Hanna Rubaszkiewicz – kreatorka dekoracji okiennych, Dyrektor Kreatywna Han-Art Dekoracje Okienne, członkini Lady Business Club.


Udostępnij