Piękny design, w którym można się zakochać.

Piękno czy funkcjonalność? To częste pytanie wielu użytkowników, którzy zastanawiają się nad nowym sprzętem do pracy. Tym razem redakcja LadyBusiness.pl postanowiła przetestować jeden z laptopów dostępnych na polskim rynku. O recenzję poprosiliśmy dyrektor kreatywną Art Novisti Studio - Katarzynę Szulczewską.

Jako osoba działająca w branży kreatywnej, mam konkretne oczekiwania, jakie musi spełniać sprzęt, który towarzyszy mi w codziennej pracy. Ma być nie tylko funkcjonalny i wydajny  jako laptop, ale również piękny jako przedmiot. Przez ostatnie dwa tygodnie, miałam przyjemność testować nowy model laptopa marki ACER Swift 5.

Swift 5 zdaje egzamin pod każdym względem. Już na wstępie biorąc go do ręki, zadziwił mnie ultra lekką wagą, poniżej 1 kilograma, co stanowi olbrzymi plus dla osób, które są w ciągłym ruchu a spotkania z klientami mają w różnych przestrzeniach. Elegancka, granatowa obudowa, z satynowym wykończeniem oraz detale w kolorze miedzi, sprawiają, że ten model jest niewiarygodnie efektowny.

Oprócz pięknego designu, w którym się zakochałam, laptop ten, jest również bardzo funkcjonalny. Czternasto-calowy, dotykowy wyświetlacz IPS to duża powierzchnia ekranu, która pozwoliła mi na  komfortową pracę oraz dała gwarancję realistycznych kolorów i wyrazistych kształtów w jakości full HD (co dla mnie, jako projektanta, jest bardzo istotne). Początkowo, nie byłam przekonana do ekranów dotykowych w laptopach, ale Swift 5 zdecydowanie zmienił moje zdanie. Funkcja ta, bardzo wspomagała moje działania, co w połączeniu z zainstalowanym procesorowi Intel® Core™ i7 ósmej generacji, bardzo przyspieszyło pracę i pozwoliło mi na komfortowe wykonywanie kilku zadań na raz.

Bardzo często pracuję “w terenie” , dlatego bardzo dużą wagę przywiązuję do wydajności baterii. Ten model to gwarancja ponad 8 pełnych godzin pewnej i spokojnej pracy. Warto również wspomnieć o możliwości sprawnego i szybkiego logowania się do sprzętu za pomocą linii papilarnych, z której korzystałam, oraz podświetlanej klawiaturze, która bardzo ułatwia pracę w niedoświetlonych pomieszczeniach.

acer-swift-5

Ten model to nie tylko rewelacyjne narzędzie do pracy zawodowej, ale także idealne do realizowania pasji i zainteresowań. Słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć czy oglądanie filmów to czysta przyjemność a jakość obrazu i dźwięku jest fenomenalna.

Jestem przekonana, że ACER wyznacza nowy trend wśród laptopów, w którym funkcjonalność i wydajność idą w parze z unikatowym designem i komfortem użytkowania. Swift 5 jest tego absolutnym dowodem. Jest to propozycja dla bardzo wymagających użytkowników, którym serdecznie polecam ten sprzęt.

Autor: Katarzyna Szulczewska, creative director, Art Novisti Studio


Udostępnij