Efektywne 168 godzin w 7 dni

Głodni czasu - 168 godzin, siedem dni, tydzień – każdy z nas ma tyle samo czasu na pracę, zabawę, dbanie o siebie. Pytanie tylko jak wykorzystujemy ten czas? Wciąż mówimy, że mamy go zbyt mało. Obiecujemy sobie, że gdyby było go więcej to z pewnością nasze życie byłoby lepsze, inne, bogatsze, a szczęście zapukałoby do naszych drzwi.

Nie można zarządzać czasem, można raczej zarządzać sobą w czasie. I tu jest cały szkopuł jak zrobić to właściwie? Książka „Głodni czasu” to pozycja dla wszystkich, którzy chcą od życia więcej, ale nie wiedzą, jak zorganizować czas właśnie na to więcej. Mnóstwo ciekawych badań i praktycznych ćwiczeń. Polecam szczególnie ćwiczenie z zapisywaniem co faktycznie robimy podczas każdej godziny z 24, które mamy do dyspozycji każdego dnia. Dowiesz się z pewnością jak skompresować czas poświęcony na zadania, które nie są związane z Twoimi kluczowymi kompetencjami, stosując trzyelementową strategię:

  • zignorować;
  • zminimalizować;
  • zlecić.

Jeśli masz wrażenie, że dni biegną jak szalone, że za dużo pracujesz, za mało śpisz i nie masz szansy poświęcić się swoim pasjom, to musisz koniecznie znaleźć parę godzin na przeczytanie tej książki! Dzięki niej zdiagnozujesz, co kradnie Twój cenny czas, nauczysz się ustalać priorytety i w mądry sposób planować codzienne obowiązki. Prędko się przekonasz, że dzięki przestrzeganiu kilku zasad każdą godzinę można wykorzystać w mądry sposób — nawet krótkie pięć minut da Ci solidną dawkę satysfakcji! Poza szeregiem przydatnych wskazówek w tekście znalazły się rzeczywiste przykłady z życia, dzięki którym ta lektura staje się prawdziwą inspiracją do zmian!

W tej książce znajdziesz:

  • Prowadzenie dziennika kontroli czasu
  • Kluczowe elementy zarządzania czasem
  • Ścieżki wyboru właściwej pracy zawodowej
  • Sposoby na sprostanie domowym obowiązkom
  • Porady na temat ustalania priorytetów i dobrego wykorzystywania czasu

Głodny czasu? Zajmij się tym, co jest tego warte!, Laura Vanderkam

Więcej o książce TUTAJ


Udostępnij