10 książek, które odkryłam w 2021

Ostatnio zastanawiałam się, ile książek trafia w moje ręce w ciągu roku. Wiele z nich recenzuję, dużo kupuję lub wypożyczam. Po przeczytaniu, często puszczam w dalszy obieg. Uwielbiam czytać, robię notatki, zaznaczam najciekawsze fragmenty. Właśnie założyłam specjalny notes na ręczne zapiski. Używałam do tego Google Keep, ale jednak lubię książki w wersji papierowej i notatki na papierze sprawiają mi frajdę.

Oto 10 wybranych książek z tego roku, które z radością polecam także Tobie. Może akurat w nich znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytanie, może Cię zainspirują, może zmienią Twoją perspektywę patrzenia na Twoje życie, a może i na biznes.

  1. Sukces jest dla Ciebie, David R.Hawkins

To nie pierwsza książka tego autora w moich rękach, ale jestem przekonana, że obowiązkowa lektura dla przedsiębiorcy. I jak pisze autor: “prawdziwy sukces jest jak korek, unoszący się bez wysiłku na wodzie”, czyli sukces to coś, co osiągamy bez wysiłku, działania bez siły.

Więcej o książce >>>TUTAJ<<<

2. Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko to książka Robina Sharma, autor bestsellera – mnich, który sprzedał swoje Ferrari i jest jednym z czołowych guru rozwoju osobistego na świecie. Jego książki sprzedały się w nakładzie 15 milionów egzemplarzy. Z rad Sharmy korzystały takie firmy jak Microsoft, NASA, Nike czy FedEx. Całą recenzję znajdziesz tutaj:

3. Viral, jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści, Piotr Bucki

Piotr był gościem wydarzenia Lady Business Awards, organizowanym przez Lady Business Club Business Women Foundation. Wystąpił z fantastyczną prezentacją, do której wiele uczestniczek tego wieczoru wracało w trakcie innych spotkań. Piotr w błyskotliwy sposób podpowiada jak tworzyć nie tylko wartościowe treści, ale także co zrobić, aby pozostały w pamięci odbiorcy. Idealna pozycja dla osób zajmujących się social mediami, ale także dla właścicielek firm, które szukają pomysłu na prezentację swojej marki. Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

4. „Między Niebem a Ziemią. Książka pełna cudów” Syliwii Zarzyckiej

Znałam Sylwię właściwie od kilku lat – z opowieści. Słyszałam wiele dobrego o wydarzeniach, które organizowała w kilku miastach w Polsce, o jej zaangażowaniu w działania na rzecz mam opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi. Osobiście poznałyśmy się dopiero w 2019 roku – obie byłyśmy Ambasadorkami projektu „Jesteś idealna kiedy jesteś sobą” Patrizii Aryton. Urzekła mnie jej skromność, ale także ogromne zaanagażowanie i oddanie działaniom jej fundacji.

Z okazji 10. rocznicy powstania tej organizacji, ukazała się książka „Między Niebem a Ziemią. Książka pełna cudów” – wyjątkowa publikacja o niezwykłych losach fundacji i jej podopiecznych. To także osobista opowieść założycielki i prezeski Fundacji, Sylwii Zarzyckiej, przeplatana wzruszającymi zdarzeniami. Więcej informacji o książce:

5. Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia. dr Brian Boxer Wachler

Wciągająca, pełna humoru lektura, która odkrywa tajemnice ludzkiej percepcji. Autor, na przykładzie badań naukowych i przykładów z popkultury wyjaśnia, w jaki sposób nasz mózg może zmieniać interpretację własnych doświadczeń, a nawet nimi manipulować.
Aby nauczyć się lepiej interpretować to, co dzieje się wokół nas, i podejmować satysfakcjonujące wybory życiowe, potrzebna jest inteligencja percepcyjna. To właśnie  ona pozwala odróżniać prawdę od fikcji, myśleć krytycznie oraz racjonalnie postrzegać świat, nie ulegając iluzjom. Więcej o książce >>>TUTAJ<<<

6. Polki na Montparnassie, Sylwia Zientek

Sylwię poznałam na jednym ze spotkań z cyklu “Rozmowy z kobietami”, organizowanym przez Agnieszkę Gniotek z Galerii Xanadu i Małgorzatę Rumian z Joy of Art. Już w trakcie tego wieczoru przypomniałam sobie, że od zawsze fascynuje mnie historia i sztuka Francji. W czasie studiów na kierunku Stosunki Międzynarodowe wybrałam właśnie Francję. Książka to nie tylko historia polskich artystek we Francji, ale piękna lekcja historii o prawach kobiet, równości i ich wolności. Więcej informacji >>>TUTAJ<<<.

7. Ichigo ichie. Japońska sztuka przeżywania niezapomnianych chwil. Hector Garcia, Francesc Mirralles

Z tej małej, różowej książki dowiesz się między innymi o prawdziwej sztuce słuchania, patrzenia, dotyku smakowania i wąchania. Nawet nie wiedziałam, że to może być sztuką! Ichigo ichie można przetłumaczyć jako “jeden raz, jedno spotkanie”, czyli żadna z chwil w Twoim życiu już się nie powtórzy, zatem przeżywaj ją w z uważnością. Więcej o książce >>>TUTAJ<<<

8. Kod uzdrawiania, Ben Johnson, Alexander Loyd

W tej książce nie chodzi nawet o samo poznanie kodu, dzięki któremu możemy uzdrowić nasze ciało. Ważna jest sugestia, że wszystkie nasze choroby, złe samopoczucie, spowodowane są “chorobami serca”. To tylko potwierdza, że nasze myśli i to, co mamy w sercu, wpływa na nasze ciało i życie. Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

9. Głęboko ukryte, Anna Maria Fortem.

Muszę przyznać, że nie jestem wielką fanką poezji. Lubię kilku autorów, do kilku wierszy wracam co jakiś czas. Jednak ten tomik wierszy polecam szczególnie kobietom. Znajdą w nim wiele z siebie, swoich przemyśleń, swojego życia. Czasem, kiedy mam jakieś pytanie w głowie, otwieram tomik na przypadkowej stronie i szukam odpowiedzi, gdzieś między wierszami. W większości przypadków to pomaga! Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

10. Przyczepne historie. Dlaczego niektóre treści przykuwają uwagę, a inne zostają zapomniane, Chip Heath & Dan Heath

Krótkie zdania wynikają z długiego doświadczenia – to ważne zdanie kiedy próbujemy coś opisać w prosty, przystępny i trafiający do serca i rozumu naszego odbiorcy, sposób. Konkrente przykłady schematów myślowych i określeń, które mogą pomóc w tworzeniu tesktów na strony www czy posty, a także oferty dla klientów.


Udostępnij