W piątkowy wieczór 26 października 2018 w nowym miejscu na mapie Warszawy Galerii Bagatelle odbyła się uroczysta Gala Lady Business Awards 2018, w trakcie której ogłoszone zostały wyniki Plebiscytu Lady Business Awards 2018.

Plebiscyt, organizowany przez Lady Business Club Business Women Foundation to konkurs dedykowany odważnym kobietom, które swoją działalnością zawodową i życiową postawą wyróżniają się w świecie polskiego biznesu. Po raz pierwszy organizator zaprosił do udziału również Polki działające poza granicami kraju.

„Podczas analizowania formularzy zgłoszeniowych naszą szczególną uwagę zwróciły odpowiedzi kandydatek na pytanie „Z czego jestem dumna?”. Wiele z nich w ogóle nie opowiedziało na to pytanie. Osobiście jest to dla mnie zawsze zaskakujące, że tak trudno polskim kobietom biznesu powiedzieć Jestem dumna, udało mi się, cieszy mnie to czego dokonałam” – mówi Emilia Bartosiewicz – prezes Lady Business Club Business Women Foundation, pomysłodawczyni Lady Business Awards. W tym roku najwięcej pięknych zdań pojawiło się w kontekście pracowników. Okazuje się, że u podstaw sukcesu firmy leży dobry zespół i ludzie. Ważne jest także wsparcie rodziny i najbliższych – dodaje Emilia Bartosiewicz

A jak odpowiedziały kandydatki? Z pewnością kilka wypowiedzi będzie bliskie również Wam.

1. Jestem dumna z tego, że nie naśladujemy a kreujemy, i to z pasją. Także z tego, że w firmie są ludzie, którzy pracują z nami już 19 lat – Jolanta Kreczmańska, Kalmar z Warszawy.

2. Jestem dumna, że z małej szczecińskiej firmy staliśmy się partnerem dostrzeganym przez dużych dystrybutorów i zagranicznych partnerów. Możemy pochwalić się produktem, który bez problemu konkuruje ze światowymi markami, które wcześniej tylko podziwiałam. Utrzymanie i rozwinięcie marki przez najtrudniejsze 5 lat to także duże wyzwanie – Daria Prochenka, Clochee Sp z o. o. ze Szczecina.

3. Jestem dumna, że jestem niezależną, silną kobietą. Cieszę się z sukcesów swojej marki, które wypracowałam dotychczas i dalej rozwijam. Ważna jest także obecność na arenie międzynarodowej, gdzie budować będziemy kolejne gałęzie firmy. Żaneta Stanisławska, Brodway Beauty Sp z o.o. s.k. z Katowic.

4. Jestem dumna ze swoich pracowników i ich osiągnięć na rynku. Mam ogromną satysfakcję, że w męskim świecie motoryzacji z powodzeniem udaje mi się rozwijać taką firmę – Aldona Laczycka, Almot Sp. z o.o. z Piaseczna.

5. Jestem dumna z szerzenia szacunku do prawa, nie tylko wśród moich klientów. Ciesz się, że prowadząc działania edukacyjne w zakresie prawnych rozwiązań i dzieląc się ekspercką wiedzą prawną zwiększam świadomość przedsiębiorców – Katarzyna Lebiedowicz – Grzanka, KLG Kancelaria z Gliwic.

6. Jestem dumna, że po 8 latach pracy tak bardzo rozwinęło się miejsce, które stworzyłam i z tego jak wpłynęło ono na ekosystem Wrocławia i regionu. Moja odpowiedzialność za miasto Wrocław, moje wartości pokazują innym, jak ważne są jednostki, jak warto wspierać i pomagać, bez założeń, że na tym się skorzysta – Ewa Rogoż, Centrum inkubacji i biznesu Idea Place z Wrocławia.

7. Jestem dumna z ludzi, z którymi pracuję, z ich rozwoju i osiągnięć, że zmieniają swoją rzeczywistość i że chcą ze mną pracować. To wspaniałe uczucie. Ogromne poczucie dumy daje mi także moja rodzina – Diana Pakulska – Okraska, Eclipse Projekt z Warszawy.

8. Jestem dumna z ludzi, z którymi mam przyjemność pracować. Oni są moimi skrzydłami, napędzają moją wizję i marzenia – Taisja Laudy, Taisja Laudy & Co z Warszawy.

9. Jestem dumna z tego, że zrealizowałam swoje marzenia (mimo pochodzenia z przemysłowego miasta na Śląsku chciałam zostać adwokatem). Dzisiaj moja kancelaria ma grono lojalnych i zadowolonych klientów, otrzymujemy dowody wdzięczności i podziwu od ludzi, którym swoją pracą pomogliśmy. Nadal czerpię mnóstwo radości i ekscytacji z prowadzonych spraw, każdego dnia pracując po polsku, angielsku i francusku, wkrótce po hiszpańsku – Agata Adamczyk, Adamczyk, Liber,& Współpracownicy Kancelaria Radców prawnych Spółka Partnerska z Krakowa.

