Anetę Pondo, redaktor naczelną magazynu „Miasto Kobiet” poznałam 7 lat temu. Od tamtej pory nasze drogi co jakiś czas się przecinają, ostatnio podczas projektu dla polskiej marki modowej. Kiedy usłyszałam, że pisze książkę z wielką ciekawością czekałam na jej ukończenie. Nie tylko na formę, zaproszonych rozmówców, ale także na kunszt pisarski autorki.

„Mocne rozmowy” to pięć wywiadów wywiadów ze niezwykle inspirującymi, podziwianym i barwnymi osobami, choć szczerze mówiąc, dwóch z pięciu wcześniej nie znałam (uśmiech).

Monika Jurczyk, Olga Budzyńska, Dagmara Skalska, Michał Godlewski i Joanna Husaskowska to pięć bardzo ciekawych, wielobarwnych osobowości z różnymi historiami, pasjami oraz życiowymi doświadczeniami. Aneta fantastycznie pokazała ich charaktery, misje życiowe, co dobrego robią dla siebie i dla świata. Jest wiele elementów, które łączy te pięć osób. Pierwsze, co przyszło mi do głowy, to akceptacja siebie, olbrzymia chęć poznania siebie, ogromna szczerość wobec siebie i wobec innych oraz przepiękna autentyczność w tym co robią.

zrzut-ekranu-2019-11-27-o-16-07-54

Od jakiegoś czasu głęboko wierzę, że książki, na które akurat trafiamy nie przychodzą do nas przypadkiem. Z Mocnymi Rozmowami jest podobnie, trafiły do mnie w roku, w którym przyglądam się sobie, swojemu ciału i duszy, badam, szukam i chcę rozwijać. A w tych wywiadach znalazłam wiele cząstek siebie, swoich historii, czasem tych, o których pamiętam słabo albo nie chcę pamiętać.

Piękne w tych wywiadach jest to, że oprócz wielu mocnych i życiowych mądrości, chwil wzruszeń, inspiracji i podziwu to dotykają prawdy i wolności. Tylko głębokie i takie szczere poznanie siebie może przynieść nam spokój i jednocześnie pokazać kierunek dalszego działania.

Warto sięgnąć po tę książkę, nawet jeśli nie znacie tytułowych rozmówców, bo mają wiele do powiedzenia i dowiecie się także o kilku metodach na lepsze odkrycie siebie, między innymi, taniec 5Rytmów, techniki oddychania czy Calligraphy Health System.

Przyznam, że zastanawiałam się dlaczego autorka książki wybrała akurat te osoby do wywiadów. Teraz wiem i czuję, że chciała coś przekazać, zachęcić do otwartości, poznania siebie i obudzić czytelnika do lepszego życia. Udało się jej to znakomicie. Mocne rozmowy są mocne nie tylko ze względu na mocne otwarcie się i szczerość rozmówców, ale dlatego, że wszyscy pięknie pokazują swoją moc, życiowe misje. Jestem przekonana, że warto ją mieć w swojej biblioteczce lub podarować komuś bliskiemu.

Książka dostępna w przedsprzedaży >>>TUTAJ<<< 

Autor: Emilia Bartosiewicz – Brożyna, redaktor naczelna LadyBusiness.pl, założycielka Lady Business Club, ekspert osobistego PR w internecie, pomysłodawczyni plebiscytu dla właścicielek firm Lady Business Awards

aneta pondo | mocne rozmowy

Czytaj także