Misją marki jest dostarczanie zdrowia, bezpieczeństwa i spokoju poprzez projektowanie i produkowanie ekologicznych drzwi na całe życie. Zmotywowany zespoł profesjonalistów stale dąży do wyznaczania rynkowych kierunków rozwoju produktu.

O firmie

CAL to uporządkowana firma rodzinna, z systemem zarządzania bazującym na lean management i czerpiącym z Theory of Constraints. Aktualnie firma zatrudnia ponad 100 osób. Jest liderem produkcji drzwi zewnętrznych. Posiada bogate portfolio ponadczasowych wzorów drzwi wewnętrznych, które produkuje od lat. Od 35 lat istnienia ciągle doskonali swój produkt. Wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak wręg antywyważeniowy, opatentowana Termiczna Osłona Podproża (TOP®) czy sterowanie zdalne, które później stają się standardem na rynku.

Wyróżnienia

Firma drzwi CAL otrzymała:

  • Dwa wyróżnienia w konkursie TOPTen na najlepszą stolarkę budowlaną.
  • Srebrny Dyplom w kategorii Firma Polska, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa.
  • Nagrodę Lider Innowacji w Branży Stolarki Budowlanej, przyznawany przez Ekskluzywną Stolarkę VIP (CAL ZNALAZŁ się w doborowym gronie firm takich jak: Fakro i ROTO).
  • Nagrodę w kategorii „Innowacyjny Producent Drzwi 2018” od Polskiego Klastra Budowlanego.

Aby zapewnić ostateczną dbałość o nasz produkt marka wprowadziła autoryzację grup montażowych (AGM). Dzięki temu daje pewność, że drzwi będą zamontowane przez fachowców posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Markowe produkty od CAL można kupić w całej Polsce. Dostępne są też za granicą: w Irlandii, Niemczech, na Litwie czy w Kanadzie.

Sukces firmy to gwarancja stabilizacji i pewności, że firma przetrwa każdy kryzys. Stawia na sprawdzonych, renomowanych dostawców. Są to m.in. Winkhaus, VBH, Teknos czy 3M.

Ekologia CAL

Świadomi tego, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu, w 2017 roku firma zainicjowała politykę produkcji opartą na modelu „Drzewo za drzwi” i rozpoczęła odsadzanie lasu. W miejsce jednego ściętego drzewa sadzi nawet 2 sadzonki. Robi to wiosną, przy zaangażowaniu pracowników firmy, którym nie jest obojętny los drzewostanu w Polsce. To inicjatywa, którą będzie kontynuować również w kolejnych latach.

Firma dba o środowisko naturalne poprzez produkowanie drzwi z najbardziej ekologicznego materiału, jakim jest drewno. Używa wodorozcieńczalnych, przyjaznych środowisku lakierów i wosków, pomaga też organizacjom społecznym. Tylko w 2019 roku wsparła takie inicjatywy, jak Winter Games Festival w Suwałkach, formę e-sportu skierowaną do młodzieży. Poza tym, Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej przekazała drzwi swojej produkcji.

Działalność charytatywna firmy CAL

Pomogła również Stowarzyszeniu Kibiców Wigier Suwałki „Forza Wigry” wyremontować Świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań”. Na ten cel przekazała również drzwi. Kontynuowała także akcję „Drzewo za drzwi” sadząc 7 tys. drzew na terenie byłego wysypiska przy ul. Dmowskiego w Suwałkach. Tak powstał zręb nowego parku miejskiego. Przyłączyła się do inicjatywy „26 jezior” Huberta Stojanowskiego, który postanowił opłynąć wszystkie jeziora najstarszego w Polsce parku krajobrazowego kajakiem grenlandzkim – w tym celu firma wyprodukowała m. in. wiosło wg przekazanego projektu.

Przekazała również datek na rzecz młodej konstruktorki – Zofii, która znalazła się w Kadrze Narodowej reprezentacji Polski w modelarstwie lotniczym (zawody w Mistrzostwach Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów). Co roku wspiera również Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

„CAL” to nasze życie. Kochamy drewno, ta pasja pozwala nam spełniać marzenia naszych Klientów – marzenia o pięknym domu– mówi w imieniu firmy Dyrektor Zarządzająca Sylwia Ciszewska.

Kontakt: www.drzwi-cal.pl

Poznaj również