10 powodów dlaczego właścicielki firm dołączają do społeczności Lady Business Club

Klub dla kobiet biznesu

„Ludzie nie kupują tego co robisz, kupują to, dlaczego to robisz” Simon Sinek
Zaczynaj biznes od dlaczego coś robisz, dlaczego działasz, tworzysz, produkujesz czy dlaczego inni podążają za Tobą. To ta część Złotego Kręgu, o którym Simon Sinek lata temu opowiadał. Napisał książki, tworzy wystąpienia motywacyjne o liderach i dla liderów.
Uważnie obserwowałam i pytałam dlaczego kobiety biznesu decydują się na dołączenie do społeczności LBC. Zebrałam, to co płynie od Was, z energii ostatnich miesięcy w listę 10 powodów dlaczego kobiety biznesu, liderki dołączają jako członkinie do LBC i dlaczego tworzą dziś społeczność LBC.
Odpowiadają one w pełni działaniom LBC oraz naszemu: dlaczego?

  • Chcemy byś była rozpoznawalna, by świat się dowiedział o Tobie i Twojej firmie.
  • Dajemy energię i łączymy Wasze biznesy, abyś nie czuła się samotną liderką.
  • Budujemy społeczność LBC, dzięki której odnajdujesz inspiracje, wsparcie i rozwijasz świadomie swój biznes.

1.Czuję się samotna w biznesie i chcę porozmawiać z kimś o moich wyzwaniach 

Ile razy chciałaś przegadać kilka tematów związanych z Twoją firmą, ale nie miałaś z kim? Ile razy chciałaś wybrać tę czy inną opcję, ale nie znałaś osoby, która zrozumie Twoje obawy?

Wiele jest takich kobiet biznesu, które nie mogą rozmawiać o strategii firmy czy nowych pomysłach z pracownikami, czy koleżankami, które np. pracują na etacie i kompletnie nie rozumieją z czym się zmierzasz.

W LBC samotne liderki nie czują się już samotne, bo zawsze mają wokół siebie grono kobiet, które na co dzień zmagają się z podobnymi wyzwaniami. Aktywnie szukają kreatywnych rozwiązań a nie na szukaniu nowych problemów.

2. Chcę promować moją firmę i dotrzeć do nowych klientów

Znam wiele kobiet, które od lat działają online, piszą książki, nagrywają, szkolą się, mają ogromną wiedzę. Ale mają poczucie, że te wszystkie działania nie przynoszą pożądanych rezultatów, wciąż za mało, albo coś nie gra. Nie wiedzą dokładnie co konkretnie nie działa, przecież nie każda właścicielka musi być internetową ninją. Warto jednak być świadomą właścicielką firmy, która wie jakie pytania zadawać.

W czasie bezpłatnych konsultacji online podpowiadam jak i gdzie promować firmę, aby dotrzeć do większego grona potencjalnych odbiorców

A co najważniejsze pozycjonowanie, nad którym pracujemy z zespołem LBC, zapewnia obecność członkini na pierwszej stronie google.

3. Potrzebuję dostępu do bazy sprawdzonych firm.

Kiedy firma się rozwija pojawia się potrzeba korzystania z usług sprawdzonych i rzetelnych firm. Ale skąd pewność, że ta czy inna firma znaleziona w internecie jest rzeczywiście rzetelna i sprawdzona, czy można jej zaufać? 

Społeczność LBC to grupa kobiet, które znamy na co dzień, lubimy się, rozmawiamy, mamy większą siłę i moc. Historie właścicielek, ich wartości, podejście do świata, czy biznesu, mówią więcej niż piękna reklama czy atrakcyjna zniżka. Korzystamy z ich usług bo wierzymy, że za tym co robią stoi dużo więcej niż piękne opakowanie.

W naturalny sposób polecamy też swoje usługi. Bo wiemy, że działa to w dwie strony.

