5 miejsc w Europie, które warto odwiedzić w weekend

Długie weekendy sprawiają, że chętniej myślimy o porzuceniu choćby na parę dni naszych czterech ścian i odwiedzeniu jakiegoś wyjątkowego miejsca, które będzie doskonałą odskocznią od codzienności. Pojawiające się w tym okresie jak grzyby po deszczu promocje lotów pozwalają brać pod uwagę również bardziej odległe kierunki.

Oto 5 ciekawych europejskich kierunków, które ESTA Travel poleca na kilkudniowy wypad.

Europejskie stolice: Paryż albo Rzym

Europejskie miasta cieszą się dużą popularnością i co roku odwiedzane są przez miliony turystów. Rzym stanowi obowiązkowy punkt wypraw, nie tylko dla miłośników historii, ale także dla zwolenników niesamowitych widoków. Należy pamiętać, że to właśnie tutaj znajduje się Koloseum, które zostało wpisane na listę Siedmiu Nowych Cudów Świata.

estatravel_paryz

 

Kolejną stolicą, którą warto odwiedzić na europejskiej mapie jest Paryż – przez wielu nazywanych miastem miłości. Stolica Francji na pewno spodoba się każdemu miłośnikowi sztuki oraz zwolennikom urokliwych uliczek i malowniczych parków. To sprawdzony kierunek dla par zakochanych, czy grup przyjaciół. Paryż to również skarbnica smaków, można pomyśleć o degustacjach i warsztatach kulinarnych.

City Break w Lizbonie

Lizbona to bardzo przytulne miejsce, gdzie poza wspaniałą zabudową, życiem tętniącym non stop spotkamy się z niezwykłym południowym klimatem zarówno na ulicach jak w restauracjach. Ale w kilka dni da się zobaczyć więcej niż tylko Lizbonę! Warto dodać do niej Cabo da Roca, Fatimę, Sintrę i Obydos. Licząc na piękną pogodę na południu Europy zwiedzaj nadmorskie miejscowości i piękne plaże oraz wsłuchuj się w melancholijny ton fado smakując najlepszych owoców morza.

estatravel_islandia

Wyspa ognia i lodu – Islandia

Nie przeszkadza Ci chłód, śnieg, deszcz i słońce jednego dnia – wierzysz, że pogodę ma się w sercu? A może masz żyłkę odkrywcy i trampa? Ten kierunek jest dla Ciebie. Złap tani lot i spakuj się tylko w bagaż podręczny, na miejscu wypożyczysz auto i ahoj przygodo! Przed Tobą księżycowe krajobrazy i niespotykane geologiczne atrakcje: jaskinie, wulkany, gejzery, fiordy, lodowce i ogromne wodospady.

Zabierz dzieci do Legolandu

Nawet jeśli pogoda w Danii nie będzie sprzyjać, to dzieciaki będą zachwycone. To prawdziwy raj dla miłośników klocków Lego. Czas płynie tu wyjątkowo szybko i trudno nasycić się wszystkimi atrakcjami. Możesz wybrać zakwaterowanie w Legoland Holiday Village, w niezwykłych bajkowych 4-osobowych domkach-beczkach i sprawić tym samym jeszcze większą frajdę małym podróżnikom. Do dyspozycji gości jest wiele atrakcji na terenie parku, zagrody ze zwierzątkami, ścieżki spacerowe i tematyczne place zabaw.

estatravel_legoland

Źródło: www: www.estatravel.pl / blog: www.oddychajswiatem.pl


Udostępnij