Ciepłe, rudobrązowe odcienie to obecnie jeden z największych hitów aranżacyjnych. Płytki i dekory imitujące miedź lub skorodowaną blachę podbiły serca wielbicieli stylu industrialnego. Nie każdy jednak dobrze czuje się w przestrzeniach loftowych. W przypadku wnętrz eleganckich doskonałym sposobem na wprowadzenie rudości i brązów są szklane mozaiki inspirowane bursztynem.

Mozaika szklana Ceramstic Tesoro to dekoracja o intrygującej strukturze i głębokich, bursztynowych odcieniach. Nieregularna powierzchnia efektownie rozprasza światło. Mozaika Tesoro doskonale komponuje się z cegłą oraz płytkami imitującymi miedź, na przykład tymi, z kolekcji Impressive.

Wraz z odcieniami bursztynu do wnętrz powraca złoto. Jest to ponadczasowy kolor, który wprowadza do przestrzeni ciepło i szyk. Złotobrązowe dekoracje stanowią eleganckie uzupełnienie aranżacji. Przykładem jest mozaika szklana Hard Candy Brown. Połyskujące, złotobrązowe szkiełka tworzą efekt niesamowitej głębi. Jest to propozycja, która może stanowić delikatny akcent lub stać się głównym elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia.

Mozaiki szklane to nie tylko piękne i eleganckie dekoracje, ale również niezwykle praktyczne rozwiązanie aranżacyjne. Arkusze na bazie elastycznej siatki bez problemu dopasowują się do nieregularnych powierzchni – kolumn, łuków, wypukłości. Dotyczy to w szczególności mozaik złożonych z drobnych elementów. Doskonale sprawdzą się one przy wykończeniu na przykład owalnej obudowy wanny, zaokrąglonej wnęki czy otoczenia lustra. Dodatkowo siatkę można dowolnie przycinać, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Mozaiki warto łączyć z płytkami w większych formatach, jednolitych kolorach i strukturze. Duże gładkie powierzchnie wspaniale komponują się z mozaikowymi dekorami, gdyż stanowią dla nich dyskretne tło i maksymalnie wydobywają ozdobny efekt.

Dossier produktów:

Mozaika szklana Hard Candy Brown ok. 53zł brutto/szt.

Mozaika szklana Tesoro ok. 101zł brutto/szt.

Vinderen Sp. z o.o. to polski producent i dystrybutor płytek ceramicznych marki Ceramstic, chemii budowlanej Rotberg oraz bezpiecznych, ekologicznych nawierzchni gumowych Rubtiler. Na dziesięciolecie istnienia firmy w 2013 r., do portfolio marek dołączył designerski brand produktów z betonu architektonicznego Morgan & Möller. www.vinderen.com

 

bursztyn | mozaika

Czytaj także