4. Szukam bodźca do zmian

Na pewno znasz wiele fantastycznych kobiet, które Cię inspirują i dają pozytywnego kopa do działania. Pamiętaj, że one też kiedyś zaczynały, szukały swojego miejsca w świecie biznesu czy odpowiedzi na nurtujące pytania. Chciały zmiany i ją zrealizowały. Ważne, aby szukać odpowiedzi i realnie zmieniać, a nie tylko tym myśleć. To właśnie społeczność może być tym bodźcem do zmiany, a właściwie czyny członkiń takiej społeczności.

W LBC nie ma słowa, że się nie uda, że nie warto. Słowo ZMIANA to najczęściej używane słowo, zarówno wśród aktualnych członkiń, jak i tych kobiet, które decydują się dołączyć. Chcą zmiany, nie wiedzą czasem jakiej dokładnie. Ale są na nią gotowe.

5. Szukam platformy, gdzie sprzedaż produktów czy usług nie jest najważniejsza w budowaniu relacji. 

To oczywiste, że bez sprzedaży Twoja firma nie będzie istniała. Warto jednak wziąć pod uwagę, że można sprzedawać przyjemniej. Pracować z klientami, których lubisz, a nie unikasz kolejnych spotkań. W społeczności LBC bardzo dużo mówimy o wartościach, odkrywaniu misji życiowej, pracy nad wizją firmy czy celach. Wierzę, że to podstawa dobrej sprzedaży. W sprzedaży ważne są relacje, szczególnie te długofalowe. Z obserwacji widzę, że bardzo łatwo mieć szybki, zmanipuolwany strzał, ale prawdziwą sztuką jest sprzedawać wiele razy i różne produkty tej samej osobie.

6. Nie mam wystarczającej wiedzy o wszystkich tematach związanych z prowadzeniem firmy.

Start nowego biznesu jest prosty, wystarczy trochę odwagi i poznanie podstawowych przepisów. Jednak później nie zawsze jest tak różowo. Szybko okazuje się, że musisz być alfą i omegą, bo czujesz odpowiedzialność za firmę i zespół. W LBC pokazujemy, że nie musisz znać się na wszystkim. Aby myśleć o dalszym rozwoju biznesu trzeba pomyśleć o układaniu procesów, strategii, delegowaniu zadań. Zachęcamy do odkrywania swoich talentów i poznawaniu umiejętności. Najlepszy biznes to taki, który daje nam satysfakcję a nie frustrację oraz rozwija się dzięki jasno sprecyzowanym wartościom.

7. Chcę świadomie budować mój wizerunek w sieci.

Pobudzam wiarę w Ciebie. Tak! Jeśli jesteś w swojej branży 10 czy 20 lat to chyba czas aby samej przed sobą potwierdzić, że jednak wiesz co nieco o tej branży. Nie chodzi o kreowanie wizji Ciebie, z którą będziesz się męczyć i będzie jak kula u nogi. Pytanie jak świadomie zaplanować działania, aby realizować je w swoim tempie, w zgodzie ze sobą, biorąc pod uwagę najnowsze trendy czy dostępne narzędzia. 

W LBC pokazujemy, że wizerunek w sieci, a właściwie spójność przekazu w internecie ma znaczenie dla potencjalnych odbiorców. W świecie gdzie można wszystko sprawdzić warto wykorzystać dostępne narzędzia do zwiększenia widoczności w internecie. W czasie bezpłatnych konsultacji online podpowiadam jak “posprzątać internet”, aby to co chcesz zobaczyć na swój temat było dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Zawsze podkreślam, że budowanie wizerunku w sieci to konkretna praca, samo się nie zrobi. I nie warto czekać, aż ktoś przyjdzie i da złote propozycje. Trzeba poszukać, poćwiczyć, porozmawiać o potrzebach i celach. W ramach indywidualnych konsultacji pomagam w robieniu kolejnych kroków. Członkinie publikują swoje pierwsze artykuły na ladybusiness.pl, nagrywają swoje pierwsze video czy budują swoje społeczności online czy w środowisku lokalnym.

