Jak budować listy mailingowe i rozszerzać bazę klientów za pomocą webinarów?

Chcesz rozszerzać bazę mailingową, zebrać nowe kontakty i kierować ofertę do coraz szerszego grona osób? Jest na to wiele sposobów, a jednym ze skuteczniejszych jest organizacja webinarów. Webinary, jeśli są dobrze zaplanowan i przeprowadzone, służą jako fantastyczne narzędzie nie tylko do edukowania i angażowania publiczności, ale także do rozszerzania baz mailingowych. Jak to osiągnąć? Jakie funkcjonalności platformy LiveWebinar mogą Ci w tym pomóc? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Korzyści z prowadzenia webinaru

Korzyści z prowadzenia webinarów

Prowadzenie webinarów daje podwójne korzyści dla organizatorów. Po pierwsze, zysują oni możliwość interakcji z publicznością w czasie rzeczywistym. Ponadto, prowadzący mogą od razu zachęcić uczestników do skorzystania z oferty lub zakupu produktów. A przede wszystkim – jest to świetna okazja do pobierania adresów mailowych.

Dlatego warto wybrać platfromę webinarową, która ułatwi sprawy organizacyjne i będzie wyposażona w funkcje, które umożliwią łatwe zapisy, promocję i marketing.

LiveWebinar to platforma webinarowa, która posiada szereg funkcji stworzonych z myślą o łatwym docieraniu do uczestników. Pozwala tworzyć listy mailingowe, rozsyłać zaproszenia, oraz organizować skuteczną promocję wydarzenia.

Poniżej przedstawiamy kilka porad, ktore pomogą Ci rozszerzyć bazę mailingową za pomocą webinarów, które wzbogacimy o krótkie omówienie najbardziej przydatnych pod tym kątem funkcji.

Stwórz atrakcyjne strony rejestracyjne

Przekonujący formularz rejestracji jest kluczowy dla pozyskiwania leadów. LiveWebinar umożliwia tworzenie licznych stron rejestracyjnych oraz dostosowywanie ich do potrzeb konkretnych spotkań – można skorzystać z 5 różnych szablonów stron rejestracyjnych, w tym ze strony z zaproszeniem na webinar oraz strony z podziękowaniem za udział w wydarzeniu.

Możesz dodać do formularza Twoje logo lub kolory firmowe, a także agendę, czy biogram prowadzącego. Wszystko po to, by zachęcić potencjalnych uczestników do wzięcia udziału i zapisania się na webinar. A co za tym idzie, pozyskujesz ich leady i zbierasz cenne dane.

Maksymalnie ułatw zapisy!

Platforma LiveWebinar oferuje funkcję rejestracji jednym kliknięciem. P{ozwala ona potencjalnym uczestnikom zapisywać się na wydarzenie jednym kliknięciem, co eliminując konieczność wypełniania obszernych formularzy. Dzięki temunie tylko upraszczasz rejestrację, ale także znacząco zwiększasz prawdopodobieństwo konwersji, redukując bariery związane z zapisami.

Ważna jest też integracja z narzędziami do automatyzacji marketingu, co umożliwia szybkie i skuteczne pozyskiwanie leadów. Dzięki temu masz pewność, że żaden potencjalny uczestnik nie zrezygnuje z rejestracji z powodu skomplikowanych procedur.

Zbieraj firmowe maile podczas rejestracji

Aby mieć pewność, że Twoje wydarzenie przyciągnie odpowiednią publiczność, możesz ustawić proces rejestracji tak, aby system akceptował tylko służbowe adresy e-mail. Można to osiągnąć, konfigurując ustawienia rejestracji w taki sposób, aby blokować zapisy od maili pochodzących od dostawców poczty elektronicznej takich jak Gmail, Yahoo czy Outlook i akceptować tylko e-maile z firmowymi nazwami domen. Dzięki temu poprawiasz jakość swoich leadów, ponieważ osoby zarejestrowane przy użyciu służbowych e-maili są zwykle bardziej zainteresowae Twoimi usługami i nie trafiają na webinar przypadkiem. Wprowadzenie tego ustawienia w LiveWebinar jest bardzo proste i nie tylko pozwala zbierać wartośiowe adresy, ale też wzmacnia profesjonalny charakter biznesowy wydarzenia.

