Dorota Waga

fot. Lidia Skuza

W ramach odpowiedzialności społecznej biznesu, stale wspiera Ośrodek Wychowawczy Panda dla dzieci i młodzieży. Działa aktywnie, jako członek założyciel Stowarzyszenia „ Warkocz Pilicy”, na rzecz lokalnych inicjatyw turystycznych i społecznych.

Od dziecka ceniła ludzi, którzy tworzyli wielkie projekty, jednocześnie zjednując sobie przychylność i sympatię innych. Mierząc się z życiem, samodzielnie dokonywali wyborów.

Początki w hotelarstwie

Przeczuwałam, że moja kariera zawodowa, zostanie z góry zaplanowana i skazana na łatwy sukces w rodzinnej firmie. Wszystko wskazywało na to, że zacznę przygodę z hotelarstwem w rodzinnej posiadłości, w skład której wchodzi Hotel Sielanka nad Pilicą– wyznaje Dorota Waga.

Życie napisało szczęśliwie inny, ambitny i pełen zwrotów akcji scenariusz. Jako młoda kobieta, znalazła się w Słonecznej Toskanii, a pracę w hotelu zaczęła od… ścielenia łóżek, sprzątania apartamentów czy przygotowywania porannego cappuccino gościom pięknej renesansowej willi, sieneńskich patrycjuszy. Jako osobie ambitnej i pomysłowej, po pewnym czasie zlecono zarządzanie całym obiektem. W ten sposób mogła wdrażać w życie swoją wizję gościnności polsko-włoskiej.

Włsane SPA w Toskani

Po kilku latach, spełniła swoje wielkie marzenie. Założyłam własną firmę i otworzyła pierwsze w Toskanii SPA, znajdujące się w historycznym budynku. Przez kilka lat z pasją i sukcesem zarządzała całym obiektem oraz podległym jej zespołem.

Obecna działalność Doroty Wagi

Dzisiaj świadomie wróciłam do korzeni i tradycji polskiego hotelarstwa. Wraz z wiekiem i dojrzałością przyszła pewność, że bez ograniczeń może budować biznes w oparciu o rodzinną firmę. Mieszkam w Polsce, gdzie moje doświadczenia w hotelarstwie okazują się bezcenne. Pełnię rolę prezesa oraz głównego zarządcy w firmie, która nieprzerwanie od lat tworzy najwyższe standardy usług.

Zarządza rodzinną, ponad 100 hektarową posiadłością, położoną w Warce. Jest tu prestiżowy i znany w Europie Ośrodek Jeździecki z pensjonatem dla koni, Centrum przygotowań piłkarskich, oraz elitarny klubowy, czterogwiazdkowy Hotel Sielanka nad Pilicą w otoczeniu pięknych łąk i lasów.

Osiągnięcia

Do największych sukcesów zawodowych zalicza Organizację Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami oraz uczestnictwo w Mistrzostwach Europy Euro 2012 jako baza pobytowa i treningowa dla narodowej drużyny Chorwacji.

Moje życiowe doświadczenie, szacunek do ludzi i ich pracy, łatwość znajdowania sojuszników dają mi niezależność w biznesie. Jestem pasjonatką uroków życia, dlatego prowadząc rodzinną firmę stworzyłam równocześnie portal Słoneczna Toskania. Organizuję W Toskani pobyty szyte na miarę dla najbardziej wymagających, łączę w swojej propozycji doświadczenie, wiedzę, osobiste zaangażowanie w powodzenie każdej toskańskiej przygody.

W ramach projektu Sielanka Travel organizowane są  grupowe wyjazdy tematyczne. Cykl wyjazdów Wine & Friends,  warsztaty narciarskie  dla pań czy Travel & Cook. Zespół Sielanki Travel to  pełne pasji kobiety, które są w stanie zorganizować podróż marzeń dla najbardziej wymagających  klientów.

Zainteresowania

Podróże, sport, społeczne i geopolityczne zagadnienia międzynarodowe

W czym mogę pomóc innym

Planowanie i strategia rozwoju, zarządzanie organizacją, strategie marketingowe, negocjacje.

Misja Doroty

Rozpalać radość życia, we wszystkich płaszczyznach mojej działalności.

Kontakt: www.altera.pl www.sielanka.pl

Dołącz do przedsiębiorczych kobiet, które stawiają na współpracę, rozwój i budowanie pozytywnego wizerunku oraz wzajemne wsparcie i wymianę doświadczenia. Zgłoś się lady@ladybusinessclub.com lub wejdź na stronę www.ladybusinessclub.com

Poznaj również