W branży edukacyjnej od 18 lat, początkowo jako specjalista do nauczania języków obcych, a od 3 lat rozwija autorski program SUPERMINDS. Jego misją jest intensywny rozwój u dzieci i młodzieży inteligencji analityczno – matematycznych, kompetencji biznesowych, językowych i programistycznych, czyli tych kompetencji, które będą kluczowe na przyszłych rynkach pracy.

Jej autorski program jest SZANSĄ dla wszystkich aby osiągnąć ponadprzeciętne umiejętności szybkiego liczenia niezależnie od predyspozycji matematycznych lub ich braku. Każdy absolwent Superminds potrafi mnożyć liczby wielocyfrowe w pamięci, dodawać i odejmować w tempie poniżej kilku sekund, choć zdaniem Anety jest to efekt uboczny. Matematyka mentalna jest narzędziem do osiągnięcia głównego celu programu czyli rozwoju inteligencji matematycznej we wszystkich obszarach, nie tylko szybkim liczeniu.

OSIĄGNIĘCIA:

Pierwsza i jedyna Europejka, która uzyskała certyfikację na poziomie KYU 3 nadaną przez Związek Sorobanu w Japonii.

I miejsce w konkursie na najlepszy start up, organizowany na Uczelni Łazarski w Warszawie, przez uczelnię ASBIRO w 2018 roku.

Organizacja międzynarodowej konferencji na Uniwersytecie Łódzkim „Neuronauka w matematyce w oparciu o japoński soroban” oraz pierwsze w Polsce egzaminy międzynarodowe z arytmetyki mentalnej. Od tego momentu egzaminy są regularnie przeprowadzane kilka razy w roku w Polsce.

Organizacja konferencji prasowej wraz z prezesem Związku Sorobanu z Japonii.

Grant z Uniwersytetu Łódzkiego w obszarze międzynarodowego programu DysTEFL, dotyczący nauczania uczniów z dysleksją i innymi trudnościami,

Prelegent podczas konferencji metodycznych organizowanych prze Uniwersytecie Łódzkim oraz inne instytucje.

JEJ MOCNE STRONY:

 1. Zdolności kreatywno-analityczne, choć to połączenie pozornie może wydawać się niespójne. Uwielbia analizy, tabelki, na bazie których tworzy kreatywne rozwiązania;
 2. Komunikatywność – wspaniale nawiązuje i podtrzymuje relacji;
 3. Wystąpienia publiczne – dobrze czuje się w kontakcie z ludźmi.

Posiada szeroką bazę kontaktów w Polsce i za granicą, szczególnie w Japonii.

ZAINTERESOWANIA:

 • Ostatnio giełda papierów wartościowych 
 • Szydełkowanie – to prawdziwy relaks, kiedy chcę wyłączyć myślenie
 • Książki z zakresu neuronauki
 • Podróże i bieganie – to w mniejszości

O FIRMIE:

Akademia SUPERMINDS to miejsce, które rozwija 6 kluczowych kompetencji przyszłości, opracowanych w oparciu o raport OECD Future Education 2030: kompetencje matematyczne, naukowe, językowe, komputacyjne, społeczne i interpersonalne.

Układ zajęć

 • Zajęcia prowadzone są stacjonarnie oraz online, a grupą docelową są dzieci w wieku 5-16 lat.
 • Spotkania z dziećmi odbywają 1 raz w tygodniu na 60 min (dzieci 5-6 lat) lub 120 min.
 • Oprócz zajęć obowiązkowych każde dziecko może brać udział w dodatkowych spotkaniach (bezpłatnych), takich jak trening mentalny FLASH ANSAN, zajęcia z biznesu, konwersacje z jęz. angielskiego z lektorami anglojęzycznymi oraz lekcje japońskiego.
 • Podczas JEDNEJ LEKCJI realizowane są kilka modułów (arytmetyka mentalna – technika liczenia na japońskim sorobanie, neuromatematyka – techniki mnożenia, matematyka LEGO MoreToMath, eksperyment naukowy z profesorem anglojęzycznym).
 • Każdy kursant otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej, będącej symulacją rynku, poprzez którą dzieci uczą się biznesu, i na której znajdują się nagrane kursy w formie VOD.

ORGANIZACJA:

Obecnie Akademia Superminds ma 3 jednostki własne i 2 franczyzowe oraz prowadzi zajęcia zdalne, obsługuje też dział e-commerce z kursami w formie VOD.

Superminds jest gotowym programem do wdrożenia w każdej jednostce edukacyjnej (szkoła językowa, szkoła matematyki, szkoła programowania, szkoła prywatna lub publiczna) lub jako oddzielna jednostka franczyzowa.

Kontakt: www.supermindsacademy.com

Poznaj również