Dorota Waga

fot. Lidia Skuza

W ramach odpowiedzialności społecznej biznesu, stale wspiera Ośrodek Wychowawczy Panda dla dzieci i młodzieży. Działa aktywnie, jako członek założyciel Stowarzyszenia „ Warkocz Pilicy”, na rzecz lokalnych inicjatyw turystycznych i społecznych.

Od dziecka ceniła ludzi, którzy tworzyli wielkie projekty, jednocześnie zjednując sobie przychylność i sympatię innych. Mierząc się z życiem, samodzielnie dokonywali wyborów.

Początki w hotelarstwie

Przeczuwałam, że moja kariera zawodowa, zostanie z góry zaplanowana i skazana na łatwy sukces w rodzinnej firmie. Wszystko wskazywało na to, że zacznę przygodę z hotelarstwem w rodzinnej posiadłości, w skład której wchodzi Hotel Sielanka nad Pilicą– wyznaje Dorota Waga.

Życie napisało szczęśliwie inny, ambitny i pełen zwrotów akcji scenariusz. Jako młoda kobieta, znalazła się w Słonecznej Toskanii, a pracę w hotelu zaczęła od… ścielenia łóżek, sprzątania apartamentów czy przygotowywania porannego cappuccino gościom pięknej renesansowej willi, sieneńskich patrycjuszy. Jako osobie ambitnej i pomysłowej, po pewnym czasie zlecono zarządzanie całym obiektem. W ten sposób mogła wdrażać w życie swoją wizję gościnności polsko-włoskiej.

Włsane SPA w Toskani

Po kilku latach, spełniła swoje wielkie marzenie. Założyłam własną firmę i otworzyła pierwsze w Toskanii SPA, znajdujące się w historycznym budynku. Przez kilka lat z pasją i sukcesem zarządzała całym obiektem oraz podległym jej zespołem.

Obecna działalność Doroty Wagi

Dzisiaj świadomie wróciłam do korzeni i tradycji polskiego hotelarstwa. Wraz z wiekiem i dojrzałością przyszła pewność, że bez ograniczeń może budować biznes w oparciu o rodzinną firmę. Mieszkam w Polsce, gdzie moje doświadczenia w hotelarstwie okazują się bezcenne. Pełnię rolę prezesa oraz głównego zarządcy w firmie, która nieprzerwanie od lat tworzy najwyższe standardy usług.

Zarządza rodzinną, ponad 100 hektarową posiadłością, położoną w Warce. Jest tu prestiżowy i znany w Europie Ośrodek Jeździecki z pensjonatem dla koni, Centrum przygotowań piłkarskich, oraz elitarny klubowy, czterogwiazdkowy Hotel Sielanka nad Pilicą w otoczeniu pięknych łąk i lasów.

Osiągnięcia

Do największych sukcesów zawodowych zalicza Organizację Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami oraz uczestnictwo w Mistrzostwach Europy Euro 2012 jako baza pobytowa i treningowa dla narodowej drużyny Chorwacji.

Moje życiowe doświadczenie, szacunek do ludzi i ich pracy, łatwość znajdowania sojuszników dają mi niezależność w biznesie. Jestem pasjonatką uroków życia, dlatego prowadząc rodzinną firmę stworzyłam równocześnie portal Słoneczna Toskania. Organizuję W Toskani pobyty szyte na miarę dla najbardziej wymagających, łączę w swojej propozycji doświadczenie, wiedzę, osobiste zaangażowanie w powodzenie każdej toskańskiej przygody.

W ramach projektu Sielanka Travel organizowane są  grupowe wyjazdy tematyczne. Cykl wyjazdów Wine & Friends,  warsztaty narciarskie  dla pań czy Travel & Cook. Zespół Sielanki Travel to  pełne pasji kobiety, które są w stanie zorganizować podróż marzeń dla najbardziej wymagających  klientów.

Zainteresowania

Podróże, sport, społeczne i geopolityczne zagadnienia międzynarodowe

W czym mogę pomóc innym

Planowanie i strategia rozwoju, zarządzanie organizacją, strategie marketingowe, negocjacje.

Misja Doroty

Rozpalać radość życia, we wszystkich płaszczyznach mojej działalności.

Kontakt: www.altera.pl www.sielanka.pl

Dołącz do przedsiębiorczych kobiet, które stawiają na współpracę, rozwój i budowanie pozytywnego wizerunku oraz wzajemne wsparcie i wymianę doświadczenia. Zgłoś się lady@ladybusinessclub.com lub wejdź na stronę www.ladybusinessclub.com

Poznaj również

Grażyna Jaworska - Piotrowska

Grażyna Jaworska - Piotrowska

Kinga Brix Grobelna

Kinga Brix Grobelna

Justyna Toros

Justyna Toros

Beata Block

Beata Block

Małgorzata Lewkowska

Małgorzata Lewkowska

Justyna Qunio

Justyna Qunio

Anika Myśliwiec

Anika Myśliwiec

Dorota Rycharska

Dorota Rycharska