7 Spotkań LBC w pierwszym kwartale 2022

Pierwszy kwartał tego roku za nami. Spotkanie w Krakowie w styczniu (relacja ze spotkania >>>TUTAJ<<< dwa spotkania w Warszawie w lutym i w marcu oraz – pierwsze w historii LBC – Spotkanie Otwarte LBC w Łodzi. W sumie ponad 200 kobiet z całej Polski wzięło udział w naszych spotkaniach w tym roku. Choć od początku działalności LBC to nie ilość kobiet jest dla nas najważniejsza. Wiemy, że na sali mamy zawsze ciekawe historie, wspaniałe kobiety, które są zainteresowane byciem częścią społeczności na dłużej niż tylko na jedno spotkanie.

W międzyczasie, w ramach społeczności Klubu LBC odbyły się także 3 spotkania online z cyklu Promuj siebie i swoją firmę. Ostatnie, marcowe spotkanie poświęcone było rozmowom o aktualnym wspieraniu kobiet z Ukrainy. W specjalnej zakładce >>>TUTAJ<<< można zobaczyć aktualne oferty pracy właśnie dla kobiet z Ukrainy.

WARSZAWA NA BLISKIM WSCHODZIE

W Warszawie 18 lutego w Restauracji Bliski Wschód swoją historię w ramach cyklu Tell Your Story opowiedziała Agnieszka Gniotek – właścicielka Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego, wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowaniem, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocji i strategii budowania kariery w świecie sztuki. Jak rozwijać firmę dzięki rozmowom z klientami? Prezentacja była inspiracją z wystąpienia na scenie podczas Finału Sales Angels 2022.

Drugą prelegentką była Patrycja Dorsz vel Drożdż – mediator, coach, mentorka i trenerka rozwoju osobistego, terapeutka par. Wspiera na drodze do osiągania porozumienia w konflikcie oraz budowania satysfakcjonujących relacji. Ekspertka w obszarze zarządzania konfliktami wewnętrznymi i w relacjach osobistych i biznesowych. Przedstawiła inne podejście do konfliktu czyli Jak zamienić konflikt w zespole w pozytywne doświadczenie.

fot. Agnieszka Wanat

WARSZAWA NA DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet, organizowany wspólnie z HubHub Nowogrodzka Square w Warszawie pokazał różne oblicza przedsiębiorczości poprzez różne historie opowiedziane przez 4 kobiety biznesu z Warszawy, Gdańska i Tarnowskich Gór.

Na przestrzeni HUBHUBu rozmieszczone były także stanowiska z artykułami skierowanymi w szczególności do kobiet, oferowanych przez naszych partnerów. Można było poznać marki takiej jak: Emotea herbaty, Calm Shop, Galeria Xanadu, Via Aroma, Wydawnictwo PWN oraz KayBi.

Swoją wiedzą, ale przede wszystkich doświadczeniem podzieliły się:

  • Joanna Idzikowska – udziałowiec i Członek Zarządu Chimimeca Polska sp. z o.o. Jedyna kobieta w branży stali nierdzewnej, która założyła firmę z kapitałem francuskim. Od ponad 18 lat zajmuje się branżą chemiczną obróbki stali nierdzewnych.
  • Dorota Rycharska – Dyrektor Zarządzający Agile Biznes, absolwentka Management Development Program ICAN Institute, socjolog, certyfikowany Agile PM i Prince2 PM, projektant Design Thinkig. Sprawnie upraszcza procesy w firmach, łącząc doświadczenie w biznesie i pracy projektowej.
  • Agnieszka Plencler – psycholog, stylistka z doświadczeniem w biznesie. Pracuje z liderkami i liderami, osobami z życia publicznego, ale też z tymi, którzy dopiero tworzą wizję siebie. Autorka programu Personal Code- odkrywania i komunikowania siebie
  • Agnieszka Bobrukiewicz – Dyrektor marketingu z ponad 17- letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży paliwowej i FMCG. Przez wiele lat odpowiadała za tworzenie i wdrażanie strategii, planów marketingowych i projektów wspierających biznes detaliczny. Właścicielka marki Christine Granville i Słodkisloik.pl

fot. Agnieszka Wanat

ŁÓDŹ PO JAPOŃSKU

To było nasze pierwsze spotkanie w Łodzi. I na pewno nie ostatnie. Pięćdziesiąt przedsiębiorczych kobiet z całej Polski spotkało się w Hotelu Ambasador. A z Łodzi i okolic przybyła naprawdę duża reprezentacja kobiet biznesu.

Nasi prelegenci dzielili się z nami wiedzą i naprawdę ogromnym doświadczeniem – z zakresu zarządzania zespołem, liderowania, kierowania się w życiu zawodowym wartościami, podejmowania wyzwań i decyzji, niekiedy trudnych.
Wyśmienita opowieść Anny Januszkiewicz „Jak budować pozycję silnego przywódcy – korzyści i konsekwencje” to Tell Your Story o długiej drodze zawodowej, przywództwie, służeniu i działalności w wielu organizacjach wspierających przedsiębiorczość.

Intrygująca Anetta Grzanek, która wygłaszając prelekcję „Czy jesteś managerem Samurajem? Jak budować firmę bezstresowo według japońskiej filozofii” wprowadziła nas w arkana relacji biznesowych z Japonią oraz działań w oparciu o kodeks Samurajów Bushido. Jej wystąpienie Make Your Business Better było wypełnione odniesieniami, cytatami i przykładami wziętymi prosto z życia. Od Japończyków dowiadujemy się, że człowiek nie jest w centrum; jest częścią otoczenia, rodziny, zdarzeń…

Nasz gość specjalny, Cezary Pieczetowski, dyrektor zarządzający centrum logistycznym AMAZON opowiedział „Jak zbudować dobry zespół od podstaw”. Cezary buduje i zarządza nawet kilkutysięcznymi zespołami. Podzielił się z nami swoim doświadczeniem – mówił o tym, czego wymaga od siebie Zaznaczył, że jako lider musi być dla zespołu przewidywany a priorytetem jest dla niego rozwój ludzi. Bardzo ważna jest znajomość procesów, którymi zarządza i budowanie atmosfery współpracy, a nie rywalizacji. Motywuje ludzi do podejmowania decyzji. I cały czas się uczy.

fot. Katarzyna Ulanowska

Oprócz Spotkania Otwartego odbyły się także warsztaty tylko dla członkiń LBC oraz fantastyczne odkrywanie łódzkiej secesji po okiem doświadczonego przewodnika.

Wiemy, że wartością naszych spotkań, oprócz nowych relacji i kontaktów, są szczere rozmowy o biznesie, które uczestniczki naszych spotkań kontynuują po spotkaniach. Najbliższe spotkanie w Warszawie już 27 kwietnia a w Trójmieście 20.05. Chcesz uczestniczyć? Śledź informacje na naszym FB >>>TUTAJ<<<

Wiosna nastawia wszystkich bardzo pozytywnie i cieszę się, że mimo sytuacji z Ukrainą dostrzegamy piękno natury wokół nas.

Pozdrawiam wiosennie, Emilia Bartosiewicz – Brożyna, założycielka Klubu LBC i prezes Fundacji LBC Business Women Foundation.

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas