Jak mieszkać glamour?

Co wyróżnia jeden z najgorętszych obecnie stylów aranżacji wnętrz? Przede wszystkim odważny kontrast i zestawianie ze sobą na pozór niepasujących do siebie elementów. Glamour, bo o tym stylu mowa polega na łączeniu bogactwa i wytworności z tym, co minimalistyczne i nowoczesne. Tak więc chcąc by, wnętrze naszego domu było urządzone według najnowszych trendów, musimy zaopatrzyć się, zarówno w meble barokowe z ozdobnymi klamkami i uchwytami, pozłacane lub posrebrzane, w bibeloty, wazony, jak i w nowoczesne dodatki. Gdy już je mamy należy je ze sobą fantazyjnie połączyć.

Glamour to jednak nie tylko koncepcje zestawiania ze sobą tego, co nowe i tego, co stare. Glamour to również wszechobecny błysk. Błyszczeć powinno w zasadzie wszystko: kryształowe żyrandole i świeczniki, lustrzane szafki, posrebrzane lub pozłacane ramy obrazów i luster.

By zrozumieć, czym jest styl Glamour, należy zajrzeć do angielskiej definicji tego słowa: splendor, blask, urok, czar. Słowo w pewien sposób nakierowuje nas, na to, czym jest idea Glamour – ma to być styl, który z jednej strony ma zachwycać przepychem i bogactwem, a z drugiej fascynować pewną tajemnicą.  Połączenie barokowego bogactwa z minimalizmem i blaskiem. Lustra, złoto, błyszczące tkaniny i odważne, nieprzystające do epoki baroku kolory.

Ważnym elementem stylu Glamour są materiały i tkaniny. Welur i aksamit to podstawa, mogą się one pojawić w formie pikowania, na przykład na zagłówku łóżka lub oparciu kanapy.  Dobrze też będzie wyglądała połyskująca skóra i fotel obity miękkim pluszem. Jakie kolory sprawdzą się najlepiej? Biały, czarny, beżowy, głęboki fiolet lub ciemny róż, czekoladowy no i oczywiście srebrny oraz złoty.

Nogi od komód, szafek i lamp powinny być z metalu wypolerowanego na błysk. Ramki zdjęć lub obrazów muszą być szklane tak samo, jak blaty stołów. Wszystko to powinno jak najlepiej odbijać światło, przez co nie tylko wpisze się w stylistykę błyszczącego blichtru, który jest nieodłączną częścią Glamour, ale również wizualnie powiększy wnętrze mieszkania.

Glamour wprowadzi do Twojego mieszkania przepych, tajemnicę, rozświetli je blaskiem kryształów, a przede wszystkim uczyni je ciekawym i modnym.


Udostępnij