Skóra i ciało potrzebują troski! Marka kosmetyczna Clochee, łącząc siły ze sztuką, zabiera głos w tematach kobiecych

Wśród kobiet coraz więcej mówi się o samoakceptacji i tak zwanym body positive. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach nie jest to wcale proste, ponieważ ze wszystkich stron zalewają nas idealne zdjęcia, idealne sylwetki, idealni ludzie

No właśnie, czy na pewno idealne? Czy ideał w ogóle istnieje? Czym jest? Być może istnieje, ale gdyby się zastanowić, dochodzimy do wniosku, że dla każdego jest czymś zupełnie innym, a wywierana presja na bycie idealnym jest zupełnie niepotrzebna. Każdy ma prawo do bycia sobą, a jak się okazuje najważniejsza, jest właśnie ta wspomniana na początku samoakceptacja, bo jak mamy się czuć piękne, jeśli same o sobie myślimy negatywnie. Czas odrzucić wyidealizowany obraz kobiecości i małymi krokami poczuć się dobrze same ze sobą. Zastanowić się co sprawia nam przyjemność i dążyć do tego, po drodze odrzucając stereotypy i tematy tabu, które kobiet dotyczą. Jak doskonale wiemy, jest ich dość sporo i występują w wielu sferach życia, np. seksualnej, w której to mężczyźni wiedli prym i głównie oni mówili głośno o swoich potrzebach i fantazjach, a nie kobiety.

Głos marki w kwestiach ważnych

Clochee jako marka tworzona głównie przez kobiety i dla kobiet, postanowiła zabrać głos poprzez produkt – Sensual touch olejek do masażu i pielęgnacji ciała . Dzięki współpracy z Fundacją Projekt Kobiety oraz artystką i malarką digitalna Karoliną Kiss, Clochee wraz z olejkiem Sensual touch stali się częścią artystycznego projektu Karoliny, GURLS KISS, mówiącego o erotyce i seksualności kobiet.

Seunsual touch, to więcej niż pielęgnacja

Premierowy kosmetyk w postaci olejku nie jest przypadkowym produktem. To kosmetyk, który zadziała na zmysł dotyku, węchu, wzroku, a także zadba o piękno skóry. Składniki aktywne to naturalne oleje, które dogłębnie nawilżą skórę, dostarczą wiele cennych składników pielęgnacyjnych, pobudzą procesy regeneracji i sprawią, że skóra stanie się gładka, miękka i delikatna w dotyku. Zastosowane olejki eteryczne w postaci limetki i bergamotki nasycą skórę świeżym i niebanalnym zapachem, a także pozytywnie wpłyną na zmysł węchu. Nie można jednak ukryć, że kluczowe w użyciu Sensual touch będzie pobudzenie zmysłu dotyku. Niezależnie czy użyje się go samodzielnie czy też z drugą połówką. Masaż będzie wpływał dobroczynnie na samopoczucie i spowoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia, które mają nieoceniony wpływ na prawidłowe funkcjonowanie człowieka.

Dzięki temu projektowi olejek nie jest tylko produktem, a swoistym manifestem marki w zakresie kobiecej natury, zarówno w rozumieniu jej piękna jak i erotyki. Kluczowy w tej komunikacji jest design opakowania, o który zadbała Karolina i sama komentuje go w następujący sposób – Mam nadzieję, że sztuka, która zagości na opakowaniu produktu Clochee docierając do większej, być może nieoczywistej grupy kobiet, pomoże rozpocząć dyskusję o miłości do siebie, o tym jak ważne jest by dbać o swój głos i prawo do bycia sobą.

fot. ClocheeUdostępnij