Sylwia Ciszewska

Prokurentka i Dyrektor Zarządzająca firmy rodzinnej CAL prawdziwe drzwi. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Master of Business Administration (MBA) na Danube University w Austrii. Ukończyła także studia podyplomowe: „Negocjacje i Mediacje” w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz „Zarządzanie portfelem projektów wg teorii ograniczeń” w Wyższej Szkole Menedżerskiej z patronatem Mandarine Project Partners.

Sylwia Ciszewska

15 lat pracowała w nadzorze lotniczym, odpowiadając m.in. za współpracę z organizacjami międzynarodowymi, przygotowywanie liberalizacji prawa, negocjacje umów międzynarodowych czy pozyskanie środków UE dla branży lotniczej.

Od 2018 roku członkini Rady Eksperckiej Instytutu Promocji Trzeciego Sektora. Zorientowana na rozwój, dobra facylitatorka, nastawiona na rozwiązywanie problemów. Szybko i chętnie się uczy. Lubi ludzi. Prywatnie żona i mama. Edukatorka domowa starszej córki.

Uzyskała tytuł Kobiety Branży Stolarki 2017. Podążając za mottem „Bo w życiu trzeba pozostawić po sobie coś więcej niż nagrobek” przez 2 lata prowadziła, jako wolontariuszka, fundację Daj Mi Skrzydła, która pod jej kierownictwem rozwinęła swoją działalność w zakresie wizerunkowym (strona internetowa, media społecznościowe) oraz możliwości nowoczesnego fundrisingu (wpłaty via facebook, wpłaty on-line, współpraca z charytatywni.allegro, z siepomaga.pl).

Subiektywna recepta na sukces? Rób to, co kochasz i stawiaj sobie stale nowe wyzwania. Otaczaj się ludźmi, którzy cię motywują. Pracuj dla celu, który jest dla Ciebie ważny. Bądź otwarta na nowe, które przynosi los. Postrzegaj zmiany jako szansę do rozwoju. Dostrzegaj i wykorzystuj synergię. Działaj!

ZAINTERESOWANIA: Nowoczesna edukacja – wierzy, że nauka może i powinna być przyjemnością, a dziecko powinno radośnie odkrywać świat wspierane przez dorosłych tworzących warunki do holistycznego rozwoju. W wolnym czasie zajmuje się ogrodem upiększając jego część ozdobną, ale też kultywując część pożyteczną – wierzy, że dobre jedzenie to dobre zdrowie.

W CZYM MOGĘ POMÓC INNYM: Mogę pomóc w pięknym zamknięciu domu prawdziwymi drzwiami – drzwiami CAL. Chętnie podzielę się doświadczeniem w zakresie zarządzania oraz edukacji domowej. Wspieram w przypadku załamania motywacji do osiągania celów.

cal-logo-bez-tlaO FIRMIE: Misją marki jest dostarczanie zdrowia, bezpieczeństwa i spokoju poprzez projektowanie i produkowanie ekologicznych drzwi na całe życie, ze stałym dążeniem zmotywowanego zespołu profesjonalistów do wyznaczania rynkowych kierunków rozwoju produktu.

CAL to uporządkowana firma rodzinna, z systemem zarządzania bazującym na lean management i czerpiącym z Theory of Constraints. Aktualnie firma zatrudnia ponad 100 osób i jest liderem produkcji drzwi zewnętrznych. Posiada bogate portfolio ponadczasowych wzorów drzwi wewnętrznych, które produkuje od lat. Od 35 lat istnienia ciągle doskonali swój produkt i wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak wręg antywyważeniowy, opatentowana Termiczna Osłona Podproża (TOP®) czy sterowanie zdalne, które później stają się standardem na rynku.

