Daria Prochenka

fot. Agnieszka Wanat

Daria Prochenka w ciągu 5 lat z małego start upu rozwinęła firmę, która, w tak bardzo konkurencyjnej branży kosmetycznej, znalazła solidne miejsce na rynku Polskim. Kosmetyki Clochee bez kompleksów stoją na półkach wśród znanych, światowych marek.

Jednocześnie zbudowała zespół współpracowników składający się z pasjonatów, którzy z niesamowitą energią i zaangażowaniem codziennie kreują nowe produkty, zdobywają nowe punkty dystrybucji i zdobywają rynek. Clochee oprócz marki stał się także pożądanym miejscem pracy.

Jestem dumna, że z małej szczecińskiej firmy staliśmy się partnerem dostrzeganym przez dużych dystrybutorów i zagranicznych partnerów. Możemy pochwalić się produktem, który bez problemy konkuruje ze światowymi markami, które wcześniej tylko podziwiałam. Utrzymanie i rozwinięcie marki przez najtrudniejszych 5 pierwszych lat to także duże wyzwanie. Myślę, że udało mi się to znakomicie- mówi Daria Prochenka.

Clochee logoClochee s. z o. o. to producent kosmetyków naturalnych i organicznych do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W naszych produktach nie ma parabenów, silikonów, sztucznych aromatów, czy barwników.  Stosujemy surowce z certyfikatami, dlatego naszą siłą jest doskonała skuteczność i wysoka jakość kosmetyków.
Misją firmy oprócz dostarczenia zdrowych produktów jest także zapakowanie ich w ekologiczny sposób. Wybieramy ekskluzywne szklane butelki i tworzywa 100% po recyklingu. Pokazujemy w ten sposób, że zdrowe, naturalne produkty mogą być jednocześnie eleganckie i piękne.
Z roku na rok marka dynamicznie rozwija się zwiększając portfolio produktowe oraz kanały dystrybucji, w tym export. Rozpoczynając od 6 kosmetyków, doszliśmy aktualnie do około 90 pozycji asortymentowych oraz do ponad 200 kanałów dystrybucji w Polsce. Mamy także 5 głównych partnerów zagranicznych w takich krajach jak Kanada, Emiraty Arabskie, Włosy, Tajwan czy Wielka Brytania, a w Warszawie powstało nasze pierwsze fimowe SPA.

Dzisiaj marka posiada najbardziej prestiżowe miejsca dystrybucji w Polsce tj: Perfumeria Douglas, Aelia Duty Free (lotnisko), Baltona (lotnisko), Sephora (online) oraz prowadzić i utrzymać sprzedaż marki na zagranicznych rynkach.

Nagrody, wyróżnienia i certyfikaty Clochee

  • Vegan Society – towarzystwa wegańskiego z UK,
  • Znak V – przyznawany przez Międzynarodową Fundację na rzecz Zwierząt Viva,
  • Best Beauty Buys – magazynu Instyle,
  • Glammies – magazynu Glamour,
  • EIBA – magazynu ELLE,
  • Qltowy koncept i Qltowy kosmetyk – magazynu Kosmetyki.

Kontakt: www.clochee.com

Poznaj również

Tatiana Dembska

Tatiana Dembska

Marzanna Nikliborc

Marzanna Nikliborc

Paulina Sosnowicz

Paulina Sosnowicz

Marta Piasecka

Marta Piasecka

Emilia Pienicka

Emilia Pienicka

Katarzyna Szymecka

Katarzyna Szymecka

Małgorzata Bujak

Małgorzata Bujak

Lidia Zwierzak

Lidia Zwierzak