Wysyłaj spersonalizowane zaproszenia

LiveWebinar umożliwia szybką personalizację e-maili dzięki funkcji dynamicznej treści, która pozwala dostosowywać treść e-maila do każdego odbiorcy. Wykorzystując dane subskrybentów, możesz wstawiać spersonalizowane elementy, takie jak imiona, szczegóły firmy i dostosowane komunikaty do swoich kampanii e-mailowych.

Personalizacja może prowadzić do wyższych wskaźników zaangażowania, gdyż Twoje komunikaty są zgodne z indywidualnymi preferencjami klientów, czyniąc każdą interakcję z publicznością bardziej osobistą i przekonującą. Więcej o funkcji dynamicznego contentu w mailach LiveWebinar czytaj tutaj.

Wysyłaj e-maile z podziękowaniami

Utrzymywanie relacji z uczestnikami po zakończeniu webinaru jest równie istotne jak samo wydarzenie. Z LiveWebinar możesz zautomatyzować ten proces, wysyłając e-maile z podziękowaniem, w których udostępnisz dodatkowe materiały lub linki. Możesz też zachęcić uczestników do zapisania się na newsletter.

Promuj webinary w mediach społecznościowych

Promowanie webinarów w mediach społecznościowych jest niezbędną strategią budowania bazy e-mail, ponieważ wykorzystuje olbrzymi potencjał tych sieci w zakresie dotarcia do szerszej publiczności.

Wykorzystując potencjał mediów społecznościowych, możesz zwiększyć widoczność swojego wydarzenia, przyciągnąć różnorodną grupę uczestników i nakierować ich na rejestrację. Dzięki temu możesz zadbać o frekwencję na webinarze, ale także rozbudowywać listy mailingowe, oraz informować o przyszłych aktualizacjach i ofertach.  

Z każdym udostępnieniem, polubieniem lub komentarzem zasięg twojego webinaru rośnie, tworząc efekt kuli śnieżnej dla potencjalnych subskrybentów.

Zapisz uczestników webinarów na newslettery

Zapisywanie uczestników webinarów na newslettery to strategiczny ruch w celu stworzenia obszernej bazy e-mailowej. Oferując subskrypcję newslettera, budujesz lojalną społeczność wokół Twojej treści, potencjalnie zwiększając konwersje.

Zautomatyzuj kampanie za pomocą narzędzi CRM

Automatyzacja kampanii webinarowych za pomocą narzędzi CRM to znaczące ułatwienie dla organizatorów webinarów, które może szybko przełożyć się na większą efektywność i skuteczność Twoich działań marketingowych. LiveWebinar oferuje bogaty wachlarz integracji z popularnymi systemami CRM, dzięki którym możesz zoptymalizować cały proces zarządzania Twoimi leadami i danymi klientów.

Integracje pozwalają automatycznie zbierać informacje o rejestrujących się osobach, śledzić zachowanie uczestników i kierować do nich spersonalizowane oferty.

LiveWebinar oferuje liczne integracje z programami pocztowymi, jak np. Mailchimp, co ułatwia wysyłanie e-maili i planowanie przyszłych komunikacji. Pozwala to nie tylko oszczędzać czas, ale także zwiększa prawdopodobieństwo, że właściwa informacja dotrze do odpowiednich odbiorców.

Podsumowanie

Webinary to potężne narzędzie, za pomocą którego można budować bazy klientów. Dzięki bogatym funkcjom LiveWebinar możesz przekształcić webinary w wydarzenia generujące leady. Zarejestruj się w LiveWebinar już teraz i zacznij budować swoją publiczność z platformą, która umożliwia łatwe zaangażowanie i konwersję.

Więcej na www.livewebinar.com/pl 

Fot. Unsplash


Udostępnij