Jadalnia w stylu amerykańskim

Jadalnia jest jednym z ważniejszych miejsc w naszych domach. To tu pod pretekstem jedzenia odbywają się najróżniejsze spotkania rodzinne lub z przyjaciółmi. Jest to pomieszczenie pełne rozmów, śmiechu i rozrywki. Jadalnia powinna spełniać funkcje zarówno miejsca rodzinnego, w którym codziennie spotykamy się z najbliższymi przy stole, jak i przestrzeni, w której można wyprawić eleganckie przyjęcie.

Jadalnia w stylu amerykańskim łączy obie te funkcje, jest miejscem bardzo eleganckim, ale też nie brak w nim elementów, które sprawiają, że wydaje się przytulne i pełne ciepła.  Przede wszystkim nie brak w niej przestrzeni.  Jadalnie w stylu amerykańskim często są przedłużeniem dużej kuchni oddzielonej jedynie wyspą.  Dzięki  wysokim sufitom i ogromnym oknom jest pomieszczeniem bardzo przestronnym.  Przejścia  oraz obramowania drzwi i okien są przyozdobione sztukaterią, a na suficie zamontowane są dekoracyjne listwy.

Najważniejszym elementem każdej jadalni jest oczywiście stół. Powinien być wykonany z dobrego gatunkowo drewna, na przykład  dębowego.  Jego wielkość powinna być adekwatna to roli, jaką odgrywa. Cena takiego mebla jest zwykle dużo wyższa, ale dobrze wykonany i zaprojektowany stół musi kosztować. Posłuży nam zresztą długie lata i będzie centralnym miejscem domu.

Dopełnieniem stołu są odpowiednio dobrane krzesła lub nawet fotele. Te ostatnie, coraz częściej spotykamy w luksusowych, amerykańskich jadalniach. Zwykle wykonane są z aksamitu, pikowane i bardzo ozdobne. Możemy również wybrać klasykę i prostotę i zdecydować się na tradycyjne, drewniane krzesła np. marki Caracole.

W jadalniach amerykańskich poza stołem bardzo często widzimy piękne  kredensy mieszczące duże zastawy stołowe. Taki mebel musi być dobrany bezpośrednio do stołu i krzeseł – nie może odbiegać stylem i jakością od reszty wnętrza.

Duży stół jest ważny,  ale istotne  jest również to, co znajdzie się na nim. Stół w amerykańskim stylu nigdy nie stoi pusty.  Podstawą jest piękna zastawa, która nie tylko ozdabia i nadaje luksusowego sznytu, ale też jest dużo lepszej jakości niż ta z popularnych sieciówek.  Wypolerowane na błysk srebrne sztućce np. marki Ralph Lauren Home będą kropką nad i w tak urządzonej przestrzeni jadalnianej. Dopełnieniem będą kryształowe kieliszki i szklanki – rzeźbione i masywne. Poza zastawą i sztućcami ważne są dodatki takie jak świeczniki i wazony ze świeżymi kwiatami.

Bardzo duży  wybór  mebli, zastawy i dodatków do jadalni znajdziemy w salonach Open Space Interiors, który to jest przedstawicielem  na polski rynek wielu amerykańskich firm wnętrzarskich.
www.ospace.com.pl


Udostępnij