Barbara Berger: Znajdź swój wewnętrzny kompas i kieruj się nim

Dzięki niesamowitym postępom technologicznym, w tym między innymi mediom społecznościowym, takim jak Facebook czy Twitter, ludzkość jest połączona, jak nigdy dotąd w historii. Jednak to zjawisko ma także drugie oblicze – stale i zewsząd jesteśmy bombardowani informacjami co powinniśmy robić, a czego się wystrzegać. Jak świadomie i mądrze wybierać, aby być szczęśliwym? Z odpowiedzią przychodzi Barbara Berger.

Z każdej strony otaczają nas informacje i porady, jak należy żyć, co powinniśmy robić, a czego unikać. Tylko czy tak naprawdę wiemy, komu możemy zaufać? Aby nie zgubić się wśród natłoku bezkresnych informacji i znaleźć to, co jest dla nas naprawdę najważniejsze, powinniśmy kierować się naszym wewnętrznym systemem nawigacyjnym, który, jak przekonuje autorka, mamy wszyscy. System ten działa w każdej sytuacji i zapewnia bezpośrednią łączność z wielką, uniwersalną, inteligentną istotą,  która stworzyła nas i wszelkie życie.

Książka składa się z dwóch części – autorka pierwszą z nich poświęca zagadnieniom podstawowym; odpowiada na pytania, czym jest ów wewnętrzny kompas, jak odczytywać sygnały, które nam wysyła, oraz jak posługiwać się nim w codziennym życiu. Druga część dotyka wszelkich dylematów dotyczących naszego osobistego nawigatora, takich jak na przykład: co może zakłócać jego działanie, czy nie jest on zbyt egoistyczny (co z innymi osobami w naszym życiu?), jak poprawiać naszą zdolność kierowania się nim. Nasz wewnętrzny kompas działa za pomocą emocji i to dlatego właśnie im i ich znaczeniu Berger poświęciła najwięcej miejsca. To one są wyznacznikiem tego, czy żyjemy w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteśmy.

Barbara Berger wszystkie informacje i rady podpiera swoim własnym doświadczeniem, które zdobyła pracując jako coach, przeprowadzając wiele spotkań i terapii. Zebrała zaobserwowane zmiany w życiu osób, które zrozumiały i zaczęły stosować zasady wewnętrznego kompasu, i opisała w tej książce. Książka pomaga znaleźć swój wewnętrzny kompas i uczy, jak z niego korzystać, tak aby wieść szczęśliwsze, dające większe poczucie spełnienia, ekscytujące i piękne życie, do którego przecież jesteśmy stworzeni.

Wybrane opinie o książce:

Stosowanie prostego podejścia, opisanego w książce Barbary Berger zatytułowanej Znajdź swój wewnętrzny kompas i kieruj się nim, może całkowicie zrewolucjonizować twoje życie. Wiem to, ponieważ tak właśnie stało się w moim przypadku.

Tim Ray, autor 101 mitów o związkach i serii Starbrow

Radzę, aby wszyscy – bez względu na to, jak trudne może się to wydawać – kierowali się słowami zawartymi w książce Barbary Berger poświęconej wewnętrznemu kompasowi. Gdybym tego nie robiła, nie siedziałabym tu dzisiaj i nie opowiadałabym mojej historii. Zrozumienie wewnętrznego kompasu to klucz do prawdziwego i autentycznego życia. Jakże łatwo zbaczamy z właściwego szlaku. Dziękuję Ci za wszystko, Barbaro!

Jane Aamund, autorka bestsellera Colorado Dreams

Każdy z nas ma wewnętrzny kompas, lecz nie każdy wie, jak się nim posługiwać. Może nam w tym pomóc Barbara Berger. W swojej nowej, pięknej książce wskazuje, w jaki sposób możesz doświadczać w swoim życiu więcej harmonii i radości, a mianowicie poprzez posługiwanie się wewnętrznym kompasem. To naprawdę interesująca lektura, ponieważ wszystkim nam znane są opisane przez autorkę dylematy. Koniecznie przeczytaj!

 „The Family Guide”

W swojej nowej książce Barbara Berger pokazuje nam, jak można wieść szczęśliwe, bogate i dające poczucie spełnienia życie w coraz bardziej niespokojnym świecie. Według Barbary Berger najważniejsze jest zwracanie uwagi na nasze uczucia oraz życie w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteśmy. Prosta recepta – podobna do tej, której udzielił niegdyś grecki filozof Epiktet.

 „My Health”

O autorce:

Barbara Berger jest autorką piętnastu poradników, w tym bestsellerowej książki Odkryj w sobie siłę. Przejmij kontrolę nad swoim życiem (wydanej w 30 językach) oraz Jak być szczęśliwym. 10 sposobów na udane życie (wydanej w 20 językach).

Więcej informacji na stronie internetowej www.beamteam.com


Udostępnij