A poza LBC zachęcam do dołączenia do kampanii #zamieniamanonimowośćwrozpoznawalność w grupie FB Zamień anonimowość w rozpoznawalność.

8. Chcę wiedzieć czy idę w dobrym kierunku? Jak robią to inne kobiety?

Już działasz, masz pomysł, strategię, choć chciałabyś dowiedzieć jak widzą to inne kobiety, które pochodzą z innych regionów czy branż, a także mają długoletnie doświadczenie (warunkiem dołączenia do lBC jest posiadanie własnej marki minimum 2 lata lub 5 lat na kierowniczym stanowisku).

Często to samo zagadnienie widziane oczami różnych doświadczeń może wyglądać zupełnie inaczej. Warto, w zaufanej grupie, zapytać o inny punkt widzenia czy opinię. I uwaga nie ma krytyki czy oceniania, pojawiają się pytania, które pomagają w zmianie myślenia i spojrzenia na różne zagadnienia. Uczymy się też przyjmować inny punkt widzenia, szanujemy zdanie innych. W poszukiwaniu różnych rozwiązań często obserwuję jak członkinie wychodzą poza utarte, znane już schematy.

9. Chcę wiedzieć co jest moim wyróżnikiem, specjalizacją.

To niezwykła obserwacja, że wśród 92 kobiet (aktualna liczba członkiń – stan na 10.2020) ich wiedza czy specjalizacja jest tak różnorodna, interesująca i inne kobiety chcą wiedzieć więcej na dany temat.  Uwierzysz a może nie,  ale bardzo często właścicielki firm przez wiele lat nie zastanawiają się nad tym w czym są najlepsze, w czym mogę wesprzeć inną osobę,  że w ogóle tak jest. Wydaje się im, że przecież wszyscy znają się na prawie, psychologii, logistyce, że to co robią jest oczywiste, nie warto o tym mówić. Czyżby? Za czasem dowiadują się, że istnieje coś takiego jak hydraulika siłowa, odczyt planu duszy, zamówienia do wszechświata czy fit out. Odkrywają też jaką wartość niesie za sobą delegowanie zadań, projektów zaufanej osobie. U nas słowo Ekspertka nabiera innego – bardzo pozytywnego i wartościowego wymiaru. Dajemy też możliwość członkiniom by odkrywały i dzieliły się swoimi specjalizacjami w różnorodnych formach komunikacji.

Stworzyliśmy także specjalną zakładkę Ekspertki, gdzie promujemy i pokazujemy wspaniałe specjalistki.

10. Chcę otaczać się osobami, które mnie inspirują a nie krytykują

Pozytywna energia rodzi pozytywne działania. Członkinie poprzez wymianę wiedzy i wzajemną wymianę uczą się patrzeć na świat zupełnie inaczej. Co nie oznacza, że oglądamy świat przez różowe okulary. Wielokrotnie rozmawiamy, że każda z nas ma w swoim życiu ludzi, którzy doskonale wiedzą jak podciąć skrzydła. Uczymy się wzajemnie jak ich się pozbyć;-) Po co nam osoby ze złą energią? Niczego nie wnoszą do naszego życia, a wręcz zabierają. Jeśli ktoś jest gotowy i zainteresowany to podpowiadamy, które warsztaty czy grupy wspierają nasze działania, pomagają pobudzić naszą intuicję. Dzięki czemu wzrastamy wspólnie w tych działaniach. Bo w grupie jest największa siła.

Szukasz takiej społeczności jak LBC?;-) Napisz i zapytaj jak dołączyć agnieszka@ladybusinessclub.com

fot. Paulina Haak

Udostępnij

Dołącz do Platformy LBC i korzystaj z wiedzy przedsiębiorczych kobiet biznesu

Napisz do nas