Rozwojownik. Inspirujący poradnik rozwoju osobistego i szczęścia

Czego uczą napotykane trudności i jak je pokonać? Jak działać skutecznie w pełni wykorzystywać czas? W jaki sposób dbać o odpoczynek i radzić sobie ze stresem? „Rozwojownik” to kompletny poradnik, w którym znaleźć można konkretne wskazówki, porady, wyniki badań i inspirujące pomysły do wykorzystania na codzień.

Dr. Aneta Chybicka i Malwina Puchalska zapraszają czytelników do podróży w świat rozwoju osobistego i szczęścia. Autorki proponują niezwykle inspirującą podróż przez najważniejsze aspekty rozwoju osobistego: szczęście, miłość, efektywność, umiejętność pokonywania trudności, samoakceptację i pewność siebie, zdrowie i dobre samopoczucie.

„Rozwojownik” jest pozycją motywującą i motywacyjną. Dotyczy sfery wewnętrznej osobowości, ale także życia prywatnego i służbowego. Według niego jednym z kluczowych elementów sukcesu w życiu jest regularność w wykonywaniu swoich postanowień. W kolejnych rozdziałach czytelnik dowiaduje się: jak budować trwałe szczęście, rozpoznawać swoje talenty i mądrze je rozwijać, jak utrzymać wysoką motywację, by osiągać wyznaczone cele, co zrobić, aby lepiej porozumiewać się z ludźmi, jak nie zniechęcać się po porażce oraz jak maksymalnie wykorzystać każdy dzień.

„Kiedy jesteśmy w dobrym nastroju i osiągamy ważne dla nas cele i urzeczywistniamy swoje pomysły, jesteśmy w stanie osiągać więcej i więcej.”

Pośród wskazówek dotyczących rozwoju osobistego znajdują się także ważne te, które dotyczącą zwiększenia efektywności w pracy. Na podstawie wyników badań autorki przekonują, że poznanie celu swoich codziennych obowiązków zwiększa efektywność pracownika.

„Dopytuj co i po co robisz. Dzięki temu utrzymasz wysoką motywację i jakość pracy.”

W poradniku znalazł się też element autocoachingu w sferze mądrego planowania czasu – czytelnikowi proponuje się wykonanie ćwiczenia nazywanego „Kołem życia” w celu utrzymania realności swoich celów.

Każdy z rozdziałów zawiera zarówno problemy, które czytelnik musi najpierw w sobie dotrzeć, następnie analizuje konkretne przypadki niepowodzeń w konkretnych dziedzinach życiu wraz z ich przyczynami a następnie kilka możliwych rozwiązań, które, w konsekwencji, mogą zwiększyć poziom zadowolenia w życiu.

W czytaniu poradnika można kierować się kolejnością rozdziałów, albo, jak sugerują autorki, można czytać akurat tą część książki, która według nas najbardziej przysłuży się naszemu ogólnemu rozwojowi.

Więcej informacji TUTAJ

Autor: Marta Płowiec

 

 


Udostępnij