Concierge nie tylko dla bogaczy

Każdy z nas ma czasem dosyć codziennych obowiązków. Praca, dom, często również inne zobowiązania powodują, że zdarza nam się zapomnieć o różnych ważnych sprawach. Nadmiar zajęć sprawia, że często jesteśmy przemęczeni i mamy dosyć całodniowej krzątaniny. Nierzadko przydałby się nam ktoś do pomocy, kto odciążyłby nas z nadmiaru zadań.

Rozwiązaniem może okazać się niestandardowa usługa, która pojawiła się na rynku: concierge czyli osobisty asystent, dzięki któremu można w końcu odetchnąć od obowiązków i mieć wolny czas dla siebie i rodziny.

Usługa concierge dla zapracowanych dopiero kiełkuje na polskim rynku i powoli zyskuje coraz większą popularność. Codzienny asystent załatwi wszystkie sprawy i spełni nawet najbardziej nietypowe życzenia. Mając na głowie do załatwienia mnóstwo rzeczy związanych z pracą i rutynowymi zajęciami, do tego również wielogodzinne stanie w korkach, doba jest zwykle za krótka i do realizacji wszystkich zadań powinnyśmy zagospodarować również noc. Rezerwacja biletów do kina lub teatru, opłacenie rachunków, zrobienie zakupów, odebranie dzieci ze szkoły, wyprowadzenie psa to pozornie mało znaczące czynności, jednak po podsumowaniu dziennego bilansu okazuje się, że potrafią zająć sporo czasu.

Concierge może pomóc przy załatwianiu codziennych formalności, takich jak dokonywanie opłat, rezerwację stolika w ulubionej restauracji czy zakup biletu na samolot. Można zlecić mu wysyłanie paczki czy dostarczenie upominku do wskazanej osoby. Informuje nas o nadchodzących imprezach, wydarzeniach kulturalnych czy wynikach sportowych. Często zajmuje się również organizacją wolnego czasu wyszukując różnego rodzaju rozrywki oraz miejsca, które warto odwiedzić. Może również wkroczyć w życie osobiste i pomóc nam w domowych obowiązkach: zrobić zakupy, zrealizować receptę, zawieźć ubrania do pralni czy nawet dostarczyć posiłek do pracy.

Przytłoczeni wszystkimi sprawami często nie znajdujemy czasu na własne przyjemności i nie możemy pozwolić sobie na poświęcenie większej ilości czasu rzeczom naprawdę ważnym, takim jak rodzina, spędzenie wspólnego wolnego czasu z dzieckiem czy rozwijanie własnych pasji. Concierge to przede wszystkim osoba, która zajmie się najbardziej czasochłonnymi zajęciami, przez które odczuwamy brak czasu i ciągłe zmęczenie. Osobisty asystent pomaga w realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów – tłumaczy Kornel Piesio, PR Manager serwisu PrezentMarzen.com.

Co ciekawe, concierge zajmuje się nie tylko sprawami domowymi i urozmaicaniem wolnego czasu, ale również sferą zawodową. Niektóre z zadań, których podejmują się osobiści asystenci to zorganizowanie podróży służbowej, zaplanowanie kolacji dla klientów, odbiór kontrahentów z lotniska czy wysyłka korespondencji służbowej. Pomagają w wysyłce prezentów świątecznych dla partnerów biznesowych, a nawet w doborze garderoby na ważne wyjścia.

Usługa concierge zaczyna cieszyć się w Polsce coraz większą popularnością w szczególności wśród tych osób, które na co dzień są aktywne w wielu dziedzinach życia i muszą panować nad znaczną liczbą obowiązków, ale jednocześnie cenią sobie wolny czas i możliwość spędzenia go w przyjemny sposób. Wbrew pozorom okazuje się, iż nie trzeba być bogatym, aby skorzystać z usług osobistego asystenta. Mając budżet 300 zł można sobie już pozwolić na miesięczny pakiet usług concierge lub podarować go jako niestandardowy prezent najbliższej osobie.

„Jest to zdecydowanie niebanalny upominek, gdyż pozwala obdarowanej osobie poczuć się wyjątkowo i czerpać przyjemność z życia, spełniając nawet najbardziej szalone życzenia” – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu PrezentMarzen.com.

W dzisiejszym zapracowanym świecie zaczynamy doceniać chwile, które możemy poświęcić bliskim oraz własnym zainteresowaniom. Czy osobiści asystenci staną się standardem i odciążą kalendarze Polaków czy będą postrzegani jako kaprys dla bogatych? O tym pewnie przekonamy się niebawem.


Udostępnij