Inteligencja interpersonalna to prawdziwy katalizator sukcesu. Z badań przeprowadzonych przez Van Edwards wynika, że:

  • Ludzie o wysokiej inteligencji interpersonalnej zarabiają rocznie średnio 29 tysięcy dolarów więcej niż ludzie o niskim poziomie tych kompetencji.
  • Dziewięćdziesiąt procent najskuteczniejszych pracowników ma wysoki wskaźnik inteligencji interpersonalnej.
  • Ludzie sprawnie nawiązujący relacje interpersonalne są o 42 procent bardziej szczęśliwi i zadowoleni ze swojego życia.

Złamanie kodu ludzkich zachowań, to książka Vanessy van Edwards, na którą trafiłam w zeszłym miesiącu. Początkowo myślałam, że to kolejna pozycja na rynku, która zawiera wiedzę teoretyczną, badania naukowe i to wszystko. Kilka pierwszych stron mile mnie jednak zaskoczyło. Już na początku autorka zaprasza do wykonania testu badającego wskaźnik interakcji interpersonalnej. Wynik tekstu skłonił mnie do uważniejszego przyjrzenia się moim reakcjom i współpracy z innymi. Czy w relacjach kieruję się rzeczywiście intuicją, czy może obserwacją ludzi, a może zwyczajnie działa ich pierwsze wrażenie?

Ta książka wyjaśnia, jak działają ludzie – pisze we wstępie autorka, przedstawiając różne systemy i skróty, dzięki którym interakcje w domu, w pracy i w innych sytuacjach społecznych przestaną być jakimkolwiek wyzwaniem. Nie chodzi tu o umiejętności społeczne z gatunku tych, które się nabywa w szkole. Ta książka to pierwszy kompleksowy podręcznik wpływania na innych oparty na badaniach naukowych – a zarazem prezentujący zupełnie nowe podejście do budowania relacji międzyludzkich.

Każdy z rozdziałów jej książki pozwala opanować jeden z czternastu trików łamacza szyfrów zachowań. To proste, ale niezwykle skuteczne narzędzia, dzięki którym można nauczyć się przeprowadzać z każdym człowiekiem taką rozmowę, która zapadnie mu w pamięć. Będziesz potrafił wywrzeć odpowiednie pierwsze wrażenie na klientach, współpracownikach i znajomych. Zyskasz pewność siebie, kontrolę nad sytuacją i charyzmę, dzięki czemu łatwiej ci będzie nawiązywać kontakty.

I co ciekawe triki opisujące poszczególne szyfry zachowań nie są tylko teorią. Każde spostrzeżenie oparte jest na niezwykle ciekawych badaniach naukowych, o których czytałam z ogromną ciekawością. Myślę, że wiedza o tym jak działają inni, jak działa ich mózg i jak czytać ludzkie zachowania to wiedza, którą z pewnością można zastosować szczególnie w nawiązywaniu nowych relacji, zarówno w życiu prywatnym jak i biznesowym.

Wybrane opinie o książce:

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się pomyśleć: „Miejmy nadzieję, że na tym przyjęciu będzie jakiś pies. Wtedy nie będę musiał z nikim rozmawiać”, koniecznie powinieneś przeczytać tę książkę. Żegnajcie, dziwne sytuacje. Witaj, łamaczu szyfru zachowań.

Jon Acuff, autor książki Zawodowo od nowa

Zupełnie czym innym jest budowanie relacji na pozorach, czym innym zaś dogłębna wiedza na temat ludzkich zachowań, dzięki której mogą w naturalny sposób powstawać efektywne więzi. Książka Vanessy pokazuje, że tę wiedzę można bez problemu zdobyć, dobrze się przy tym bawiąc, a potem skutecznie stosować na co dzień do rozwijania sieci kontaktów, poszerzania wpływów oraz zwiększania siły własnego oddziaływania na innych.

Pamela Slim, autorka książki Body of Work

Złam szyfr ludzkich zachowań to zbiór wielu przydatnych informacji, które zainteresują każdego, kto chce rozwijać swoje kompetencje społeczne. To lektura obowiązkowa.

Joe Navarro, były agent FBI i specjalista w dziedzinie mowy ciała, autor książki Mowa ciała

O autorce: Vanessa Van Edwards – badaczka, prelegentką i autorką książek dotyczących kompetencji społecznych oraz inteligencji interpersonalnej. O jej laboratorium The Science of People, zajmującym się badaniem zachowań ludzi, pisały „Fast Company”, „Inc.”, „Men’s Health” i „Forbes”, poświęcono mu również materiał w Fox News. Vanessa Van Edwards jest felietonistką w miesięczniku „Entrepreneur”, a także prowadzi zajęcia w zakresie umiejętności społecznych w Udemy oraz CreativeLive. Prowadziła też szkolenia dla wielu firm z listy Fortune 500 z całego świata. Mieszka wraz z mężem w Portland w stanie Oregon.

Więcej o książce TUTAJ

 

szyfr zachowań

Czytaj także