10. Jestem dumna, że wciąż jestem otwarta na ludzi, potrafię z nimi nawiązywać kontakty, współpracować, pomimo tego, że kilka razy na niektórych się zawiodłam. Umiem wyjść z każdego problemu dzięki swojej wytrwałości, niezłomności oraz pomocy rodziny i przyjaciół – Brygida Beck, Medyczne Centrum Naukowo Diagnostyczne BB-med z Radomia.

11. Jestem dumna ze stworzenia i zarządzania grupą spółek, które od lat nieustannie się rozwijają i zdobywają nowe rynki, oraz z tego, że udało mi się pogodzić moją działalność zawodową i społeczną z udanym życiem rodzinnym – Jolanta Suława, DZT Service Sp. z o.o. ze Świebodzic.

12. Jestem dumna z mojego męża, który zaopiekował się dziećmi w czasie kiedy to ja tworzyłam firmę i wspinałam się coraz wyżej, a czasu na rodzinę miałam coraz mniej. Teraz to się odwróciło. Jestem mu wdzięczna za wsparcie i dojście do miejsca, w którym dzisiaj jestem. Jestem dumna z moich dzieci, a oni ze mnie – Joanna Głowacka, Profit Biuro rachunkowe, Sopot

13. Jestem dumna, że potrafię radzić sobie w trudnych momentach, nie poddaję się i zawsze konsekwentnie dążę do celu. Dumna jestem ze stylu życia jaki dziś mama i z faktu, że na wszystko zapracowałam swoją konsekwencją – Magdalena Szewczuk, Bdirect Magdalena Szewczuk z Warszawy.

14. Jestem dumna ze stworzenia firmy, która jest firmą rodzinną, nie tylko dlatego, że w Ośrodku Poldek pracują trzy pokolenia instruktorów nauki jazdy, ale również dlatego, że każdy pracownik tej firmy jest traktowany jak członek rodziny. Pracujemy zgodnie z równaniem: szacunek dla siebie samych = szacunek do klienta = szacunek do pracy – Dagmara Romanowicz, Ośrodek Szkolenia Kierowców POLDEK z Gdańska.

15. Największą dla mnie nagrodą jest uśmiech i podziękowania od dzieci i ich rodziców za mój wkład w nauczanie i rozwijanie kreatywności u dzieci. Violetta Lukasiewicz, Polisch School z Wielkiej Brytanii.

16. Jestem dumna z tego, że firma mimo zawirowań zewnętrznych, ale również wewnętrznych, funkcjonuje nieprzerwanie od 8 lat. Dzięki pracy mamy podpisane kontrakty z największymi markami hotelowymi w Polsce. Jestem dumna z tego, że udało mi się zbudować zespół, który jest zaangażowany i oddany firmie – Kamila Gutowski, właścicielka Skills Net Sp. z o.o. z Warszawy.

17. Jestem dumna z siebie, że dałam radę, nie poddałam się i nie zaprzepaściłam dzieła, które stworzył mój zmarły mąż. Osiągnęłam sukces nie tylko własnym chęciom, ale także ludziom, którzy stanęli na mojej drodze – Katarzyna Włodarczyk, Renaks s.c. z Krakowa.

18. Jestem dumna ze zrealizowanego marzenia. W mieście, które 15 lat temu było nieprzychylne niepublicznej edukacji udało się stworzyć dwujęzyczne przedszkole, szkoły, które pod względem edukacyjnym plasują się w najwyższej pozycji, wśród kliku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce. Cieszę się, że wiele naszych działań jest przykładem dobrych praktyk, rozwiązań i pomysłów. Jesteśmy entuzjastami edukacji – Kinga Wnuk, Niepubliczne Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego.

19. Najbardziej jestem dumna ze współautorstwa pierwszego na polskim rynku przewodnika po Kolumbii, mieszkając w Ameryce Południowej, zdecydowałyśmy się pójść dalej i pokazać ją w Polsce od tej najlepszej i nieznanej dotychczas strony – Ewa Kulak – Carvajal, Kolumbia Travel z Kolumbii.

20. Jestem dumna, że udaje mi się łączyć obowiązki businesswoman z bycia mamą. To mnie napędza i motywuje do ciągłego i dalszego rozwoju. Moja praca jest jednocześnie moją pasją. Jestem ambitna, dlatego nigdy nie spoczywam na laurach, myślę, co jeszcze mogę zrobić, aby rozwinąć siebie i firmę jeszcze bardziej – Fatima Zblewska, VIP Event z Gdańska.

A Ty z czego jesteś dumna?

Czytaj także