Tylko w 2019 roku otrzymała dwa wyróżnienia w konkursie TOPTen na najlepszą stolarkę budowlaną oraz dwie nagrody za innowację: Srebrny Dyplom w kategorii Firma Polska, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa, Lider Innowacji w Branży Stolarki Budowlanej, przyznawany przez Ekskluzywną Stolarkę VIP (CAL ZNALAZŁ się w doborowym gronie firm takich jak: Fakro i ROTO) oraz nagrodę w kategorii „Innowacyjny Producent Drzwi 2018” od Polskiego Klastra Budowlanego.

Aby zapewnić ostateczną dbałość o nasz produkt marka wprowadziła autoryzację grup montażowych (AGM), dając pewność, że drzwi będą zamontowane przez fachowców posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Markowe produkty od CAL można kupić nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą: w Irlandii, Niemczech, na Litwie czy w Kanadzie.

Na pierwszym miejscu stawiamy uczciwość wobec Klienta. Nazwisko założyciela w nazwie spółki zobowiązuje do przestrzegania wartości uniwersalnych, które nie podlegają modom czy trendom marketingowym. Dlatego mówimy prawdę o naszych wyrobach – ich wiarygodność potwierdzają liczne certyfikaty wydawane przez niezależne instytucje (rok 2019 zakończyliśmy jako pierwszy i jedyny polski producent drzwi zewnętrznych, którego produkty znalazły się w międzynarodowej bazie danych komponentów do domów energooszczędnych i pasywnych niemieckiego Instytutu PHI w Darmstadt).

Sukces firmy to gwarancja stabilizacji i pewności, że firma przetrwa każdy kryzys. Stawia na
sprawdzonych, renomowanych dostawców, takich jak m.in. Winkhaus, VBH, Teknos czy 3M.

Świadomi tego jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu w 2017 roku, firma zainicjowała politykę produkcji opartą na modelu „Drzewo za drzwi” i rozpoczęła odsadzanie lasu. W miejsce jednego ściętego drzewa sadzi nawet 2 sadzonki. Robi to wiosną, przy zaangażowaniu pracowników firmy, którym nie jest obojętny los drzewostanu w Polsce. To inicjatywa, którą będzie kontynuować również w kolejnych latach.

Poza dbałością o środowisko naturalne poprzez produkowanie drzwi z najbardziej ekologicznego materiału, jakim jest drewno i używaniem wodorozcieńczalnych, przyjaznych środowisku lakierów i wosków, pomaga też organizacjom społecznym. Tylko w 2019 roku wsparła takie inicjatywy, jak Winter Games Festival w Suwałkach, formę e-sportu skierowaną do młodzieży. Poza tym, Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej przekazała drzwi swojej produkcji. Pomogła również Stowarzyszeniu Kibiców Wigier Suwałki „Forza Wigry” wyremontować Świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” – na ten cel przekazała również drzwi. Kontynuowała także akcję „Drzewo za drzwi” sadząc 7 tys. drzew na terenie byłego wysypiska przy ul. Dmowskiego w Suwałkach. Tak powstał zręb nowego parku miejskiego. Przyłączyła się do inicjatywy „26 jezior” Huberta Stojanowskiego, który postanowił opłynąć wszystkie jeziora najstarszego w Polsce parku krajobrazowego kajakiem grenlandzkim – w tym celu firma wyprodukowała m. in. wiosło wg przekazanego projektu.
Przekazała również datek na rzecz młodej konstruktorki – Zofii, która znalazła się w Kadrze
Narodowej reprezentacji Polski w modelarstwie lotniczym (zawody w Mistrzostwach Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów). Co roku wspiera również Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

W październiku 2019 r. ponad pół tysiąca osób wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie charytatywnym na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami, który odbył się w Sali im.
Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury. W ramach koncertu charytatywnego, który
zorganizowały firma CAL prawdziwe drzwi oraz Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” zebrano 37.573,18 złotych. Na scenie wystąpiła Maria Sadowska wraz z zespołem NO LOGO. W planach jest kolejny koncert!

„CAL” to nasze życie. Kochamy drewno, ta pasja pozwala nam spełniać marzenia naszych Klientów – marzenia o pięknym domu.

Kontakt: www.drzwi-cal.pl