Gotowy poziom, kurs szyty na miarę czy coaching premium – jaki trening językowy wybrać?

Wybór między gotowymi kursami językowymi, a kursami szytymi na miarę zależy od indywidualnych potrzeb i celów uczestników kursu. Gotowe kursy oferują określone tematy gramatyczne i tematyczne przypisane do poziomu, którego będziemy się uczyć podczas kursu, podczas gdy kursy szyte na miarę pozwalają na dopasowanie się do oczekiwań i potrzeb klienta. Oznacza to, że program kursu jest tworzony w oparciu o indywidualne potrzeby i wymagania klienta.

Kursy gotowe mogą być dobrym wyborem dla osób, które potrzebują solidnych podstaw językowych, nie mają określonych celów ani potrzeb specjalistycznych i chcą się uczyć według określonej skali poziomów CEFR. Natomiast kursy szyte na miarę są idealne dla firm lub osób, które potrzebują specjalistycznej wiedzy z danej branży lub chcą osiągnąć określony poziom języka, dostosowany do ich potrzeb.

Należy również pamiętać, że wybór odpowiedniego kursu wymaga odpowiedzi na kilka kluczowych pytań, takich jak:

 1. do czego potrzebujemy angielskiego w firmie?
 2. czy pracownicy potrzebują ogólnej znajomości języka, czy bardziej specyficznej dla danej branży?
 3. czy potrzebujemy kursów dopasowanych do potrzeb naszej firmy?
 4. czy też potrzebujemy, aby nasi pracownicy osiągnęli konkretny poziom znajomości języka (np. B1/B2)?

Wszystkie te czynniki powinny być wzięte pod uwagę przed wyborem kursu językowego. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania takie jak oferowana przez Custom-Made usługa premium Coachingu Neurojęzykowego, która pozwala na indywidualne dopasowanie programu treningu językowego do potrzeb i wymagań najbardziej wymagających klientów.

Czym jest trening językowy oparty o metodę Neurolanguage Coaching ®?

Trening Neurolanguage Coaching ® łączy w sobie elementy neuronauki, nauki języka oraz technik coachingowych, które pomagają uczniom osiągać swoje cele językowe w bardziej efektywny sposób. W ramach treningu, Coach Neurojęzykowy (Neurolanguage Coach ®) używa narzędzi i technik czerpiących z neurobiologii, psychologii i innych dziedzin nauki, aby pomóc uczniowi w przyswajaniu i utrwalaniu języka w sposób bardziej naturalny i trwały. Warto podkreślić, że certyfikowany Coach Neurojęzykowy (Neuolanguage Coach ®) jest akredytowany przez ICF, co oznacza, że stosuje się do standardów, modeli i etyki pracy Coacha opracowanych przez ICF.

Trening Neurolanguage Coaching ® pomaga uczniom w identyfikacji ich indywidualnych stylów uczenia się oraz preferencji językowych, co pozwala na dostosowanie sposobu nauczania do ich potrzeb i celów. Dzięki temu, uczniowie są w stanie przyswajać język w bardziej skuteczny sposób i osiągać szybsze postępy w nauce.

Trening Neurolanguage Coaching ® jest coraz popularniejszy wśród osób uczących się języków obcych, a także wśród nauczycieli i coachów językowych. Dzięki zastosowaniu tej metody nauczania, uczniowie są w stanie zwiększyć swoją motywację i zaangażowanie w naukę języka, co prowadzi do szybszych i trwalszych efektów.

Zalety Neurolanguage Coachingu ® to między innymi:

 • Skuteczność – dzięki zastosowaniu wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii, coaching jest skuteczniejszy niż tradycyjne metody nauczania języków obcych.
 • Indywidualne podejście – plan działania jest tworzony indywidualnie dla każdego klienta, co pozwala na osiągnięcie szybszych i lepszych wyników w nauce języka.
 • Wsparcie – coach to nie tylko trener języka, ale również mentor i wsparcie dla klienta w indywidualnym procesie uczenia się, w którym klient jest całkowicie decyzyjny i kontroluje w pełni swój proces nauki.
 • Motywacja – coach pomaga klientowi w utrzymaniu motywacji do nauki języka, co jest często trudne do osiągnięcia samodzielnie.

Efekty Neurolanguage Coachingu ® to między innymi:

 • Szybsze i skuteczniejsze osiągnięcie celów językowych, dzięki indywidualnemu podejściu.
 • Poprawa umiejętności językowych, w tym mówienia, pisania, słuchania i czytania.
 • Zwiększenie pewności siebie w komunikacji w języku obcym.
 • Rozwój umiejętności poznawczych, które mogą pomóc w nauce innych przedmiotów.

Neurolanguage Coaching ® jest przeznaczony dla każdego, kto chce nauczyć się języka obcego lub poprawić swoje umiejętności językowe. Może to być zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana. Coaching jest szczególnie skuteczny dla osób, które mają problemy z motywacją, wybierających się za granicę, pragnących poszerzyć swoje umiejętności językowe w pracy lub w życiu prywatnym. Idealnie sprawdzi się dla osób piastujących wysokie i odpowiedzialne stanowiska, dla których szczególnie ważne jest prezentowanie profesjonalizmu w każdym języku.

Podsumowanie:

Custom-Made to szkoła języków obcych tworząca kursy na indywidualne zamówienie dla klientów firmowych. Zajęcia organizujemy w formule on-line oraz w biurach klientów na terenie Warszawy, Łodzi i Lublina.

Koncentrujemy się na pracy wyłącznie z klientami firmowymi, bo znamy ich codzienne wyzwania oraz ich oczekiwania względem benefitów językowych dla swoich pracowników. Dlatego dostarczamy im usługi skrojone na miarę:

 • minimum formalności, maksimum korzyści ze współpracy,
 • elastyczne i indywidualne podejście, co często podkreślają nasi klienci
 • współtworzenie programu nauczania przez naszych kursantów, aby zdobytą wiedzę mogli w pełni wykorzystać w praktyce zgodnie z bieżącymi potrzebami firmy.

Jeśli zatem szukasz formy inwestycji w swoich pracowników, a jednocześnie w swoja firmę, polecamy nasze szkolenia językowe szyte na miarę ze względu na indywidualne dopasowanie do faktycznych i bieżących potrzeb. Wspólnie przeprowadzimy analizę i stworzymy program idealny dla Was.

Jeśli natomiast, zajmujesz wyższe stanowisko, jesteś menedżerem, dyrektorem, prezesem lub prowadzisz własną firmę, jesteś zabiegany, potrzebujesz elastycznego i indywidualnego podejścia do własnych potrzeb, zależy Ci na szybkich efektach w konkretnych obszarach, lubisz decydować i mieć wpływ na własny proces nauki, lubisz pracować nad konkretnymi i jasno sprecyzowanymi celami w z góry określonym czasie, wybierz naszą usługę premium, Coaching Neurojęzykowy (Neurolanguage Coaching ®*) oparty o odkrycia neuronauki.  Niezwykły i innowacyjny trening oparty o metodę, która pozwala na stworzenie idealnych warunków nauki dla naszego mózgu, a przez to osiągnięcie szybszych, bardziej efektywnych, a przy tym finansowo optymalnych rezultatów (prowadzony przez certyfikowanych Coachów Neurojęzykowych – Neurolanguage Coach® akredytowanych przez ICF).

Wybierz mądrze. Wybierz przyszłość. Wybierz Custom-Made.

Odwiedź nas na www.custommade.pl

*  Registered US and European trademark in the name of Rachel Marie Paling


Autor: Monika Sarapa – Właścicielka Custom-Made


Udostępnij