Psychologia zmiany w życiu i biznesie

W f irmach, gdzie brakuje strategii, zmiana jest bardziej wynikiem impulsowych decyzji lub mody, które w biznesie również mają pewną sezonowość. Jakiś czas temu mieliśmy modę na coaching, więc większość firm bezre leksyjnie zatrudniała zewnętrznych coachów, aby w końcu zrobili coś z pracownikami, bo mało efektywni, mało zorganizowani itd.

Jak pisze autorka Angelika Chimikowska: “Na drodze prawdziwej zmiany zmierzysz się ze swoimi słabościami, upadniesz, powstaniesz, aby zrobić kilka kolejnych kroków i by znowu upaść. To nieuniknione, jest to element procesu. Jednak inalnie zwyciężysz i staniesz się supermanem lub supermanką – nie dlatego, że pozbędziesz się wszystkich wad, i nie dlatego, że obdarzę cię ponad naturalną mocą. Głęboko wierzę w to, że nasze życie nie musi być perfekcyjne, aby było idealne. Nie musisz być supermanem, aby działać z ponadprzeciętną mocą”.

Książka zawiera kilka praktycznych narzędzi, które można wykorzystać na drodze zmiany. Na przykład NARZĘDZIE 3 x 2 DLACZEGO? Zastanów się, dlaczego zmiana właśnie tej dziedziny życia, o której myślisz jest dla Ciebie ważna, i zapisz trzy powody. Nie zostawiaj tego na później, a jeżeli zostawiłeś, to pomyśl, czy rzeczywiście akurat ta zmiana jest dla Ciebie ważna.

Co robić inaczej, by nie było tak jak zawsze

  • Planujesz właśnie w tym roku spełnić postanowienia noworoczne, cele czy marzenia?
  • Już wiesz, że łatwa zmiana w trzech krokach to jak tabletka odchudzająca? Daje złudzenie działania, a potem efekt jo-jo.
  • Mierzysz się ze zmianą w sytuacji biznesowej i chcesz dobrze zaplanować ten proces?
  • Potrzebujesz rozwiązań, które angażują zespół, a nie utrwalają opór?
  • Szukasz książki o zmianie, która opiera się na wynikach badań dotyczących ludzkiego mózgu, nawyków i silnej woli?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno z powyższych pytań – koniecznie przeczytaj książkę „Psychologia zmiany w życiu i biznesie”.

To nie jest poradnik łatwej metamorfozy, która kończy się wraz z pierwszymi trudnościami, ale oparte na naukowych badaniach podejście do wprowadzania i utrwalania zmian. Dzięki temu uczynisz ze zmiany styl życia, będziesz poruszać się w tym procesie w sposób świadomy i planowy.

Wybrane opinie o książce:

 Zmęczony krzykliwymi książkami o niczym, utkanymi pasją albo entuzjazmem debiutanta, zajrzałem do tekstu Angeliki i zostałem nim… mocno zaskoczony. Do końca. Zaskoczony, albowiem jest to podręcznik z ikrą. Z kobiecą troską. Z użytecznymi życiowo definicjami i przypisami. Z wrażliwością na faktyczne potrzeby rozwojowe. Z właściwą dozą przenikliwości autorskiej, co może potwierdzić cytat: „…przy trudnych wyzwaniach najlepiej sprawdza się niski poziom motywacji, a przy mniej skomplikowanych − wysoki”. Czy ta książka jest trudnym wyzwaniem? Sprawdźcie sami. Bezapelacyjnie rekomenduję.

Robert Krool, mediator, mentor, prezes zarządu Fundacji LifeSkills

Ta książka zmieniła moje myślenie o zmianie. Jeśli więc chcecie coś zmienić w swoim życiu prywatnym lub zawodowym, nie wahajcie się jej użyć.

Dorota Wellman, dziennikarka

Więcej informacji TUTAJ

Angelika Chimkowska, Psychologia zmiany w życiu i biznesie

oprawa miękka, 268 stron, cena 39,90 zł

Wydawnictwo MT Biznes


Udostępnij