Między Niebem a Ziemią – książka pełna cudów Sylwii Zarzyckiej

"Wiele osób zadaje mi pytanie, jak radzę sobie ze śmiercią. Czy to, że niekiedy przychodzi i bierze naszych małych podopiecznych jest dla mnie trudne, czy nie obciąża mnie psychicznie i nie odbija się źle na moim życiu" - pisze Sylwia Zarzycka - autorka książki „Między Niebem a Ziemią. Książka pełna cudów” – wyjątkowej publikacji o niezwykłych losach Fundacji Między Niebem a Ziemią i jej podopiecznych.

Znałam Sylwię z opowieści właściwie od kilku lat. Słyszałam wiele dobrego o wydarzeniach, które organizowała w kilku miastach w Polsce, o jej zaangażowaniu w działania na rzecz mam, opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi. Osobiście poznałyśmy się dopiero w 2019 roku – obie byłyśmy Ambasadorkami projektu “Jesteś idealna kiedy jesteś sobą” Patrizii Aryton. Urzekła mnie jej skromność, ale także ogromne zaanagażowanie i oddanie działaniom jej fundacji.

Z okazji 10. rocznicy powstania tej organizacji ukazała się książka „Między Niebem a Ziemią. Książka pełna cudów” – wyjątkowa publikacja o niezwykłych losach fundacji i jej podopiecznych. To także osobista opowieść założycielki i prezeski Fundacji, Sylwii Zarzyckiej, przeplatana wzruszającymi zdarzeniami.

„Wszystko, co opisałam w tej książce, jest dla mnie cudem, który wydarza się od kilku lat. Dzień za dniem. Można by powiedzieć, że spotkanie ciężko chorej dziewczynki dziesięć lat temu było przypadkowe. Każdego dnia na mojej drodze staje wiele osób: zdrowych i chorych, wykształconych i bez wykształcenia, starszych i młodszych, jednak to właśnie poznanie Ali odmieniło moje życie i nadało mu całkiem nowy, niespodziewany dla mnie, kierunek.” – mówi Sylwia Zarzycka

W 2011 roku kariera prawnicza Sylwii Zarzyckiej – radcy prawnego zarządzającego firmą prawniczą SZW Legal Sylwia Zarzycka i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych – rozwijała się w szybkim tempie. Była wspólnikiem dynamicznie rosnącej kancelarii prawnej, obsługiwała klientów biznesowych i prowadziła liczne spory sądowe. Ambitna, pewna siebie, przedsiębiorcza, z pasją oraz determinacją realizowała swoje cele. Doradzała w biznesie i czuła się w tym jak ryba w wodzie.

Gdy pewnego dnia na swojej drodze spotkała nieuleczalnie chorą dziewczynkę, samotnie wychowywaną przez mamę, a tuż po tym sama zachorowała na bardzo ciężką chorobę, jej życie zaczęło się zmieniać. Stworzyła fundację realnie pomagającą wielu rodzinom, w których znajdują się nieuleczalnie chore dzieci. Połączyła dwa światy – świat ciężko chorych dzieci ze światem biznesowym, gdzie każdy z tych światów ma ogromny wpływ na ten drugi. Fundacja co roku organizuje unikatowe i autorskie akcje charytatywne, w które angażuje środowisko biznesowe i prawnicze. Sylwia jest także autorką książek: „Męski Świat”, „Znajdź Sens”, „Kobiety między Niebem a Ziemią”.

Książka Między Niebem a Ziemią wzrusza i daje nadzieję. Pomaga także rozprawić się z wieloma stereotypami. Jak powinna funkcjonować samotna matka opiekująca się dzieckiem z niepełnosprawnością – czy ma prawo uśmiechać się, kształcić, jeździć na wakacje? Czy prawdą jest, że ojcowie porzucają nieuleczalnie chore potomstwo? Ta książka to także niezwykle cenny i ważny głos matek dzieci z ciężkimi wadami wrodzonymi w sprawie toczącej się w Polsce debaty aborcyjnej. Czy urodziłyby jeszcze raz, wiedząc, co je czeka? Szczere, mocne odpowiedzi kobiet z różnych perspektyw pokazują, jak bardzo potrzebujemy poznać ich historie.

Ta pozycja to także duża dawka nadziei i wiary w sytuacjach, gdy niespodziewanie stajemy twarzą w twarz z ciężką chorobą. To odpowiedź na pytanie: skąd czerpać siłę do walki z chorobą? To duża porcja optymizmu w sytuacjach, gdy może go zabraknąć.

To cudowna książka o tym dlaczego warto pomagać innym. Jak dzielenie się z innymi wpływa na nasze życie. To opowieść o tym, że dobro zawsze powraca.

Zysk ze sprzedaży tej książki przeznaczony jest na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom z Fundacji Między Niebem a Ziemią. Książkę można nabyć w internetowym sklepie charytatywnym Fundacji Między Niebem a Ziemią >>>TUTAJ<<<

Zachęcam do zakupu i śledzenia działań Fundacji.

Autorka: Emilia Bartosiewicz – Brożyna – redaktor naczelna LadyBusiness.pl, założycielka i prezes Lady Business Club, autorka podcastu Imagine Yourself ekspert osobistego PR w internecie, pomysłodawczyni plebiscytu dla kobiet biznesu Lady Business Awards. Od 2011 roku łączy przedsiębiorcze liderki i motywuje je do świadomego budowania swojej rozpoznawalności.


Udostępnij